Door County i Washington Island

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Door County–  wspaniały widok na Jezioro Michigan, zakupy w sklepie z najlepszymi wędzonymi rybami, szwedzka restauracja, na dachu której pasą się kozy. To tylko kilka z czekających nas atrakcji

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 7:00 rano. Przejazd przez Illinois i Wisconsin do Milwaukee.

Zatrzymamy się przy Milwaukee Art Museum, położonym nad samym brzegiem Jeziora Michigan. Muzeum mieści liczącą ponad 30 tysięcy kolekcję dzieł sztuki amerykańskiej i europejskiej z XIX i XX wieku, których autorami są m.in. Miro i Kandinsky. Spektakularna architektura budynku oszałamia rozmachem i mówi sama za siebie. To architektoniczna perełka, którą nie sposób pominąć, chociażby ze względu na ogromne ‘skrzydła’ o rozpiętości boeinga  747.

Przejazd do Northport w stanie Wisconsin, gdzie wsiądziemy na prom, który dowiezie nas na wyspę Washington. Jedną z największych atrakcji na wyspie jest plaża o nazwie Schoolhouse Beach. To, co czyni to miejsce tak niezwykłym i pięknym, to polerowane kamienie z wapienia. Zamiast piasku białe gładkie kamienie pokrywają całą plażę. Zabieranie ich z plaży jest niezgodne z prawem i słono kosztuje. Podobnych plaż na świecie jest cztery.

Jedną z najnowszych atrakcji Washington Island jest farma lawendowa, jedna z najlepszych farm lawendowych na środkowym zachodzie, gdzie można zobaczyć jak lawenda jest suszona i przetwarzana. Widok i zapach zniewala, podobnie jak ilość lawendowych produktów w pobliskim sklepiku. W lokalnej kawiarence  można delektować się lampką wina lub skosztować dekadenckiego deseru, w kolorze i o smaku lawendy.

Przejeżdżając dookoła wyspy zatrzymamy się przy wieży widokowej oraz odwiedzimy niewielki kościółek Stavkirke. Pomysł jego budowy zrodził się ze względu na bogate dziedzictwo skandynawskie wyspy. Specjalistyczna architektura Stavkirke kojarzy się z budową statków Wikingów. Z dużymi „klepkami” lub masztami, żebrami,  krokwiami, stoczniowymi technikami oraz głowami smoków na „dziobach” dwuspadowych dachów, drewniana konstrukcja przypomina statek Wikingów.

Powrót na półwysep. W ramach obiadokolacji proponujemy udział w lokalnej tradycji kulinarnej ‘fish boil’.

Czas wolny. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu przejazd do Ellison Bluff State Natural Area. To popularne miejsce na północnym krańcu Door County, gdzie zawieszona nad urwiskiem platforma widokowa oferuje wspaniały widok na Jezioro Michigan. Spacer (szlak ma długość 1 mili) i panorama z punktu widokowego na Jezioro Michigan.

Następnie udamy się do Ellison Bay, gdzie będzie możliwość zrobienia zakupów w sklepie z najlepszymi wędzonymi rybami.

Po zakupach udamy się do Sister Bay. W tym malowniczym miasteczku jest szwedzka restauracja, na dachu której pasą się kozy. Ten niecodzienny widok sprawia, że restauracja jest jedną z najbardziej znanych na półwyspie. Jest to autentyczna szwedzka rodzinna restauracja. Jej menu składa się z różnych szwedzkich potraw, od naleśników z borówkami po szwedzkie klopsiki, kanapki, sałatki oraz różnorodne dania na ciepło i na zimno, serwowane przez kelnerki w skandynawskich strojach.

Odwiedzimy też małą ortodoksyjną kapliczkę chrześcijańską z dużą ilością symboli i mocnym zapachem kadzidła. Niewielka kapliczka, ukryta za niepozornymi domami jest inna niż wszystkie. W środku skrywa ciekawą bizantyjską ikonografię.

Po południu udamy się na małe zakupy pamiątek do Fish Creek, skąd przejedziemy do Cana Island Lighthouse. Jest to latarnia o wysokości 89 stóp (27 m) położona jest na wyspie połączonej z lądem groblą. Dostaniemy się do niej specjalnym wozem lub brodząc w płytkiej (do kolan) wodzie. O wszystkim decyduje natura.

W tym dniu odwiedzimy tez jeden z parków stanowych, Peninsula State Park. Krótki spacer w parku zanim powrócimy do Sturgeon Bay. Wieczorem czas wolny. Nocleg.

3.dzień

Po śniadaniu przejedziemy do Cave Point County Park, najbardziej znanego parku na całym półwyspie. Mimo, że nie ma on statusu parku narodowego ani nawet stanowego, pięknie wyrzeźbione przez wiatr i wodę klify z ukrytymi podwodnymi jaskiniami są mekką dla nurków i kajakarzy, a cały park ikoną całego Door County. Tam udamy się na krótki spacer wzdłuż wapiennych klifów malowniczego jeziora Michigan. Zatrzymamy się też w położonym nieopodal parku stanowym Whitefish Dunes.

Przejazd do Green Bay, gdzie zatrzymamy się na obiad, po którym udamy się w drogę powrotną do Chicago.

Po drodze krótki przystanek w Sheboygen – miasteczku, które otrzymało nagrodę The Great American Main Street Award i które może pochwalić się ponad 40 budynkami z XIX wieku przywróconymi do pierwotnego blasku. Krótka, piesza wycieczka po historycznym centrum miasta.

Zatrzymamy się też przy latarnii „morskiej” oraz wraku Lottie Cooper. Lottie Cooper był trzymasztowym szkunerem, który wywrócił się i zatonął tuż przy porcie Sheboygen w 1984 roku. Lottie została odkryta podczas budowy mariny jako jeden z wielu statków, które podobno znajdowały się na dnie jeziora w pobliżu Sheboygen i została ponownie złożony w Deland Park, tuż nad promenadą przy jeziorze.

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).