1 dni

Galena – Miasto Generałów, Srebra i Wina

$150
05-07-2022 06-12-2022 07-24-2022 08-21-2022 09-25-2022 10-23-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

PARK STANOWY APPLE RIVER CANYON – DICKEYVILLE – GALENA – SPACER PO DZIELNICY HISTORYCZNEJ – BELVEDER MANSION – POMNIK WOJNY SECESYJNEJ – KOPIEC “HORSESHOE MOUND” – DEGUSTACJA TRUNKÓW W WINIARNI

Kultura i historia


Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6 rano. Kierując się na północny zachód docieramy do parku stanowego Apple River Canyon. Kanion powstał na skutek działania Apple River, która toczy swoje kręte wody wśród wapiennych urwisk i głębokich wąwozów. Wybierzemy się tutaj na krótkę wędrówkę, która doprowadzi nas do malowniczego wodospadu. Następnie przejedziemy do Dickeyville, które odwiedzimy ze względu na sanktuarium, a właściwie jego ozdobne ogrodzenie z arkadami, alkowami i kapliczkami, które jest oryginalnie ozdobione muszlami, kamieniami, kolorowymi szkiełkami, a nawet płytkami ceramicznymi, przywiezionymi z podróży przez parafian kościoła.
Przejazd do Galeny, miasteczka znanego z XIX-wiecznych budynków, dzięki czemu część miasta została wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych jako Galena Historic District. Niegdyś Galena była bogatym miasteczkiem górniczym, miasto jednak z czasem opustoszało i stało się wręcz miastem duchów. Przywrócone do czasów świetności odżyło i mimo, że nie przyciąga już odwiedzających przemysłem górniczym i bogatymi złożami srebra, to dzięki malowniczemu położeniu, stromym wzgórzom i historycznym budynkom jest popularne wśród turystów. Wybierzemy się na spacer główną ulicą miasta i dowiemy się skąd pochodzi nazwa i dlaczego Galena nazywana jest Miastem Generałów.
Poznamy miasto, które słynie z „The Best Main Street in Midwest” i przekonamy się, że sporo racji jest w nazywaniu Galeny miastem, o którym czas zapomniał. W programie jest m.in. spacer po dzielnicy historycznej, gdzie zobaczymy m.in Belvedere Mansion z 1857 roku oraz Grant Park z pomnikiem wojny secesyjnej. Podjedziemy też pod ciekawy wodospad oraz pod Horseshoe Mound, kopiec na obrzeżach Galeny, który oferuje widoki na trzy stany.
Przygodę z Galeną zakończymy w jednej z winiarni, gdzie poddamy próbie swoje kubki smakowe oddając się degustacji win.Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Planowany czas przyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238