Dziki Zachód, Arches National Park,

Dziki Zachód

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiej Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu do parków narodowych
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Dziki Zachód

DENVER – GLENWOOD SPRINGS – GORĄCE ŹRÓDŁA – PARK NARODOWY ŁUKÓW SKALNYCH – MOAB – PARK NARODOWY CANYONLANDS – MESA ARCH – ISLAND IN THE SKY – GOBLIN VALLEY – PARK NARODOWY CAPITOL REEF – DROGA WIDOKOWA NR 12 – PARK NARODOWY KANIONU BRYCE – PARK NARODOWY ZION –  DOLINA OGNIA (VALLEY OF THE FIRE) – LAS VEGAS – ZAPORA HOOVERA – SELIGMAN – WILLIAMS – FLAGSTAFF – SEDONA – PARK NARODOWY GRAND CANYON – CAMERON – HORSESHOE BEND – ANTYLOPE CANYON – MONUMENT VALLEY – CANYON DE CHELLY – ALBUQUERQUE – SANDIA PEAK – ANTA FE – CADILLAC RANCH – BIG TEXAN STEAK RANCH

 

 

Gorące źródła

Kaniony

Parki narodowe


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę rozpoczniemy bardzo wczesnym rankiem wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Road) o godzinie 3 am. Przejedziemy przez stany Illinois, Iowa, Nebraska i Kolorado. Po drodze zatrzymamy się na krótkie postoje na rozprostowanie nóg, posiłki i napoje.

Kolacje i nocleg planujemy w Denver, mieście zwanym “The Mile High City” będącym stolicą stanu Kolorado.

2.dzień

Wczesnym rankiem opuścimy Denver i udamy się do Glenwood Springs, miasta otoczonego malowniczym krajobrazem gór. Tam czas na odpoczynek i kąpiele w gorących źródłach termalnych. Baseny z goracą wodą o temperaturze sięgającej 40 stopni, groty parowe, podziemne sauny parowe oraz źródło z zimną wodą pozwalają wspaniale odpocząć i oddprężyć się.

Następnie wjedziemy do kolejnego stanu, jakim jest Uta. To jeden z najpiękniejszych zachodnich stanów, na terenie którego znajduje się aż pięć parków narodowych.

My udamy się do Parku Narodowego Łuków Skalnych  (Arches NP). Słynie on przede wszystkim z łuków i mostów skalnych, a znajduje się ich tam ponad 2 tysiące. Najbardziej znane to Delicate Arch, Double Arch i Landscape Arch. Ostatni z nich (100 m)  jest najszerszym łukiem skalnym na świecie.

Wybierzemy się na wędrówkę po wybranych szlakach. Kolacja i nocleg w Moab.

3.dzień

Czeka nas bardzo wczesna pobudka. Jeszcze przed wschodem słońca udamy się na krótki spacer pod jednym z najbardziej znanych punktów widokowych w parku Canyonlands, Mesa Arch. Każdego dnia zbiera się tu wielu fotografów, aby uwiecznić ten cud natury na zdjęciu.

Nastepnie przejedziemy do kolejnego miejsca wartego zarwanej nocy. To Island in the Sky z widokiem na rzekę Colorado i Green. Po widokach sycących oczy i duszę czas nakarmić i ciało, zatem powrócimy na śniadanie do Moab.

Po nim udamy się w kierunku Goblin Valley (Doliny Goblinów), w której miękki piaskowiec ulegając erozji przybrał ciekawe kształty, nieco przypominające właśnie gobliny. W niektórych miejscach formacje skalne są blisko siebie i tworzą swoistego rodzaju labirynt.

A przed nami już kolejny niesamowity par  – Capitol Reef. Przejedziemy trasą widokową numer 12, która z pewnością zapewni nam wiele niezapomnianych wrażeń.  Znajdują się tam liczne malunki skalne (petroglify), które pozostawili po sobie dawni mieszkańcy tych terenów.

