Floryda – Sylwester

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie wycieczki
  • W niektórych hotelach doba hotelowa zawiera śniadanie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
  • Biletów wstępu
  • Biletu na rejs sylwestrowy
  • Zwyczajowych napiwków

PIGEON FORGE – TITANIC MUSEUM – GATLINBURG – ATLANTA – ST. PETERSBURG – SPINNERS ROOFTOP GRILL – CLEARWATER – CLEARWATER BEACH – MARINE AQUARIUM – SYLWESTROWY REJS – TAMPA – YBOR CITY – SAINT GEORGE ISLAND – CAPE ST. GEORGE LIGHT – PENSACOLA – PALAFOX PLACE – PARKA STANOWY GULF – NASHVILLE – PARTENON – BROADWAY STREET – SGUIRE BOONE CAVERNS – LOUISVILLE – CHURCHIL DOWNS

 


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - PIGEON FORGE

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Kentucky i Tennessee. Dojazd do Pigeon Forge, miasta leżącego u stóp parku narodowego Smoky Mountains, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych. Późnym popołudniem zwiedzanie Titanic Museum, gdzie cofniemy się w czasie do roku 1912, a na pokład zaprosi nas przebrana w kostiumy załoga. Zobaczymy autentyczne zdjęcia i dokumenty, posłuchamy gry na fortepianie z 1900 roku i zajrzymy do luksusowej kabiny pierwszej klasy. Siądziemy za sterami mostku kapitańskiego i staniemy na schodach (Grand Staircase), które zostały starannie odtworzone, by wyglądały dokładnie tak, jak te z Titanica. Wieczorem dla chętnych czas wolny na eksplorowanie miasta. Nocleg w Pigeon Forge.

2.dzień

PIGEON FORGE - ATLANTA

Po śniadaniu krótki przystanek pod starym młynem, a następnie przejazd do Gatlinburga, bazy wypadowej do Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na górę, z której roztacza się piękny widok na całe miasto położone u naszych stóp. Panorama na Smoky Mountains z widocznymi 14 wierzchołkami i spacer po najdłuższym na świecie wiszącym moście dla pieszych. Kierując się dalej na południe docieramy do Atlanty, stolicy stanu Georgia. Zatrzymamy się przy domu, w którym mieszkała nagrodzona nagrodą Pulitzera za powieść “Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell oraz przy siedzibie firmy Coca-Cola, gdzie w skarbcu przechowywana jest receptura znanego na całym świecie napoju. Przejazd na nocleg w okolicy Atlanty.

3.dzień

ATLANTA - ST. PETERSBURG

Wczesnym rankiem opuszczamy Atlantę i stan Georgia. Kierujemy się na południe, gdzie temperatura wzrasta z każdym pokonywanym kilometrem. Wjeżdżamy do słonecznego stanu Floryda, w którym będziemy gościć przez najbliższe kilka dni. Na początek zatrzymamy się w miejscu gdzie będziemy mieć możliwość podglądania manatów w ich naturalnym otoczeniu, korzystając z promenady widokowej z widokiem na źródła. Będzie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Znane również jako krowy morskie, manaty zamieszkują przybrzeżne wody południowych Stanów Zjednoczonych, Karaibów i północnej Brazylii. Pokrewne gatunki można spotkać u wybrzeży zachodniej Afryki i w dorzeczu Amazonki, jednak wszystkie te gatunki są narażone na wyginięcie. Manaty są powolne, przyjaźnie usposobione, ufne i łagodne, stąd pływanie z manatami jest jedną z popularnych atrakcji w rezerwacie, który jest ponadto domem dla ponad 100 gatunków ptaków. Czas na spacer, odpoczynek i podziwianie przepięknej, lazurowej barwy źródła. Przejazd na nocleg.

4.dzień

ST. PETERSBURG

Śniadanie, po którym czeka nas zwiedzanie miasta St. Petersburg. Na początek udamy się do muzeum Salvadora Dali, gdzie znajduje się pokaźna kolekcja dzieł artysty obejmująca jego życie i karierę. Kolejnym punktem będzie spacer po molo w St.Pete. Jego 26 pięknych akrów płynnie łączy spokojne, błękitne wody Zatoki Tampy z tętniącą życiem zielenią parków w St. Petersburgu. Tworzy to idealne miejsce na spędzenie tam czasu wolnego. Odwiedzimy też nadbrzeżną dzielnicę muzeów, gdzie znajdują się najmodniejsze restauracje, sklepy a także niezależne galerie i muzea. Wieczorem udamy się na kolację do Spinners Rooftop Grill, obrotowej restauracji położonej na 12 piętrze, z panoramą 360 stopni na St. Petersburg. Przejazd na nocleg.

