Sylwester na Florydzie, wycieczka z Rek Travel
9 dni

Floryda – Plaże Zatoki Meksykańskiej

$1595
02-18-2023
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5 rano. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Kentucky i Tennessee.

Dojazd do Pigeon Forge, miasta leżącego u stóp parku narodowego Smoky Mountains, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych.

Późnym popołudniem zwiedzanie Titanic Museum, gdzie cofniemy się w czasie do roku 1912, a na pokład zaprosi nas przebrana w kostiumy załoga. Zobaczymy autentyczne zdjęcia i dokumenty, posłuchamy gry na fortepianie z 1900 roku i zajrzymy do luksusowej kabiny pierwszej klasy.

Siądziemy za sterami mostku kapitańskiego i staniemy na schodach (Grand Staircase), które zostały starannie odtworzone, by wyglądały dokładnie tak, jak te z Titanica.

Dotkniemy ponadto góry lodowej, poczujemy jaką temperaturę miała woda w Atlantyku tamtej nocy i staniemy na pochyłych pokładach, by wyobrazić sobie ostatnie chwile Titanica.

Wieczorem dla chętnych czas wolny na eksplorowanie miasta.

Nocleg w Pigeon Forge.

2. dzień

Po śniadaniu krótki przystanek pod starym młynem, a następnie przejazd do Parrot Mountain. To niesamowite miejsce jest domem dla wielu egzotycznych ptaków, ale w większości są to papugi. Mieszkają one w małych domkach, można je karmić oraz robić sobie zdjęcia, biorąc papugi na ręce, a nawet z nimi rozmawiać – tak, niektóre z nich mówią 🙂

Następnie przejazd do Gatlinburga, bazy wypadowej do parku narodowego Wielkich Gór Dymnych. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na górę, z której roztacza się piękny widok na całe miasto położone u naszych stóp. Panorama na Smoky Mountains z widocznymi 14 wierzchołkami. Spacer po najdłuższym na świecie wiszącym moście dla pieszych.

Kierując się dalej na południe docieramy do Atlanty, stolicy stanu Georgia. Zatrzymamy się przy domu, w którym mieszkała nagrodzona nagrodą Pulitzera za powieść “Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell oraz przy siedzibie firmy Coca-Cola, gdzie w skarbcu przechowywana jest receptura znanego na całym świecie napoju.

Przejazd na nocleg w okolicy Atlanty.

3. dzień

Wczesnym rankiem opuszczamy Atlantę i stan Georgia. Kierujemy się na południe, gdzie temperatura wzrasta z każdym pokonywanym kilometrem. Wjeżdżamy do słonecznego stanu Floryda, w którym będziemy gościć przez najbliższe kilka dni.

Zatrzymamy się przy Three Sisters Springs, gdzie będziemy mieć możliwość podglądania manatów w ich naturalnym otoczeniu, korzystając z promenady widokowej z widokiem na źródła. Będzie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Znane również jako krowy morskie, manaty zamieszkują przybrzeżne wody południowych Stanów Zjednoczonych, Karaibów i północnej Brazylii. Pokrewne gatunki można spotkać u wybrzeży zachodniej Afryki i w dorzeczu Amazonki, jednak wszystkie te gatunki są narażone na wyginięcie.

Manaty są powolne, przyjaźnie usposobione, ufne i łagodne, stąd pływanie z manatami jest jedną z popularnych atrakcji w rezerwacie Crystal River, który jest ponadto domem dla ponad 100 gatunków ptaków.

Spacer i odpoczynek przy dźwiękach ptaków i płynącej wody i podziwianie przepięknej, lazurowej barwy źródła. Nocleg w okolicy.

4. dzień

Po śniadaniu przejazd do North Port. Przyjeżdżają tutaj z całego świata ludzie, których łączy chęć skorzystania z dobroczynnych właściwości gorących źródeł mineralnych.

Skorzystamy i my. Warm Mineral Springs, miejsce o popularnej nazwie “Źródełko Młodości” to naturalny zbiornik wody źródlanej o powierzchni 2,5 akra i stałej temperaturze 87 stopni F (31 stopni C).

Źródło wybija z głębokości poniżej 230 stóp, wyrzucając 17 tysięcy galonów wody co 3 minuty. W ciągu doby woda w źródełku ulega całkowitej wymianie, a odpływ tworzy rzekę wpadającą do Zatoki Meksykańskiej.

Ciepłe źródełko zawiera wszystkie możliwe związki solne, łącznie z unikalnymi pierwiastkami śladowymi, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a nasycenie wody minerałami jest kilkakrotnie wyższe niż w słynnym Vichy lub niemieckim Baden Baden.

Indianie strzegli tego źródła jako cudownego miejsca na ziemi. Stary napis indiański wyryty na kamiennej tablicy głosi: „Kraina ta o wielu źródłach ma tylko jedno takie, w którym woda jest gorąca o każdej fazie księżyca. Zanurz się w nim, a odnajdziesz młodość”.

Nie można obok takich benefitów przejść obojętnie dlatego w źródełku spędzimy kilka godzin, pozwalając by związki mineralne przeniknęły przez naszą skórę wpływając pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Przejazd na nocleg w okolicy Sanibel Island.

5. dzień

Dzień 5

Wyspa Sanibel znajduje się na trasie prądu morskiego, co powoduje, że jej plaże obfitują w ogromne ilości muszli i muszelek, różnego rozmiaru i gatunku. Według znawców tematu Sanibel z sąsiadującą wyspa Captiva posiada najlepsze plaże w Stanach Zjednoczonych do zbierania muszli. Dacie wiarę że można tam znaleźć ponad 200 gatunków muszli?

