Odkrywamy Michigan: Festiwal Balonów i “Mała Bawaria”

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • jedno (1) śniadanie w drugim dniu wycieczki
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu (ok. $25 – wstęp na Festiwal Balonów, rejs statkiem wycieczkowym w miasteczku Frankenmuth)
 • wyżywienia
 • Festiwal balonów – Michigan Challenge Balloonfest
 • Frankenmuth – Mała Bawaria
 • bawarska architektura i kuchnia
 • największy na świecie sklep bożonarodzeniowy
 • “Silent Night” chapel
 • rejs statkiem wycieczkowym

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Zapowiada się weekend pełen zabawy i niecodziennej rozrywki.

Wycieczka rozpocznie się zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634), po której ruszamy w drogę. Kierując się na północny wschód przejedziemy przez Illinois, Indianę i wjedziemy do stanu Michigan. To właśnie tutaj, w Michigan, odbywa się trzydniowe święto balonów – Michigan Challenge Balloonfest. W tym roku impreza odbywa się już po raz trzydziesty ósmy, ma charakter konkursowy i polega na rywalizacji pilotów (nie ma możliwości lotów balonem).

Jest to duże wydarzenie dla lokalnej społeczności, które przyciąga zainteresowanych z całego stanu. Będzie wesoło, głośno (muzyka na żywo) i przede wszystkim kolorowo. Impreza ma charakter piknikowy więc będzie dużo atrakcji na świeżym powietrzu, dobre jedzenie, koncerty na żywo –  każdy coś będzie mógł wybrać dla siebie.

Pod wieczór, po prezentacji i odśpiewaniu hymnu narodowego wyczekiwany widok ponad 20 podświetlonych balonów na tle wieczornego nieba, który z pewnością będzie niezapomniany.

Wieczorem przejazd na nocleg

2.dzień

Dzisiaj odwiedzimy tzw. Małą Bawarię. Malownicze miasteczko Frankenmuth w stanie Michigan położone nad rzeką Cass znane jest z architektury w stylu bawarskim. W mieście, którego dziedzictwo sięga czasów pierwszych osadników wybierzemy się na spacer wzdłuż głównej ulicy, po której obu stronach „rozsiadły” się urocze sklepiki i butiki z pamiątkami. Jest też browar oraz Cheese House, w którym odbywają się degustacje sera.

Przy sprzyjającej pogodzie wybierzemy się na godzinną wycieczkę na pokładzie łodzi Bavarian Belle, podczas której przewodnik przybliży nam historię tego miejsca i niemieckiego osadnictwa.

Mimo, że do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, nie możemy nie odwiedzić największego na świecie bożonarodzeniowego sklepu, w którym można się nabawić bólu głowy : ) od samego wyboru dostepnych ozdób.

Zobaczymy też replikę kapliczki, w której po raz pierwszy wykonano znaną kolędę „Cicha Noc”.

Na obiad wybierzemy się do bawarskiej restauracji, gdzie przy bawarskiej muzyce i kelnerkach w bawarskich strojach spróbujemy bawarskich, a jakże, specjałów.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).