Portugalia/ Madera

Festiwal Kwiatów na Maderze i Lizbona – Perła Portugalii

9 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Sześć (6) noclegów w pokojach dwuosobowych na Maderze
 • Jeden (1) nocleg w pokojach dwuosobowych w Lizbonie
 • Siedem (7) śniadań 
 • Transfery z i na lotnisko
 • Przeloty wewnętrzne Lizbona – Madera – Lizbona
 • Usługi polskojęzycznego przewodnika
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wejście do Klasztoru Hieronimitów
 • Bilet wstępu do Pomnika Odkrywców
 • Wstęp na baseny termalne Porto Moniz
 • Bilet wstępu do ogrodu botanicznego,
 • Przejazd kolejką gondolową 
 • Wszystkie napiwki

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych Chicago – Lizbona – Chicago
 • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki czy rozmowy telefoniczne
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)
 • Kosztu wykonania testu na COVID-19 przed wyjazdem i powrotem do USA

Festiwal Kwiatów-PORTUGALIA i MADERA


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo- bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

Przylot do Lizbony – stolicy Portugalii. Odprawa celna, po której udamy się na zwiedzanie miasta i najważniejszych turystycznie miejsc.

Na pocżątek odwiedzimy dzielnicę Belem, gdzie zwiedzimy Klasztor Hieronimitów, którego historia budowy sięga początków XVI wieku. Łączy on w sobie styl gotycki z elementami orientalnymi i skrywa grobowce znanych osobistości, m. in. znanego podróżnika i żeglarza Vasco da Gamy.

Zobaczymy też wieżę Torre de Belem, która jest postrzegana jako symbol miasta, strzegący wejścia do lizbońskiego portu. Zarówno klasztor jak i wieża to obowiązkowe punkty programu każdego, kto chce poznać uroki najbardziej wysuniętej na zachód europejskiej stolicy.

Następnie udamy się pod monumentalny, ponad 50-metrowy pomnik, zwany Pomnikiem Odkrywców. Oddaje on hołd Vasco da Gamie, Ferdynandowi Magellanowi i innym sławnym odkrywcom, którzy niegdyś wyruszali w świat by odkrywac nieznane lądy. Pomnik ma kształt karaweli i przywołuje na myśl czasy dawnej potęgi morskiej Portugalii, a przed nim znajduje się mozaika ukazująca mapę i kierunki podróży wspomnianych odkrywców.

Po południu odwiedzimy jedną z najstarszych cukierni Lizbony. Skosztujemy tam Pasteis de Belem. Te najpopularniejsze, portugalskie ciasteczka są jednym z symboli tego kraju i wybornie smakują z filiżanką pysznej, portugalskiej kawy.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na wieczorny spacer i kolację.

3.dzień

Śniadanie, a po nim wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot na Maderę. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Madera to największa portugalska wyspa, zwana Wyspą Wiecznej Wiosny. Po południu wybierzemy się na odkrywanie jej atmosfery i tajemnic. Zaczniemy od spaceru po Starówce. Brukowane uliczki, kolorowe fasady starych domów i oryginalnie malowane drzwi mają wartość historyczną. Przyciągają nie tylko turystów ale i artystów, którzy upodobali sobie to miejsce w szczególności.

Następnie udamy się go Ogrodu Botanicznego, który słynie z pięknych dywanów kwiatowych, będących wizytówką nie tylko dzielnicy Funchal, w której się znajduje, ale i całej Madery. Spacer wśród ogromnych kaktusów i pięknych okazów tropikalnej roślinności. Odwiedzimy też targ owoców i warzyw, gdzie nacieszymy oczy kolorami, a chętni będą mogli dowiedzieć się i posmakować gatunków, z których słynie wyspa.

Zakończenie dnia uprzyjemni nam wizyta w winiarni ze słynnymi gatunkami win. Kolacja i nocleg na Maderze.

4.dzień

Śniadanie. Odkrywamy kolejne sekrety wyspy.

Na Maderze spotykamy jedyne w swoim rodzaju stare kanały nawadniające zwane lewadami. W pobliżu tych wyjątkowych akweduktów znajdowały się ścieżki i własnie jedną z takich ścieżek wybierzemy się na przedpołudniowy spacer.

Następnie przejedziemy do malowniczo położonej w górach miejscowości Riberio Frio. Przespacerujemy się tam lewadą Balcoes i dotrzemy do punktu widokowego.

Odwiedzimy też położone na północnym wybrzeżu wyspy miasteczko Santana, którego skrócona nazwa pochodzi od Świętej Anny (Santa Ana). Z pewnością zachwycą nas charakterystyczne domy mieszkalne, zbudowane ze spadzistych, trójkątnych dachów przykrytych słomą. Bielone ściany, czerwone drzwi i niebieskie okiennice nie mogą pozostać niezauważone.

Późnym popołudniem udamy się na Przylądek Świętego Wawrzyńca (Ponta de Sao Lourenco). To najdalej na wschód wysunięty punkt wyspy Madery. Już sama trasa do przylądka obfituje w ciekawe punkty widokowe, nie mówiąc o przepięknych widokach z wysokich klifów samego przylądka, których kolory zmieniają się w zależności od oświetlenia. Kolacja i nocleg na Maderze.

