9 dni

Floryda – Plaże Zatoki Meksykańskiej

$1695
03-19-2022
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5 rano. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Kentucky i Tennessee. Dojazd do Pigeon Forge, miasta leżącego u stóp parku narodowego Smoky Mountains, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych. Późnym popołudniem zwiedzanie Titanic Museum, gdzie cofniemy się w czasie do roku 1912, a na pokład zaprosi nas przebrana w kostiumy załoga. Zobaczymy autentyczne zdjęcia i dokumenty, posłuchamy gry na fortepianie z 1900 roku i zajrzymy do luksusowej kabiny pierwszej klasy. Siądziemy za sterami mostku kapitańskiego i staniemy na schodach (Grand Staircase), które zostały starannie odtworzone, by wyglądały dokładnie tak, jak te z Titanica. Dotkniemy ponadto góry lodowej, poczujemy jaką temperaturę miała woda w Atlantyku tamtej nocy i staniemy na pochyłych pokładach, by wyobrazić sobie ostatnie chwile Titanica.  Wieczorem dla chętnych czas wolny na eksplorowanie miasta. Nocleg w Pigeon Forge.

2. dzień

Po śniadaniu krótki przystanek pod starym młynem a następnie przejazd do Parrot Mountain. To niesamowite miejsce jest domem dla wielu egzotycznych ptaków, ale w większości są to papugi. Mieszkają one w małych domkach, można je karmić oraz robić sobie zdjęcia, biorąc papugi na ręce, a nawet z nimi rozmawiać – tak, niektóre z nich mówią 🙂 Następnie przejazd do Gatlinburga, bazy wypadowej do parku narodowego Wielkich Gór Dymnych. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na górę, z której roztacza się piękny widok na całe miasto położone u naszych stóp. Panorama na Smoky Mountains z widocznymi 14 wierzchołkami. Spacer po najdłuższym na świecie wiszącym moście dla pieszych. Kierując się dalej na południe docieramy do Atlanty, stolicy stanu Georgia. Zatrzymamy się przy domu, w którym mieszkała nagrodzona nagrodą Pulitzera za powieść “Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell oraz przy siedzibie firmy Coca-Cola, gdzie w skarbcu przechowywana jest receptura znanego na całym świecie napoju. Przejazd na nocleg w okolicy Atlanty.

3. dzień

Wczesnym rankiem opuszczamy Atlantę i stan Georgia. Kierujemy się na południe, gdzie temperatura wzrasta z każdym pokonywanym kilometrem. Wjeżdżamy do słonecznego stanu Floryda, w którym będziemy gościć przez najbliższe kilka dni. Zatrzymamy się przy Three Sisters Springs, gdzie będziemy mieć możliwość podglądania manatów w ich naturalnym otoczeniu, korzystając z promenady widokowej z widokiem na źródła. Będzie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Znane również jako krowy morskie, manaty zamieszkują przybrzeżne wody południowych Stanów Zjednoczonych, Karaibów i północnej Brazylii. Pokrewne gatunki można spotkać u wybrzeży zachodniej Afryki i w dorzeczu Amazonki, jednak wszystkie te gatunki są narażone na wyginięcie. Manaty są powolne, przyjaźnie usposobione, ufne i łagodne, stąd pływanie z manatami jest jedną z popularnych atrakcji w rezerwacie Crystal River, który jest ponadto domem dla ponad 100 gatunków ptaków. Spacer i odpoczynek przy dźwiękach ptaków i płynącej wody i podziwianie przepięknej, lazurowej barwy źródła. Nocleg w okolicy.

