Ekwadorska Amazonia

Ekwadorska Amazonia – wyjazd dla rodzin z dziećmi i młodzieży

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Wszystkie transfery lądowe i wodne
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych przewodników
 • Darmowe wifi
 • Koszty związane z opłatami za wstępy oraz opłaty portowe
 • Wstęp do gorących źródeł Papallacta
 • Wizytę w amazońskich wioskach i spotkanie z Szamanem
 • Lunch w amazońskiej wiosce Chichico Amaru
 • Wycieczkę do jaskiń
 • Przejażdżkę łodzią typu canoe po lagunie Paikawe
 • Zwiedzanie i pobyt w hacjendzie La Andaluza
 • Zwiedzanie Muzeum Świątyni Słońca
 • koszt dla 1 osoby dorosłej: $1395koszt dla 2 osób dorosłych: 2 x $1395koszt dla 2 osób dorosłych i dziecka w wieku 8-18 lat: 2 x $1395 + $995koszt dla 2 osob doosłych i 2 dzieci w wieku 8-18 lat: 2 x $1395 + 2 x $795

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie
 • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, zwyczajowe napiwki itp.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)
 • Ubezpiecznia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Kosztów testu na COVID-19 przed wylotem i powrotem do USA

Ekwadorska Amazonia – wyjazd dla rodzin z dziećmi i młodzieży

Kultura i historia

Parki narodowe

Wczasy

Wędkarstwo


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Quito. Kolacja powitalna i wieczór integracyjny.

2.dzień

Pierwsze wrażenia z pobytu w Quito – stolicy Ekwadoru.

Przejazd przez ekwadorskie Andy. Po drodze podziwiać będziemy zmieniające się krajobrazy i zatrzymamy się w punktach widokowych na zdjęcia.

Wizyta w Papallacta – słynnych gorących źródłach, położonych kilkadziesiąt kilometrów od stolicy, Quito. Papallacta znajduje się na Szlaku Cynamonowym, trasie , którą w 1542 roku przebył hiszpański zdobywca Francisco de Orellana, przemierzając andyjskie pasmo górskie w poszukiwaniu złota.

Na wysokości Papallacta (ponad 3200 m) jest  kilka basenów z wodą termalną. Miejsce to jest też uważane za bramę do całej ekwadorskiej Amazonii. Będziemy też mieć możliwość podglądać kolibry w ich naturalnym środowisku.

3.dzień

Dzisiaj czeka nas wizyta w jednej z amazońskich wiosek.

Weźmiemy udział w warsztatach garncarstwa i obejrzymy pokaz plemiennego tańca w oryginalnym wykonaniu mieszkańców wioski. Poznamy też tajniki wyrobu tradycyjnego trunku, jakim jest chicha. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła i tym sposobem wsparcia miejscowej ludności.

Następnie popłyniemy  z wizytą do innego, miejscowego plemiona, które zamieszkuje wioskę Chichico Amaru. Tam, wraz z miejscowym szamanem odwiedzimy największą naturalną aptekę i poznamy lecznicze zastosowanie amazońskich roślin oraz tradycyjne metody polowania na zwierzęta i sposoby uprawy kakao.

Tam też zjemy oryginalny lunch, zawinięty w liście bananowca, jak przystało na okoliczności. Będzie to niesamowita lekcja  o tradycyjnym, niełatwym, życiu w dżungli.

4.dzień

Kolejny dzień w dżungli, gdzie kontakt z nieskażoną naturą jest nie do przecenienia. To unikatowe doświadczenie, które na długo zapadnie w pamięć i zapewne zostanie utrwalone na niezliczonych zdjęciach.

Dżungla to raj dla fotografów, zarówno amatorów jak i zawodowców. Głębia zieleni, odgłosy dobiegające z setek gatunków drzew, kolorowe ptaki i bogactwo ryb w meandrujących rzekach. W tym dniu dla chętnych spływ po jednej z nich – popularny tubing. Wybierzemy się ponadto na hiking do ukrytego w dżungli wodospadu. Dla chętnych kąpiel w wodospadzie.

5.dzień

Dalszy ciąg przygody z ekwadorską dżunglą w innej odsłonie.

Wybierzemy się na wycieczkę do podziemnych jaskiń, gdzie poza oczywistymi atrakcjami, przy odrobinie szczęścia, będziemy mieć okazję podglądać nietoperze.

