2 dni

Festiwal Balonowy w Galenie

$275
06-19-2021
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 6:00 rano. Podczas zaledwie dwudniowej wycieczki odwiedzimy 3 stany, włączając w to nasz rodzimy stan Illinois. Dwa Pozostałe to Wisconsin i Iowa. Granice wszystkich trzech stanów schodzą się przy królowej amerykańskich rzek, Mississippi, i to właśnie ten rejon będzie naszym miejscem, któremu poświęcimy czas i zainteresowanie. Pierwszym przystankiem w drodze do Galeny będzie okolica miasteczka Oregon. Zatrzymamy się tam aby zmierzyć się z posągiem Indianina, największym po posągu Chrystusa w Rio de Janeiro monolicie na świecie. Poznamy historię jego powstania i podobnie jak on, spojrzymy na malowniczą rzekę Rock River przepływającą przez stanowy park Lowden.
Kolejnym punktem będzie już sama Galena. Niegdyś była ona bogatym miasteczkiem górniczym, miasto jednak z czasem opustoszało i stało się wręcz miastem duchów. Przywrócone do czasów świetności odżyło i mimo, że nie przyciąga już odwiedzających przemysłem górniczym i bogatymi złożami srebra, to dzięki malowniczemu położeniu, stromym wzgórzom i historycznym budynkom jest popularne wśród turystów. Wybierzemy się na spacer główną ulicą miasta i dowiemy się dlaczego Galena nazywana jest Miastem Generałów. Po południu przejazd do parku, na terenie którego weźmiemy udział w wielkim wydarzeniu. Co roku park zamienia się w ogromny piknik i jest licznie odwiedzany przez lokalnych i przyjezdnych, którzy przyjeżdżają tu podziwiać zmagania balonów w ramach Balloon Race. Polecimy i my, jeśli tylko pogoda nie spłata nam figla. Wieczór spędzimy na polanie, w piknikowej atmosferze, przy dobrym jedzeniu, muzyce na żywo i dobrym towarzystwie. Dla osób, które zadeklarowały wcześniej taką chęć, przelot balonem o zachodzie słońca i lampka szmpana. Dla pozostałych pokaz starych, klasycznych samochodów. Po zachodzie słońca, pełni wrażeń, przejeżdżamy na nocleg.

2. dzień

Dzień 2

Po śniadaniu, kierując się na północ, przekraczamy granicę ze stanem Iowa i przejeżdżamy do położonego kilkanaście mil od Galeny miasta Dubuque. To z niego wyruszają statki wycieczkowe po rzece Mississippi. My jednak tym razem skorzystamy z innej atrakcji i wjedziemy kolejką torową na górę, z której rozciąga się panorama na położone niżej miasto i okolicę. Nieopodal Dubuque znajduje się też inne, niewielkie miasteczko, Dickeyville. Odwiedzimy go ze względu na sanktuarium, którego ozdobne ogrodzenie z arkadami, alkowami i kapliczkami jest oryginalnie ozdobione muszlami, kamieniami, kolorowymi szkiełkami, a nawet płytkami ceramicznymi, przywiezionymi z podróży przez parafian kościoła.
Dalsza droga na północ wzdłuż rzeki Mississippi doprowadzi nas do Parku Stanowego Pikes Peak. Słynący z majestatycznych widoków na rzekę Mississippi, Park Stanowy Pikes Peak jest jednym z najważniejszych miejsc przyrodniczych w stanie Iowa. Położony w malowniczym otoczeniu, obejmuje 11 mil szlaków z urwiskami i dolinami. Wybierzemy się na krótki szlak prowadzący do wodospadu Bridal Veil i do Point Ann z widokiem na pobliskie miasto Mac Gregor, w którym w drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się na obiad. Z punktu widokowego położonego na 500-metrowym urwisku  zobaczymy miejsce, w którym spotykają się wody dwóch rzek, Wisconsin i Mississippi. Przejazd w drogę powrotną do Chicago, do którego planujemy dojechać w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
  • Przejazd minibusem na całej trasie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
  • Biletów wstępu
  • Ubezpieczenia turystycznego

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022 08-31-2022 07-28-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 248