5.dzień

Dzień 5

Śniadanie. Kontynuujemy zwiedzanie Madery, wyspy niewielkiej, ale obfitującej w bogatą historię i bajeczne krajobrazy. Za piękną roślinność odpowiadają wulkaniczne gleby i sprzyjający klimat, nic więc dziwnego, że Madera nazywana bywa Ogrodem Świata. Turystów przyciągają też wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO wawrzynowe lasy oraz głębokie wąwozy i wysokie klify, w tym jeden z najwyższych klifów w Europie – Capo Girao, który góruje nad okolicą z wysokości 580 m n.p.m.

To nasz cel w tym dniu. Po jego zdobyciu udamy się na drugą stronę wyspy do miasteczka Porto Moniz, gdzie znajdują się naturalne wulkaniczne baseny skalne. Żal byłoby przepuścić taką okazję, więc zafundujemy sobie kąpiel przed powrotem do hotelu. Kolacja i nocleg na Maderze.

6.dzień

Dzień 6

Śniadanie, a po nim kolejna atrakcja. Czeka nas wyprawa do miejsca, gdzie nie docierają autobusy. Brzmi ciekawie?

Wybierzemy się na maderski płaskowyż, który z racji ukształtowania terenu wymagać będzie przejazdu samochodami terenowymi 4 x 4. Zanim dotrzemy do Ponta do Pargo, będziemy cieszyć oczy mijanymi po drodze punktami widokowymi. Ponta do Pargo to położona na zachodnim brzegu wyspy niewielka wioska, która urzeka odwiedzających zieloną scenerią, uspokajająca ciszą i romantycznymi zachodami słońca.

W niewielkiej odległości od zabudowań znajduje się latarnia morska, zbudowana na stromym zboczu, zawieszonym ok. 375 m n.p.m. Madera to zielona, gęsto zalesiona wyspa, a jednym z typowych gatunków drzew występujących na niej są drzewa wawrzynowe. Nie można opuścić Madery nie spróbowawszy wcześniej szaszłyków pieczonych na drewnie wawrzynowym. Pokusimy się zatem o tę przyjemność i my. Powrót do hotelu. Nocleg.

7.dzień

Śniadanie, po którym wybierzemy się na odkrywanie uroków nadmorskiej dzielnicy miasteczka Funchal. Słynie ono głównie ze Starówki, ale stanowi też świetną bazę wypadową, bo wyspa jest niewielka i do wielu atrakcji można dotrzeć w ciągu dnia. Brukowane ulice Funchal zwykle zapełnione są stolikami restauracji. W jednej z nich nie omieszkamy skosztować słynnych, typowo wyspiarskich dań, wśród których królują ryby, m.in. popoluarny gatunek pałasza czarnego (peixe-espada-preto).

W licznych kawiarniach i winiarniach będziemy mogli spróbować lokalnie wytwarzanego słodkiego wina, noszacego taką samą nazwę jak wyspa – Madera.  Czas wolny na własną eksplorację miasta, spacery i zakupy pamiątek

8.dzień

Dzień 8 

Dzisiaj przed nami wielka atrakcja, którą jest udział w Festiwalu Kwiatów. To największa impreza na wyspie. Ten najważniejszy i największy festiwal na Maderze odbywa się na przełomie kwietnia i maja, a więc wtedy, gdy przyroda, a w szczególności kwiaty, są w pełnym rozkwicie. Weźmiemy udział w paradzie i pozwolimy się oczarować bajkowej scenerii i zapierającym dech w piersiach kwiatowym aranżacjom, za którymi stoją znani artyści.

Festiwalowi towarzyszą uliczne występy, twórcze warsztaty i koncerty. Przyglądniemy się z zachwytem pięknie przystrojonym kwiatowym platformom, ale będzie też czas na wizytę na Kwiatowym Rynku i w Pawilonie Kwiatów. Po paradzie udamy się na lotnisko, skąd czeka nas lot do Lizbony.

9.dzień

Dzień 9 

Po śniadaniu ponownie oddamy się Lizbonie. To perła Portugalii, która zawdzięcza ciekawą lokalizację m. in. położeniu nad rzeką Tag, wpadającą do Oceanu Atlantyckiego. Zobaczymy trzy główne place miasta.

Wybierzemy się do Praca dos Restauradores – placu, na środku którego góruje obelisk Restauradores, upamiętniający odzyskanie niepodległości Portugalii od sąsiadującej Hiszpanii. To miejsce łączy w sobie styl Art Deco i klasyczną architekturę XVII wieku.

Następnie przejedziemy do Praca Rossio, który przez mieszkańców miasta bywa również nazywany Placem Don Pedro IV z powodu kolumny, zlokalizowanej na środku placu a przedstawiającej własnie portugalskiego króla Pedro IV.

Przed przejazdem na lotnisku zatrzymamy się jeszcze przy Praca da Figueira – Placu Drzewa Figowego. To jeden z najciekawszych placów w mieście ze względu na historię i niepowtrzalny widok. Żegnamy Lizbonę, jej znakomitą kuchnię, charakterystyczne żółte tramwaje, wąskie uliczki i urocze zaułki. Po południu transfer na lotnisko. Odprawa celna i wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).