Galena – Dubuque

Galena – Dubuque

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Galena – Dubuque-spotkanie z królową amerykańskich rzek – Mississippi


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed siedziby biura (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 7 rano.

Naszym pierwszym przystankiem będzie Lowden State Park. Jest on jednym z najbardziej malowniczych miejsc wzdłuż Rock River. Znajduje się tam pomnik indiańskiego wodza Black Hawk, który powstał dla upamiętnienia rdzennych mieszkańców Ameryki, dla których kiedyś te tereny były domem. Jest wysoki na 48 stóp (14,6 m) i waży ponad 500 tys. funtów. Jest podobno drugim co do wielkości posągiem na świecie (po posągu Chrystusa w Rio de Janeiro).

Następnie przejedziemy do położonego nieopodal Parku Stanowego Castle Rock, gdzie udamy się na krótką wędrówkę i zatrzymamy się w punkcie widokowym z panoramą na rzekę Rock River.

Następnie przejazd do Dubuque w stanie Iowa na spotkanie z królową amerykańskich rzek – Mississippi. W programie dla chętnych rejs statkiem po Mississippi River. Ci, co nie popłyną mogą udać się na spacer do miejscowego parku, spróbować szczęścia w kasynie lub zwiedzić Muzeum Królowej Rzek. Park jest miejscem rekreacji i pamięci żołnierzy, weteranów Wojny Wietnamskiej pochodzących z terenów trzech graniczących tutaj ze sobą stanów.
Przejazd do Galeny, kameralnego miasteczka nad rzeką Galena, które swą nazwę zawdzięcza występującym tu pokładom srebra i rud ołowiu. Zwiedzamy historyczne centrum miasta. Zobaczymy dom Generała Granta i przyjrzymy się architekturze oraz stylowi, dzięki którym Galena zyskała nieoficjalne miano europejskiego miasta. Spacer po „Best Main Street in the Midwest”. Tu zjemy kolację i udamy się na zakupy. Wśród pamiątkarskich wyrobów króluje srebro. Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).