Co roku, tysiące osób odwiedza obie wyspy w poszukiwaniu egzotycznych, nietypowych okazów. My zatem również udamy się wczesnym rankiem na plażę i zabawimy w zbieraczy skarbów. Jaki rezultat przyniosą nasze poszukiwania? Zobaczymy.

Będąc na wyspie odwiedzimy również muzeum muszli, zawierające największe i najrzadsze okazy muszli na świecie oraz park z latarnią morską, będący najczęściej fotografowanym miejscem na wyspie – poza muszlami oczywiście 🙂

Po południu udamy się do Sarasoty, do terytorium której zalicza się również wysepki pod nazwą Keys, a wśród nich Siesta Key, znaną na świecie ze względu na doskonałe plaże i biały, miałki piasek. Piaszczyste, długie na ponad 30 mil plaże Sarasoty wymienia się wśród najlepszych plaż w USA, ale Sarasota to również kulturalna stolica Florydy.

W położonych nieopodal ogrodach – Sarasota Jungle Gardens, poznamy bujną, tropikalną roślinność dżungli. Zrobimy sobie zdjęcie z papugą lub aligatorem, będziemy karmić z ręki flamingi i weźmiemy udział w jednym z pokazów zwierząt i ptaków typowych dla tego słonecznego stanu.

Następnie krótki przystanek przy popularnym Pomniku Marynarza i Pielęgniarki, znajdującym się przy porcie Marina Jack. Późne popołudnie i wieczór to czas wolny, który można będzie przeznaczyć na spacery po białej plaży, kolację w jednej z plażowych restauracji i zdjęcia, które pozwolą nam zachować w pamięci na dłużej piękne zachody słońca, którymi chwali się zachodnie wybrzeże Florydy.

6. dzień

Dzień 6

Kontynuujemy naszą podróż po zachodnim wybrzeżu półwyspu. Naszym kolejnym przystankiem będzie Tampa.

Miasta na Florydzie stworzone są pod kątem zabawy i relaksu i Tampa nie jest tutaj wyjątkiem. Parki rozrywki, pola golfowe, sporty wodne, kilometry plaż, kolorowe sklepy, liczne restauracje i szeroko pojęta rozrywka – to wokół niej, wraz z ciepłą, turkusowa wodą i gwarantowaną, wspaniała pogodą toczy się tutaj życie.

Krótkie zwiedzanie miasta, z którego udamy się do Clearwater.

Clearwater słynie z dużej różnorodności i świeżości poławianych ryb i owoców morza. Można ich spróbować w jednej z wielu lokalnych restauracji z widokiem na Zatokę Meksykańską. To również kilometry przepięknych plaż o miałkim jak mąka piasku.

W Clearwater wyruszymy w rejs statkiem pirackim, na pokładzie którego będziemy się opalać i rozkoszować malowniczymi widokami Clearwater, przeczesując horyzont w poszukiwaniu delfinów.

Z pomalowanymi twarzami i wyposażeni w piracką broń oddamy się poszukiwaniu skarbów ukrytych na pokłądzie statku, słuchaniu barwnych opowieści kapitana, tańcom i innym pirackim wybrykom.

Wolny czas na plaży, gdzie zastanie nas bajeczny zachód słońca.

7. dzień

Wczesnym rankiem opuszczamy plaże Clearwater i kierując się na północ, udajemy się w drogę powrotną do Chicago. Nie jest to jednak koniec naszej podróżniczej przygody, a jedynie zmiana kierunku jazdy.

Po kilku godzinach docieramy do Panama City Beach. Miejsce znane z pięknego wybrzeża, dziewiczych wód i bogatej w faunę i florę przyrody – idealne na wakacje na plaży, z możliwością nurkowania, wędkowania i rejsów wycieczkowymi statkami.

Kilometry piaszczystych plaż, szlaki turystyczne i pomosty rybackie. Odwiedzimy park stanowy St. Andrew’s SP. Odpoczynek na plaży pokrytej białym, miałkim jak mąka piaskiem, która wraz ze szmaragdowymi wodami zapada na długo w pamięć. Floryda w naturalnej postaci. Wieczorem zachód słońca.

Nocleg w okolicy Panama City Beach.

8. dzień

Dzień 8 

Po wczesnym śniadaniu krótki przejazd do Destin. Dla wielu z nas właśnie tutaj okaże się, że niemalże ostatni punkt na mapie naszej podróży to perełka i najciekawsza atrakcja wyjazdu.

Szmaragdowo-zielone wody, płytka woda i pływające bary sprawiły, że jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w całej zatoce a położona w niej wyspa – Crab Island, mimo, że nie jest tak naprawdę wyspą, to najpopularniejsza atrakcja w Destin.

Średnia głębokość wody waha się tam od 1 do 4 stóp. Płytka i ciepła w lecie woda oraz  niesamowita jej barwa przyciąga setki łodzi, wokół których gromadzą się tysiące osób. Odwiedzimy też park z aligatorami, gdzie poza obserwacją krwiożerczych bestii będziemy miec możliwość nakarmić je i wziąć na ręce, by zrobić sobie „selfie”.

Po południu wyjazd w kierunku Nashville. Nocleg w okolicy Nashville.

9. dzień

Dzień 9 

Zwiedzanie Nashville, stolicy stanu Tennessee i stolicy muzyki country. Zobaczymy idealną kopię Parthenonu, antycznej, greckiej świątyni i wybierzemy się na spacer po Broadway, głównej ulicy miasta.

Przejazd w drogę powrotną do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych.

Spawdź inne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie wycieczki
  • W niektórych hotelach doba hotelowa zawiera śniadanie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne
  • Biletów wstępu
  • Zwyczajowych napiwków

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).