Festiwal Balonowy w Galenie

2 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
  • Przejazd minibusem na całej trasie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
  • Biletów wstępu
  • Ubezpieczenia turystycznego

Festiwal Balonowy w Galenie/ Balloon Race Galena

Lot balonem


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 6:00 rano. Podczas zaledwie dwudniowej wycieczki odwiedzimy 3 stany, włączając w to nasz rodzimy stan Illinois. Dwa Pozostałe to Wisconsin i Iowa.

Granice wszystkich trzech stanów schodzą się przy królowej amerykańskich rzek, Mississippi, i to właśnie ten rejon będzie naszym miejscem, któremu poświęcimy czas i zainteresowanie.

Pierwszym przystankiem w drodze do Galeny będzie okolica miasteczka Oregon. Zatrzymamy się tam aby zmierzyć się z posągiem Indianina, największym po posągu Chrystusa w Rio de Janeiro monolicie na świecie. Poznamy historię jego powstania i podobnie jak on, spojrzymy na malowniczą rzekę Rock River przepływającą przez stanowy park Lowden.

Kolejnym punktem będzie już sama Galena. Niegdyś była ona bogatym miasteczkiem górniczym, miasto jednak z czasem opustoszało i stało się wręcz miastem duchów.

Przywrócone do czasów świetności odżyło i mimo, że nie przyciąga już odwiedzających przemysłem górniczym i bogatymi złożami srebra, to dzięki malowniczemu położeniu, stromym wzgórzom i historycznym budynkom jest popularne wśród turystów.

Wybierzemy się na spacer główną ulicą miasta i dowiemy się dlaczego Galena nazywana jest Miastem Generałów.

Po południu przejazd do parku, na terenie którego weźmiemy udział w wielkim wydarzeniu. Co roku park zamienia się w ogromny piknik i jest licznie odwiedzany przez lokalnych i przyjezdnych, którzy przyjeżdżają tu podziwiać zmagania balonów w ramach Balloon Race.

Polecimy i my, jeśli tylko pogoda nie spłata nam figla.

Wieczór spędzimy na polanie, w piknikowej atmosferze, przy dobrym jedzeniu, muzyce na żywo i dobrym towarzystwie. Dla osób, które zadeklarowały wcześniej taką chęć, przelot balonem o zachodzie słońca i lampka szmpana.

Dla pozostałych pokaz starych, klasycznych samochodów. Po zachodzie słońca, pełni wrażeń, przejeżdżamy na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu, kierując się na północ, przekraczamy granicę ze stanem Iowa i przejeżdżamy do położonego kilkanaście mil od Galeny miasta Dubuque. To z niego wyruszają statki wycieczkowe po rzece Mississippi.

My jednak tym razem skorzystamy z innej atrakcji i wjedziemy kolejką torową na górę, z której rozciąga się panorama na położone niżej miasto i okolicę. Nieopodal Dubuque znajduje się też inne, niewielkie miasteczko, Dickeyville.

Odwiedzimy go ze względu na sanktuarium, którego ozdobne ogrodzenie z arkadami, alkowami i kapliczkami jest oryginalnie ozdobione muszlami, kamieniami, kolorowymi szkiełkami, a nawet płytkami ceramicznymi, przywiezionymi z podróży przez parafian kościoła.
Dalsza droga na północ wzdłuż rzeki Mississippi doprowadzi nas do Parku Stanowego Pikes Peak. Słynący z majestatycznych widoków na rzekę Mississippi, Park Stanowy Pikes Peak jest jednym z najważniejszych miejsc przyrodniczych w stanie Iowa.

Położony w malowniczym otoczeniu, obejmuje 11 mil szlaków z urwiskami i dolinami. Wybierzemy się na krótki szlak prowadzący do wodospadu Bridal Veil i do Point Ann z widokiem na pobliskie miasto Mac Gregor, w którym w drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się na obiad.

Z punktu widokowego położonego na 500-metrowym urwisku  zobaczymy miejsce, w którym spotykają się wody dwóch rzek, Wisconsin i Mississippi.

Przejazd w drogę powrotną do Chicago, do którego planujemy dojechać w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).