Festiwal Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie i Parki Narodowe Zachodniej Virginii

Festiwal Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie i Parki Narodowe Zachodniej Virginii

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • Biletów wstępu
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Biletów wstępu

Festiwal Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie i Parki Narodowe Zachodniej Virginii

Parki narodowe


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5:00 rano. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio i Pennsylvania. Po drodze krótkie, regularne postoje na kawę i posiłek.

Zatrzymamy się w mieście Pittsburgh, drugim największym mieście Pensylwanii, niegdyś jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu ciężkiego w USA i z tego powodu zwanego miastem stali. Przejazd na punkt widokowy, z którego będziemy podziwiać panoramę miasta. Nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Przejazd do Waszyngtonu, stolicy USA, która w kwietniu jest pięknie ozdobiona kwiatami kwitnącej wiśni. Czeka nas niezapomniany spacer wśród kwitnących na biało i różowo drzew. Wezmiemy tez udział w paradzie w ramach Festiwalu Kwitnącej Wiśni (National Cherry Blossom Festival Parade).

Olbrzymie kolorowe balony wypełnione helem, wyszukane platformy, maszerujące zespoły z całego kraju, sławni artyści i wielkie widowisko, które można oglądć tylko raz w roku.

Nastepnie przejazd na Cmentarz Arlington, gdzie pochowany został między innymi Prezydent Kennedy. Ze wzgórza na cmentarzu rozciąga się widok na Pentagon. W dalszej części programu zatrzymamy się przy Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się słynna „Ściana Płaczu” z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie.

Obejrzymy także najnowszy pomnik jakim jest Mauzoleum Bohaterów II Wojny Światowej. Następnie przejedziemy pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi Pomnik Tadeusza Kościuszki.

Kolejnym punktem na trasie wycieczki jest Kościół Prezydencki (z zewnątrz), a następnie Kapitol. Wizyta w starym dworcu kolejowym Union Station.

Przejazd na nocleg.

3.dzień

Dzień 3

W tym dniu poznamy parki narodowe Virginii.

Na początek przejazd do Parku Narodowego Shenandoah.  To jeden z dwóch parków narodowych w Virginii, założony w 1936 roku. Rozciąga się on wzdłuż pasma Blue Ridge Mountains i w znacznej części jest zalesiony, ale obejmuje też mokradła, wodospady i skaliste szczyty gór Hawksbill i Old Rag.

Przejazd fragmentem drogi widokowej Skyline Drive, która biegnie przez całą długość parku i od której odchodzą liczne szlaki. Zatrzymamy się w ciekawych punktach widokowych.

Następnie przejazd do New River Gorge National Park. To najnowszy, sześćdziesiąty trzeci (63) park narodowy w USA. Alpiniści dobrze znają ten zachodni rejon Virginii, ponieważ dla nich wysokie ściany piaskowca z licznymi trasami do wspinaczki w wąwozie rzeki New River to raj.

Fani raftingu z kolei zapewne dobrze znają głęboki kanion tej rzeki, jako że odcinek 53 mil białej, spienionej wody uważany jest za jeden z najlepszych w kraju.

Dla wszystkich mieszkańców Virginii nowy park narodowy z pewnością jest dowodem uznania i potwierdzenia wspaniałości tego miejsca. Zatrzymamy się w ciekawszych widokowo miejscach oraz przy wiadukcie, który jest fotograficzną wizytówką parku.

Przejazd na nocleg.

4.dzień

Po śniadaniu przejazd do Parku Stanowego Hocking Hills w Ohio.

Ten, mimo że nie ma statusu parku narodowego, jest często ceniony i rekomendowany bardziej niż konkurujący z nim Park Narodowy Cuyahoga. Położony w południowo-wschodnim Ohio, Hocking Hills State Park zyskał narodowe i międzynarodowe uznanie jako najlepszy park do odwiedzenia.

Oszałamiający o każdej porze roku park oferuje wysokie klify, wodospady i głębokie, zacienione wąwozy dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody. Odwiedzający mogą spodziewać się widoków dzikich kwiatów zdobiących dno lasu wiosną i żywych liści jesienią. Droga powrotna do Chicago.

Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).