10 dni

Dziki Zachód

$1995
07-05-2022
Plan podróży

GLENWOOD SPRINGS – PARK NARODOWY ARCHERS – PARK NARODOWY CANYONLANDS – ISLAND IN THE SKY – PARK NARODOWY BRYCE – PARK NARODOWY CAPITOL REEF – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS – ZAPORA HOOVERA – SEDONA – PARK NARODOWY SKAMIENIAŁEGO LASU – ALBUQUERQUE – DROGA 66

 

 

Gorące źródła

Kaniony

Parki narodowe


Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Road) o godzinie 1 am. Przejazd przez stany Illinois, Iowa, Nebraska i Colorado. Po drodze postoje na rozprostowanie nóg, posiłki i napoje. Dojazd do Glenwood Springs, gdzie znajduje się największy na świecie basen z leczniczymi wodami. Relaks i odpoczynek. Kolacja i nocleg w Glenwood Springs.

2. dzień

Wczesnym rankiem opuścimy Glenwood Springs i udamy się do kolejnego stanu, jakim jest Utah. W tym dniu odwiedzimy dwa parki narodowe – Archers i Canyonlands. Pierwszy z nich, Arches,  słynie przede wszystkim z łuków i mostów skalnych. Znajduje się ich tam ponad 2 tysiące. Najbardziej znane to: Delicate Arch, Double Arch i Landscape Arch. Ostatni z nich (100 m)  jest najszerszym łukiem skalnym na świecie. Po lunchu zwiedzimy Park Narodowy Canyonlands. Czeka nas krótki spacer po jednym z najbardziej znanych punktów widokowych w parku, Mesa Arch. Każdego dnia zbiera się tu wielu fotografów, aby uwiecznić cud natury na zdjęciu. Zachód słońca na Island in the Sky z widokiem na rzeki Colorado i Green. Nocleg w Moab.

 

3. dzień

Po śniadaniu jedziemy do trzeciego parku narodowego w Utah  – Capitol Reef. Przejedziemy trasą widokową numer 12, która z pewnością zapewni nam wiele niezapomnianych wrażeń. Przewodnik zabierze nas na kilkumilowy trekking w centrum parku. Trud związany z wędrówką z całą pewnością wynagrodzą nam piękne widoki. Znajdują się tam liczne malunki skalne (petroglify), które pozostawili po sobie dawni mieszkańcy tych terenów. Kolejny park narodowy to Bryce Canyon. Jest to wspaniały amfiteatr z czerwono-pomarańczowymi formacjami skalnymi, które przybierają różne kształty i rozmiary. Dzień zakończymy oglądając zachód słońca w punkcie widokowym Sunset Point. Nocleg w Bryce.

 

 

4. dzień

Po wczesnej pobudce udamy się jeszcze na chwilę do Parku Bryce, by zobaczyć zjawiskowy wschód słońca. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie, by nabrać sił na zwiedzanie ostatniego parku narodowego w Utah – Zion. Bardzo zróżnicowany park zachwyci nas klifami, pionowymi skałami, szmaragdowymi stawami, wodospadami, ale przede wszystkim Kanionem wyrzeźbionym na przestrzeni lat przez wody Rzeki Virginia. Następny przystanek w naszej podróży to Nevada wraz z największym i najstarszym w Nevadzie Parkiem Stanowym Valley of the Fire. Był on wielokrotnie uwieczniany przy okazji kręcenia scen do wielu znanych filmów (“Star Trek”, “Viva Las Vegas”, “Transformers”). W lecie temperatury sięgają tu do 45 stopni Celsjusza, by zimą spaść do 20 stopni Celsjusza. Nocleg w Las Vegas.

 

5. dzień

Na półmetku naszego wyjazdu przyszedł czas na odpoczynek. Ten dzień jest przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Las Vegas. Jest to miasto, które ma wiele do zaoferowania, więc z pewnością nie będziemy się nudzić. Nocleg w Las Vegas.

6. dzień

Wypoczęci i gotowi na kolejne przygody jedziemy do jednej z najbardziej znanych zapór wodnych na świecie – Hoover Dam. Przez kilka lat była ona największą tego typu konstrukcją na ziemi. Po krótkim zwiedzaniu przewodnik zabierze nas do najlepiej zachowanych miasteczek na Drodze 66: Seligman, Williams i Flagstaff  (a może nawet i gdzieś więcej?). Jest to nie lada atrakcja dla fanów Road 66 ze względu na kultowe stacje benzynowe oraz klimatyczne restauracje z lat 60-tych. Nocleg w Flagstaff, w stanie Arizona.

 

 

7. dzień

Dziś wisienka na torcie. Cały dzień spędzimy w przepięknym miasteczku położonym w stanie Arizona. Sedona, bo o niej mowa,  jest to miejsce otoczone wznoszącymi się na 1900 m n.p.m. fantastycznymi formacjami skalnymi i kanionami. Kilka lat temu miasteczko to zostało uznane przez Gazetę “US Today” za jedno z najpiękniejszych miejsc w USA. Wraz z przewodnikiem udamy się na jeden z wielu szlaków, które znajdują się w okolicy. Smaczny obiad w centrum miasta i przejazd na nocleg w Holbrook.

 

8. dzień

Tego dnia będziemy zwiedzać już ostatni park narodowy – Petrified Forest. Polska nazwa, Park Narodowy Skamieniałego Lasu, doskonale odzwierciedla to, co się w nim znajduje, czyli wiele kawałków skamieniałych drzew porozrzucanych po całym terenie parku. Znawcy tematu twierdzą, że około 225 milionów lat temu rósł na tym terenie las tropikalny. Tak naprawdę nikt nie wie, ile lat minęło ani dlaczego akurat tam znajduje się tak wiele pozostałości po tych drzewach. W parku obowiązuje całkowity zakaz zabierania choćby kawałka skamieliny pod groźbą wysokich kar. Ruszamy dalej w drogę do stanu Nowy Meksyk. Miasto Albuquerque jest znane z serialu “Breaking Bad”. Od 1970 roku w październiku rozgrywane są w okolicy miasta międzynarodowe zawody balonowe. Jest to największy tego typu festiwal balonowy na świecie. Nocleg w Santa Fe.

 

9. dzień

Ruszamy w stronę Chicago, lecz to jeszcze nie koniec naszych przygód. Po drodze zatrzymamy się przy ranchu Cadillac. Ta niezwykła instalacja stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc przy Drodze 66. Wszystkie samochody są częściowo zakopane w ziemi, prawdopodobnie pod tym samym kątem co piramida Cheopsa. Są też pokryte grubą warstwą farby. Kilka zdjęć i jedziemy, by spróbować sił w jednej z najbardziej znanych restauracji w USA, a z pewnością w Teksasie. The Big Texan Steak Ranch to lokal, w którym serwują jedne z najlepszych steków. Śmiałkowie, którzy w ciągu 60 minut zjedzą zestaw złożony z 72 funtów steku, ziemniaków, sałatki, 3 krewetek, bułki i szklanki wody nie muszą płacić za obiad. Może ktoś z grupy podejmie się takiego wyzwania? Nocleg w Oklahoma.

 

10. dzień

Po śniadaniu kontunujemy powrót do Chicago, przejazd przez Oklahomę, Missouri i Illinois z licznymi postojami na odpoczynek. Przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiej Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu do parków narodowych
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238