 

5.dzień

CLEARWATER - ST. PETERSBURG

Kolejny dzień i kolejne atrakcje. Po śniadaniu wybierzemy się do Clearwater – miasta, które słynie z dużej różnorodności i świeżości poławianych ryb i owoców morza. Można ich spróbować w jednej z wielu lokalnych restauracji z widokiem na Zatokę Meksykańską. Clearwater to również kilometry przepięknych plaż o miałkim jak mąka piasku. Udamy się na Clearwater Beach, spokojną plażę z piękną promenadą. W Clearwater zobaczymy Marine Aquarium, które w tym roku obchodzi 50-lecie działalności, a którego misją jest ratowanie i rehabilitacja zwierząt morskich przed wypuszczeniem ich na wolność.  Następnie powrócimy do St. Petersburga, skąd wieczorem wypłyniemy w sylwestrowy rejs. Na pokładzie zjemy uroczystą kolację i wzniesiemy toast witając Nowy Rok. Przejazd na nocleg.

 

6.dzień

ST. PETERSBURG - TAMPA - SAINT GEORGE ISLAND

Późnym rankiem udamy się do Tampy. Miasta na Florydzie stworzone są pod kątem zabawy i relaksu i Tampa nie jest tutaj wyjątkiem. Parki rozrywki, kilometry plaż, kolorowe sklepy, liczne restauracje i szeroko pojęta rozrywka wraz z ciepłą, turkusową wodą i pięknymi plażami tworzy miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od tętniącej życiem dzielnicy Ybor City. Dzielnica ta ma historyczne znaczenie. Stare budynki magazynowe zostały odnowione i przekształcone w sklepy, restauracje, kina i kluby nocne. Dzielnica słynie z butików i sklepów vintage, znajdują się tam również najlepsze restauracje kubańskie i latynoamerykańskie.  Następnie wyruszymy w kierunku Saint George Island a po drodze zobaczymy Cape St. George Light, wysoka na 72 stopy latarnię morską. Przejazd na nocleg.

 

 

7.dzień

SAINT GEORGE ISLAND - PENSACOLA - GULF

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Alabamy. Po drodze zatrzymamy się na krótki postój w Pensacola. Będziemy tam mieć niepowtarzalną okazję podziwiać a nawet własnoręcznie wykonać graffiti na moście (można to zrobić legalnie.) Historia malowania grafitti na moście zaczęła się już w latach 50 a chętni będą mogli dołożyć do niej swoją cegiełkę. Udamy się też do nadbrzeżnej dzielnicy śródmiejskiej Palafox Place, gdzie sklepy z pamiątkami i puby wypełniają urocze XIX-wieczne budynki. Następnie zatrzymamy się w parku stanowym Gulf SP, gdzie będziemy mogli podziwiać tamtejszą dziką przyrodę, spacerując po krętych szlakach rezerwatu. Na nocleg udamy się do The Lodge of Gulf Shore. Zbudowany w 1974 roku hotel został całkowicie zniszczony przez szalejący w 2004 roku huragan Ivan. Po przeprojektowaniu i odbudowie jest on jednym z przyjaznych dla środowiska hoteli, wspierającym zrównoważoną turystykę.

 

 

8.dzień

GULF - NASHVILLE

Rano wyjedziemy w kierunku Nashville, stolicy stanu Tennessee i stolicy muzyki country. Zobaczymy idealną kopię Parhtenonu – antycznej, greckiej świątyni i wybierzemy się na spacer po Broadway, głównej ulicy miasta, pełnej barów i granej w  nich muzyki na żywo. Nocleg w Gaylord Opryland Resort, największym, nie będącym kasynem hotelu w USA. Goście znajdą tam dosłownie wszystko: restauracje, spa, baseny, sklepy z pamiątkami oraz występy na żywo. 9-hektarowy obszar będący oranżerią z ogrodami umożliwia podziwianie tropikalnych roślin, kaskadowych wodospadów oraz rzeki, którą można popłynąć gondolą.

 

9.dzień

NASHVILLE - CHICAGO

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze zatrzymamy się przy Squire Boone Caverns i udamy się na wycieczkę pieszą po jaskini odkrytej w 1970 roku. Obejrzymy również stary młyn i wioskę, gdzie wytwarzane jest mydło i wydobywane są szlachetne kamienie. Podczas przejazdu do Chicago zatrzymamy się w  Louiseville, gdzie zobaczymy – miejsce najsłynniejszej gonitwy końskiej Kentucty Derby. Przyjazd do Chicago w godzinach wieczornych.

 

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).