Na koniec tak obfitego w atracje dnia odwiedzimy Park Narodowy Bryce Canyon. Jest to wspaniały amfiteatr z czerwono-pomarańczowymi formacjami skalnymi, które przybierają różne kształty i rozmiary.

Tam zakończymy dzień, oglądając zachód słońca w punkcie widokowym Sunset Point. Nocleg w Bryce.

4.dzień

Po wczesnej pobudce udamy się jeszcze na chwilę do Parku Bryce, by zobaczyć zjawiskowy wschód słońca. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie, by nabrać sił na zwiedzanie ostatniego parku narodowego w Utah – Zion National Park. Ten jakże zróżnicowany park zachwyci nas klifami, pionowymi skałami, szmaragdowymi stawami, wodospadami, ale przede wszystkim kanionem wyrzeźbionym na przestrzeni lat przez wody Rzeki Virgin.

Następny przystanek w naszej podróży to Nevada wraz z największym i najstarszym w Nevadzie Parkiem Stanowym Valley of the Fire 9Dolina Ognia). Był on wielokrotnie uwieczniony przy okazji kręcenia scen do wielu znanych filmów (“Star Trek”, “Viva Las Vegas”, “Transformers”). W lecie temperatury sięgają tu do 45 stopni Celsjusza, by zimą spaść do 20 stopni Celsjusza.

Na nocleg udamy się do położonego nieopodal królestwa hazardu, Las Vegas.

5.dzień

Na półmetku naszego wyjazdu przyszedł czas na odpoczynek. Ten dzień jest przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Las Vegas. Jest to miasto, które ma wiele do zaoferowania, więc z pewnością nie będziemy się nudzić. Nocleg w Las Vegas.

6.dzień

Wypoczęci i gotowi na kolejne przygody jedziemy do jednej z najbardziej znanych zapór wodnych na świecie – Hoover Dam. Przez kilka lat była ona największą tego typu konstrukcją na ziemi.

Po krótkim zwiedzaniu przewodnik zabierze nas do najlepiej zachowanych miasteczek na Drodze 66: Seligman, Williams i Flagstaff  (a może nawet i gdzieś więcej?). Jest to nie lada atrakcja dla fanów Road 66 ze względu na kultowe stacje benzynowe oraz klimatyczne restauracje z lat 60-tych. Nocleg w Flagstaff, w stanie Arizona.

7.dzień

Dziś wisienka na torcie. Jedziemy do przepięknego miasteczka położonego w stanie Arizona.

Sedona, bo o niej mowa, to miejsce otoczone wznoszącymi się na 1900 m n.p.m. fantastycznymi formacjami skalnymi i kanionami. Kilka lat temu miasteczko to zostało uznane przez Gazetę “US Today” za jedno z najpiękniejszych miejsc w USA. Wraz z przewodnikiem udamy się na jeden z wielu szlaków, które znajdują się w okolicy. Smaczny obiad w centrum miasta i przejazd do Grand Canyon.

Park powstał w 1919 roku i jest jednym z najstarszych parków w Stanach Zjednoczonych. Ten niezwykle piękny Kanion będący przełomem rzeki Kolorado to skarb Arizony, uważany przez wielu za ósmy cud świata. Odwiedzimy kilka punktów widokowych, z których zapierające dech w piersiach widoki zapadną nam na długo w pamięci.

Na nocleg udamy się do rezerwatu Indian Navajo w Cameron i będzie on poprzedzony wspólnym ogniskiem (przy sprzyjającyh warunkach pogodowych).

 

8.dzień

Pozostajemy w klimatach Dzikiego Zachodu.

Na początek Horseshoe Bend czyli głęboki na 300 metrów meander w kształcie podkowy, który rzeka Kolorado wiele lat temu utworzyła w skałach piaskowca.

