Egipt, wycieczka dla młodzieży z Rek Travel

Egipt i jego tajemnice: od Kairu do Asuanu – wyjazd dla młodzieży

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych Chicago – Kair – Chicago
 • Koszt przelotu lokalnego
 • Transfery z i na lotniska
 • Zakwaterowanie w hotelach o standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Posiłki wymienione w programie
 • Opiekę lokalnych przewodników przy zwiedzanych obiektach
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wszystkie napiwki

Cena nie zawiera

 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika)
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego w świadczeniach
 • Przelotu balonem (ok. $180)
 • Wieczornego pokazu światła i dźwięku wraz z kolacją przy piramidach (ok. $70)
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • Ubezpieczenia zdrowotnego
 • Kosztu wniosku wizowego ($25)
 • Kosztu wykonania testu COVID-19

Egipt i jego tajemnice- wyjazd dla młodzieży

KAIR – GIZA – PIRAMIDY CHEOPSA, CHEOPSA I MYKERINOS –  KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ W LUKSORZE I KARNAKU – REJS PO NILU – PRZELOT BALONEM O WSCHODZIE SŁOŃCA – DOLINA KRÓLÓW – GROBOWIEC TUTENCHAMONA – HISTORIA KLĄTWY FARAONA – ŚWIĄTYNIA W EDFU – ŚWIĄTYNIA “KOM OMBO” – ABU SIMBEL – ŚWIĄTYNIA “PHILAE” – WYSOKA TAMA ASUAŃSKA – KAIR – CYTADELA SALADYNA – WISZĄCY KOŚCIÓŁ – BAZAR “EL-KHALILI”

Kaniony

Kultura i historia

Lot balonem


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

Przesiadka i lot do Kairu – stolicy Egiptu i największego miasta w kraju. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Aklimatyzacja i pierwsza kolacja, podczas której poznamy smaki lokalnej kuchni.

3.dzień

Śniadanie.

Przejazd do Gizy. Zwiedzanie kompleksu trzech wielkich piramid: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Piramidy w Gizie to jeden z siedmiu starożytnych cudów świata. Największa z piramid, będąca grobowcem faraona Cheopsa, miała oryginalnie aż 146 m. Dla chętnych wejście do wnętrza piramidy oraz przejażdżka na wielbłądzie. Zobaczymy też Wielkiego Sfinksa, 73-metrowy posąg z ciałem lwa i ludzką głową.

Po południu przejazd do Muzeum Cywilizacji Egipskiej. Muzeum zostało otwarte tuż po tym, jak uroczysta procesja królewskich łodzi przewiozła zmumifikowane szczątki 22 faraonów przez stolicę do miejsca ich nowego spoczynku.

Poza mumiami, będącymi niewątpliwie największą atrakcją muzeum, znajdują się tam artefakty przedstawiające cywilizację egipską od czasów prehistorycznych po współczesność.

Wieczorem, dla chętnych,  udział  w pokazie Sound and Light Show oraz kolacja z widokiem na podświetlane różnymi kolorami piramidy (koszt dodatkowy).

4.dzień

Transfer na lotnisko i poranny lot do Luksoru, gdzie po południu zaokrętujemy się na pokład luksusowego statku, którym popłyniemy w rejs po najdłuższej rzece świata. Wcześniej jednak zwiedzimy kompleks świątyń w Luksorze i Karnaku.

Pierwsza ze świątyń w Karnaku należy do Boga Montu, Boga wojny, druga do bogini Mut, a trzecia do Amona-Ra. Budowę zapoczątkował Amenthotep III, a potem każdy z władców dobudowywał coś nowego.

Szczególną uwagę przyciąga Wielka Sala Hypostylowa z imponującą liczbą 134 kolumn. Sala ma wymiary 103 na 52 m, a kolumny wysokie są na 22 m.

Na wielu kolumnach zachowały się jeszcze oryginalne kolory reliefów, które przedstawiają składanie ofiar i wyprawy wojenne. Pierwotnie stało też tam kilka obelisków. Sama królowa Hatszepsut postawiła dwa, ale przetrwał tylko jeden. Ma 29 m i waży 325 ton. Został wykuty w kamieniołomie w Asuanie a całe przedswięwzięcie (prace w kamieniołomie, transport, postawienie w świątyni i wykonanie reliefów) zajęło tylko 7 miesięcy.

Wieczorem, dla chętnych, ponowne odwiedziny świątyni w Luxorze. Jest to jedna z dwóch świątyń udostępniona dla odwiedzających wieczorem. Na tle ciemnego, nocnego nieba pięknie podświetlone kolumnady wprowadzają wrażenie tajemniczości, mistycyzmu i prezentują się niezwykle widowiskowo, co zapewnia zupełnie inne doświadczenie niż za dnia.

Nocleg na statku.

5.dzień

Wczesna pobudka dla chętnych, którzy wcześniej zadeklarują chęć przelotu balonem o wschodzie słońca (koszt dodatkowy). Sam lot balonem jest atrakcją sama w sobie, natomiast przelot nad Dolina Królów ze świątynią Hatszepsut w tle jest niepowtarzalny.