4. dzień

Po śniadaniu przejazd do North Port. Przyjeżdżają tutaj z całego świata ludzie, których łączy chęć skorzystania z dobroczynnych właściwości gorących źródeł mineralnych. Skorzystamy i my. Warm Mineral Springs, miejsce o popularnej nazwie “Źródełko Młodości” to naturalny zbiornik wody źródlanej o powierzchni 2,5 akra i stałej temperaturze 87 stopni F (31 stopni C). Źródło wybija z głębokości poniżej 230 stóp, wyrzucając 17 tysięcy galonów wody co 3 minuty. W ciągu doby woda w źródełku ulega całkowitej wymianie, a odpływ tworzy rzekę wpadającą do Zatoki Meksykańskiej. Ciepłe źródełko zawiera wszystkie możliwe związki solne, łącznie z unikalnymi pierwiastkami śladowymi, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a nasycenie wody minerałami jest kilkakrotnie wyższe niż w słynnym Vichy lub niemieckim Baden Baden. Indianie strzegli tego źródła jako cudownego miejsca na ziemi. Stary napis indiański wyryty na kamiennej tablicy głosi: „Kraina ta o wielu źródłach ma tylko jedno takie, w którym woda jest gorąca o każdej fazie księżyca. Zanurz się w nim, a odnajdziesz młodość”. Nie można obok takich benefitów przejść obojętnie dlatego w źródełku spędzimy kilka godzin, pozwalając by związki mineralne przeniknęły przez naszą skórę wpływając pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Przejazd na nocleg w okolicy Sanibel Island.

5. dzień

Dzień 5

Wyspa Sanibel znajduje się na trasie prądu morskiego, co powoduje, że jej plaże obfitują w ogromne ilości muszli i muszelek, różnego rozmiaru i gatunku. Według znawców tematu Sanibel z sąsiadującą wyspa Captiva posiada najlepsze plaże w Stanach Zjednoczonych do zbierania muszli. Dacie wiarę że można tam znaleźć ponad 200 gatunków muszli? Co roku, tysiące osób odwiedza obie wyspy w poszukiwaniu egzotycznych, nietypowych okazów. My zatem również udamy się wczesnym rankiem na plażę i zabawimy w zbieraczy skarbów. Jaki rezultat przyniosą nasze poszukiwania? Zobaczymy. Będąc na wyspie odwiedzimy również muzeum muszli, zawierające największe i najrzadsze okazy muszli na świecie oraz park z latarnią morską, będący najczęściej fotografowanym miejscem na wyspie – poza muszlami oczywiście 🙂 Po południu udamy się do Sarasoty, do terytorium której zalicza się również wysepki pod nazwą Keys, a wśród nich Siesta Key, znaną na świecie ze względu na doskonałe plaże i biały, miałki piasek. Piaszczyste, długie na ponad 30 mil plaże Sarasoty wymienia się wśród najlepszych plaż w USA, ale Sarasota to również kulturalna stolica Florydy. W położonych nieopodal ogrodach – Sarasota Jungle Gardens, poznamy bujną, tropikalną roślinność dżungli. Zrobimy sobie zdjęcie z papugą lub aligatorem, będziemy karmić z ręki flamingi i weźmiemy udział w jednym z pokazów zwierząt i ptaków typowych dla tego słonecznego stanu. Następnie krótki przystanek przy popularnym Pomniku Marynarza i Pielęgniarki, znajdującym się przy porcie Marina Jack. Późne popołudnie i wieczór to czas wolny, który można będzie przeznaczyć na spacery po białej plaży, kolację w jednej z plażowych restauracji i zdjęcia, które pozwolą nam zachować w pamięci na dłużej piękne zachody słońca, którymi chwali się zachodnie wybrzeże Florydy.