Po tej uczcie dla oczu czeka nas kolejny piękny obrazek, Antylope Canyon/Kanion Antylopy. To najczęściej fotografowany kanion szczelinowy na południowym zachodzie Ameryki i jeden z najsłynniejszych kanionów na świecie. Na skutek erozji powstały jedyne w swoim rodzaju szczeliny a wpadające przez nie światło tworzy niepowtarzalny efekt, wprowadzający wszystkichw  zachwyt.

Następnie przejedziemy do słynnej, chociażby z reklam czy filmowych kadrów, Doliny Monumentów (Monument Valley). To miejsce znane z wielu westernów Johna Forda, który odkrył jego uroki dla Hollywood, wykorzystując tamtejszą scenerię w swoich filmach.

Dolina Monumentów znajduje się w całości na terenie rezerwatu Indian Navajo, największego plemienia indiańskiego Ameryki Północnej. (wycieczka jeepami z przewodnikiem wymaga wcześniejszej rezerwacji i zgłoszenia przewodnikowi).

Zachód słońca planujemy podziwiać w Canyon de Chelly, pięknym parku z wysokimi klifami z piaskowca otaczającymi zielony kanion, którego charakterystycznym punktem jest iglica o nazwie Spider Rock i wysokości około 800 stóp. Zamieszkiwany przez rdzennych Amerykanów przez tysiąclecia, park obfituje w przykłady prehistorycznej sztuki naskalnej.

Nocleg w okolicy parku.

9.dzień

Dzisiaj na mapie naszej wyprawy znajduje się Albuquerque, największe miasto Nowego Meksyku, leży na wysokiej pustyni. Historia Starego Miasta Albuquerque sięga 1706 roku. Wypełnione jest zabytkowymi budynkami z cegły, takimi jak kościół San Felipe de Neri, muzeami i sklepami z rękodziełem rdzennych Amerykanów.

W pobliskim centrum kultury Indian Pueblo można prześledzić plemienną historię tego obszaru. Nas czeka wjazd kolejką gondolową na taras widokowy szczytu Sandia Peak o wysokości 10,378 stóp, z którego rozpościera się piękna panorama na okolicę.

Następnie udamy się w kierunku jednego z najstarszych miasteczek –  Santa Fe, stolicy Nowego Meksyku, leżącej u podnóża wzgórz Sangre de Cristo. Miasto założone jako hiszpańska kolonia w 1610 roku słynie głównie z architektury w stylu Pueblo.

W Santa Fe odwiedzimy Loretto Chapel, kaplicę, która słynie z niezwykłych, spiralnych schodów. Równie niezwykłą historię ich powstania poznamy już na miejscu. Zatrzymamy się ponadto przy Bazylice św. Franciszka z Asyżu, zbudowanej w 1886 roku i  słynącej z pięknej architektury romańskiej. Nocleg w Santa Fe.

10.dzień

Ruszamy w stronę Chicago, lecz to jeszcze nie koniec naszych przygód.

Po drodze zatrzymamy się przy ranchu Cadillac. Ta niezwykła instalacja stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc przy Drodze 66. Wszystkie samochody są częściowo zakopane w ziemi, prawdopodobnie pod tym samym kątem co piramida Cheopsa. Są też pokryte grubą warstwą farby. Kilka zdjęć i jedziemy, by spróbować sił w jednej z najbardziej znanych restauracji w USA, a z pewnością w Teksasie.

The Big Texan Steak Ranch to lokal, w którym serwują jedne z najlepszych steków. Śmiałkowie, którzy w ciągu 60 minut zjedzą zestaw złożony z 72 funtów steku, ziemniaków, sałatki, 3 krewetek, bułki i szklanki wody nie muszą płacić za obiad. Może ktoś z grupy podejmie się takiego wyzwania? Nocleg w okolicy  Oklahoma City.

11.dzień

Po śniadaniu kontunujemy powrót do Chicago, przejazd przez Oklahomę, Missouri i Illinois z licznymi postojami na odpoczynek. Przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

 

Podobna wycieczka: Kalifornia i Najpiękniejsze Parki Narodowe

 

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).