Po śniadaniu, przejazd do Doliny Królów, miejsca, gdzie chowano zmarłych faraonów. W skalnych ścianach wykuto 64 grobowce. Zobaczymy m. in. Grobowiec Tutenchamona, którego odkrycie było największą sensacją XX wieku.

Nienaruszony grób został znaleziony w listopadzie 1922 roku. Mumia króla była słabo zakonserwowana i znajdowała się w złotej trumnie, która ważyła 114 kg. Na głowie mumii spoczywała złota maska (11 kg czystego złota), która zobaczymy w Muzeum w Kairze. Podziwiając piękne malowidła na ścianach i sklepieniu grobowców, przedstawiające życie po śmierci, poznamy historię o Klątwie Faraona.

Następnie pojedziemy do świątyni królowej Hatszepsut. Jest to jedyna świątynia w Egipcie zbudowana w formie tarasów. Hatszepsut była jedyną kobietą, która rządziła Egiptem przez dłuższy czas. Panowała 20 lat i był to okres pokoju, dobrze rozwijającego się handlu i dobrych stosunków z sąsiadami. Świątynia zbudowana jest wysoko przy zboczu skalnym i składa się z trzech tarasów.

Jest tam też polski akcent i wmurowana tablica pamiątkowa. Nocleg na statku.

6.dzień

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie świątyni w Edfu. Dzisiejsza nazwa miasta pochodzi od nazwy „Djeba”, co oznacza „Miasto Zemsty”. Miasto znane jest jako miejsce kultu boga Chorusa, więc świątynia poświęcona jest właśnie jemu. Można do niej iść pieszo lub pojechać dorożką (dla chętnych przejazd). Jest to najlepiej zachowana świątynia w Egipcie, która dostarcza wiele informacji dotyczących konstrukcji i historii jej budowy.

Zobaczymy pylony, dziedzińce, piękne kolumny udekorowane motywami roślinnymi, salę hypostylową i salę składania ofiar, za którą znajduje się sanktuarium. Wokół niego są kaplice poświęcone innym bóstwom, w których były przechowywane ich posągi i inne przedmioty kultu.

Po południu zwiedzanie wyjątkowej, bo podwójnej świątyni Kom Ombo, której konstrukcja składa się z dwóch, takich samych połączonych ze sobą części, poświęconych dwóm bogom, Sobekowi i Horusowi Starszemu. Założeniem budowniczych było symetryczny układ świątyni w nawiązaniu do mitycznego połączeniu między bóstwami. Znajduje to odzwierciedlenie w dwóch identycznych wejściach, hypostylach i sanktuariach.

Nocleg na statku.

7.dzień

Poranne zwiedzanie Abu Simbel (opcjonalnie), kompleksu dwóch imponujących świątyń, składającego się z grobowca Ramzesa II oraz mniejszego, jego małżonki Nefertari.

Wejście do świątyni Ramzesa II ozdabiają 4 charakterystyczne, 20-metrowe posągi Ramzesa II, wyrzeźbione w skale. Drugą, mniejszą świątynię zdobi 6 mniejszych posągów Ramzesa i Nefertari. Świątynie powstały w XIII w. p.n.e. za panowania Ramzesa II. Odkopano je z piasku w 1817 r. Wtedy położone były nad Nilem, dziś nad sztucznie utworzonym jeziorze Nasera. Zostały tam przeniesione gdyż ich pierwotnej lokalizacji groziło zalanie przez wody Nilu w związku z budową jeziora.

Zachód słońca obejrzymy udając się na przejażdżkę typową egipską łodzią napędzaną wiatrem (falluca).

Wieczorem, dla chętnych, wizyta w nubijskiej wiosce, gdzie odkryjemy oryginalne życie jej mieszkańców oraz poznamy ich tradycje, kulturę i język.

Nocleg na statku.

8.dzień

Opuszczamy statek, którym pływaliśmy po wodach Nilu przez ostatnie kilka dni.

Przejedziemy do Philae Temple – pięknego kompleksu świątynnego, jednego z najbardziej malowniczych w całym Egipcie. Znajduje się on na wyspie Anglika, na południe od starej tamy asuańskiej. Zobaczymy też samą tamę. Wysoka Tama Asuańską jest jedną z dwóch zapór na Nilu i znajduje się około 13 km na południe od Asuanu. Ma długość 3600 m, szerokość u podstawy 980 m i 40 m u szczytu oraz wysokość 11 m.

Po południu przelot do Kairu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

9.dzień

Zwiedzanie Kairu, największego miasta Egiptu i jednego z największych miast islamskich na świecie.

Poznamy najważniejsze miejsca kulturowe i historyczne w islamskim i koptyjskim Kairze, m.in. imponującą cytadelę Saladyna i Wiszący Kościół. Czas na zakupy pamiątek podczas wizyty na bazarze Khn el-Khalili.

Wieczorem transfer na lotniskow  Kairze. Odprawa celna. Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).