6. dzień

Dzień 6

Kontynuujemy naszą podróż po zachodnim wybrzeżu półwyspu. Naszym kolejnym przystankiem będzie Tampa. Miasta na Florydzie stworzone są pod kątem zabawy i relaksu i Tampa nie jest tutaj wyjątkiem. Parki rozrywki, pola golfowe, sporty wodne, kilometry plaż, kolorowe sklepy, liczne restauracje i szeroko pojęta rozrywka – to wokół niej, wraz z ciepłą, turkusowa wodą i gwarantowaną, wspaniała pogodą toczy się tutaj życie. Krótkie zwiedzanie miasta, z którego udamy się do Clearwater. Clearwater słynie z dużej różnorodności i świeżości poławianych ryb i owoców morza. Można ich spróbować w jednej z wielu lokalnych restauracji z widokiem na Zatokę Meksykańską. To również kilometry przepięknych plaż o miałkim jak mąka piasku. W Clearwater wyruszymy w rejs statkiem pirackim, na pokładzie którego będziemy się opalać i rozkoszować malowniczymi widokami Clearwater, przeczesując horyzont w poszukiwaniu delfinów. Z pomalowanymi twarzami i wyposażeni w piracką broń oddamy się poszukiwaniu skarbów ukryrtych na pokłądzie statku, słuchaniu barwnych opowieści kapitana, tańcom i innym pirackim wybrykom. Wolny czas na plaży, gdzie zastanie nas bajeczny zachód słońca.

7. dzień

Wczesnym rankiem opuszczamy plaże Clearwater i kierując się na północ, udajemy się w drogę powrotną do Chicago. Nie jest to jednak koniec naszej podróżniczej przygody, a jedynie zmiana kierunku jazdy. Po kilku godzinach docieramy do Panama City Beach. Miejsce znane z pięknego wybrzeża, dziewiczych wód i bogatej w faunę i florę przyrody – idealne na wakacje na plaży, z możliwością nurkowania, wędkowania i rejsów wycieczkowymi statkami. Kilometry piaszczystych plaż, szlaki turystyczne i pomosty rybackie. Odwiedzimy park stanowy St. Andrew’s SP. Odpoczynek na plaży pokrytej białym, miałkim jak mąka piaskiem, która wraz ze szmaragdowymi wodami zapada na długo w pamięć. Floryda w naturalnej postaci. Wieczorem zachód słońca. Nocleg w okolicy Panama City Beach.

8. dzień

Dzień 8 

Po wczesnym śniadaniu krótki przejazd do Destin. Dla wielu z nas właśnie tutaj okaże się, że niemalże ostatni punkt na mapie naszej podróży to perełka i najciekawsza atrakcja wyjazdu. Szmaragdowo-zielone wody, płytka woda i pływające bary sprawiły, że jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w całej zatoce a położona w niej wyspa – Crab Island, mimo, że nie jest tak naprawdę wyspą, to najpopularniejsza atrakcja w Destin. Średnia głębokość wody waha się tam od 1 do 4 stóp. Płytka i ciepła w lecie woda oraz  niesamowita jej barwa przyciąga setki łodzi, wokół których gromadzą się tysiące osób. Odwiedzimy też park z aligatorami, gdzie poza obserwacją krwiożerczych bestii będziemy miec możliwość nakarmić je i wziąć na ręce, by zrobić sobie „selfie”.  Po południu wyjazd w kierunku Nashville. Nocleg w okolicy Nashville.

9. dzień

Dzień 9 

Zwiedzanie Nashville, stolicy stanu Tennessee i stolicy muzyki country. Zobaczymy stanowy kapitol (z zewnątrz) oraz idealną kopię Parthenonu, antycznej, greckiej świątyni. Spacer po Broadway, głównej ulicy miasta. Następnie przejazd do Gaylord Opryland Hotel. Ten piękny hotel urzeka wiszącymi ogrodami i kaskadowymi wodospadami. Ponad dwa i pół tysiąca pokoi plasuje go w pierwszej trzydziestce największych hoteli na świecie. Jest to też największy hotel w Stanach Zjednoczonych nie będący kasynem. Przejazd w drogę powrotną do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie wycieczki
  • W niektórych hotelach doba hotelowa zawiera śniadanie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne
  • Biletów wstępu
  • Zwyczajowych napiwków

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238