Wybierzemy się też z wizytą do kolejnej amazońskiej wioski, gdzie tym razem, dla odmiany, poznamy tajniki łowienia ryb  i podpatrzymy jak po mistrzowsku radzą sobie z tym tubylcy. Spływy indiańskimi łodziami opanowali do perfekcji, bowiem z racji tego, że w dżungli nie ma asfaltowych dróg, transport odbywa się drogą wodną.

6.dzień

Po śniadaniu wybierzemy się na całodzienną wyprawę motorową łódką typu canoe w dół rzeki Napo.

Ta ekwadorska część dorzeca Amazonii to jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie obszarów na Ziemi. Unikatowe gatunki zwierząt i roślin chronione sa systemem rezerwatów i parków.

Popływamy łodzią canoe po lagunie Paikawe w poszukiwaniu jednej z największych ryb słodkowodnych świata – ryby paiche (arapaima). Mozliwość obserwacji wielu gatunków ptaków, w tym papug oraz małp z gatunku czepiaków czy kapucynek, która skaczą beztrosko po drzewach otaczających lagunę.

7.dzień

Wczesna pobudka, bo czeka nas moc atrakcji.

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Baños de Agua Santa. Słynie ono ze źródeł geotermalnych i nastawione jest głównie na aktywne spędzanie czasu, dlatego stało się jednym z największych centrów turystycznych w Ekwadorze. Jest ono malowniczo położone u stóp aktywnego wulkanu Tunguraha, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 2006 roku.

Wizyta przy słynnym domku na drzewie a dla odważnych huśtawka na końcu świata. Następnie przejazd drogą wodospadów biegnącą wzdłuż rzeki Pastaza.

Dojazd do wodospadu Pailòn del Diablo. Ten spektakularny wodospad można podziwiać z ulokowanej na różnej wysokości tarasach widokowych. Woda, wpadając do niecki, tworzy tzw Wir Diabła – stąd nazwa.

Póżnym popołudniem dojazd do hacjendy La Andaluza – miejsca z bogatą i ciekawą historią oraz niesamowitą atmosferą. Nocleg.

8.dzień

Przejazd do stolicy Ekwadoru – Quito.

Po Całodzienne zwiedzanie Quito. Przejazd kolejką gondolową TeleferiQo, którą w ciągu niespełna 20 minut dostaniemy sie na wysokoć prawie 4 tysięcy metrów n.p.m.   Krótki spacer po okolicy.

Następnie zatrzymamy się na równiku – Mitad del Mundo (kompleks muzealny Środka Świata). Nigdzie prawdopodobnie równik nie jest tak symboliczny jak w kraju, którego nazwa pochodzi właśnie od niego. Obowiązkowe zdjęcia stojąc jednocześnie na dwóch półkulach oraz krótkie zwiedzanie muzeum.

Kolejno udamy się do muzeum Świątyni Słońca, gdzie poznamy tajniki użycia miejscowych roślin i minerałów do celów leczniczych i aromaterapii. Spróbujemy też herbatki z koki i poznamy twórczość znanego malarza ekwadorskiego – Ortega Maila, założyciela muzeum.

Dla chętnych aktywne poznanie kultury Ekwadoru- tańce tradycyjne z różnych zakątków kraju.

Następnie udamy się do historycznego centrum stolicy Ekwadoru – Quito, które zostało wpisane na listę UNESCO w roku 1978 i jest uznawane za najlepiej zachowany kompleks tego typu w Ameryce Łacińskiej. Bogactwo zdobionych kościołów, zabytkowych domów i muzeów zachwyca na każdym kroku.

Zwiedzanie rozpoczniemy od głównego placu – Plaza Grande gdzie zobaczymy pałac Carandoleta – dzisiejszą siedzibę prezydenta Ekwadoru, katedrę i pałac biskupi. Nastepnie przejdziemy ulicą Siedmiu Krzyży wstępując do pięknego kościoła Jezuitów – Iglesia de la Campañia i kościoła św, Franciszka. Późnym popołudniem wizyt ana wzgórzu El Panecillo, by zatrzymać na dłużej w pamięci piękny widok na całe miasto leżące u stóp wulkanu Pichincha.

Wieczorem czas wolny na zakupy pamiątek. Nocleg w Quito.

9.dzień

Transfer na lotnisko w Quito. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Chicago.

 

Inne wycieczki do Ameryki Południowej:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).