Alaska dla aktywnych – trekking, kajaki i ATV

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę przewodników
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu
 • przelotu

Zapraszamy na niezapomnianą, 8-dniową podróż do serca Alaski z RekTravel! Odkryjemy razem malownicze fiordy Parku Narodowego Kenai, będziemy podziwiać dziką przyrodę z pontonu na rzece Nenana, a także z podczas rowerowej wycieczki, w trakcie zwiedzania Parku Narodowego Denali. Zanurzmy się w magiczne krajobrazy podczas wędrówki do lodowca Matanuska i doświadczmy niepowtarzalnej przygody podczas przejażdżki ATV w ‘Midnight Sun Adventure’. Nie czekaj, dołącz do nas i przeżyj swoją życiową przygodę na Alasce!

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś!

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Chicago - Anchorage - rozpoczęcie przygody

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare, skąd rozpoczniemy naszą podróż. Przelot z Chicago do Anchorage, stolicy Alaski, która będzie pierwszym krokiem w naszej przygodzie.

Wyczeka na Alaskę –  Półwysep Kenai – pierwszy kontakt z dziką przyrodą

Po przybyciu do Anchorage, przejedziemy na malowniczy Półwysep Kenai, gdzie zatrzymamy się na noc w hotelu. Na rozgrzewkę wybierzemy się na krótki szlak po okolicy. Półwysep Kenai zachwyca swoją różnorodnością – piękne góry, alpejskie jeziora, fiordy Parku Narodowego Kenai, rzeki pełne ryb i krajobrazy tundry. Tutaj każdy miłośnik dzikiej przyrody znajdzie coś dla siebie, od spokojnego wypoczynku po aktywnie spędzony czas.

Wieczór na Półwyspie Kenai – czas na odpoczynek

Po dniu pełnym wrażeń, wieczorem będzie czas na odpoczynek. Zrelaksuj się i naładuj baterie na kolejne dni pełne przygód na Alasce.

2.dzień

Park Narodowy Kenai Fjords - przygoda na wodzie i lądzie

Poranne Kajaki wzdłuż Fiordów Resurrection Bay

Po śniadaniu, wyruszymy wraz z lokalnym przewodnikiem na przejażdżkę kajakami wzdłuż fiordów Resurrection Bay. Ta atrakcja jest dostępna dla wszystkich, nawet dla początkujących. Podczas tej niezapomnianej przygody będziemy mogli podziwiać zapierającą dech w piersiach przyrodę oraz dzikie zwierzęta takie jak orły, foki, wydry, a nawet z daleka orki czy wieloryby.

Popołudniowy szlak wzdłuż rzeki i pod lodowiec Exit

Po krótkim lunchu, udamy się na szlak wzdłuż rzeki i pod lodowiec Exit. Ta piesza wędrówka pozwoli nam na jeszcze głębsze zanurzenie się w dziką przyrodę Alaski.

Wieczorna kolacja – czas na lokalne specjały

Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, zasłużona kolacja czeka na nas w jednej z lokalnych restauracji, które serwują pyszne halibuty lub łososie. To będzie doskonała okazja, aby spróbować lokalnej kuchni i zrelaksować się po dniu pełnym przygód.

Nocleg w hotelu – regeneracja na kolejny dzień

Po kolacji, powrót do hotelu na nocleg. Czas na odpoczynek i regenerację przed kolejnym dniem pełnym przygód na Alasce.

3.dzień

Fiordy i lodowce - odkrywanie Whittier

Poranek w Whittier – miasto z unikalną historią

Rano udamy się do mistycznego miasteczka Whittier, które z racji swojego położenia i historii, jest jedynym w swoim rodzaju. Dawniej baza marynarki wojennej, dzisiaj stanowi punkt wypadowy na przepiękne rejsy na lodowce i piesze wędrówki po okolicy. To miasteczko, w którym prawie wszyscy mieszkańcy zamieszkują w jednym budynku, gdzie również mieści się sklep, poczta, kaplica i do niedawna nawet posterunek policji.

Przygoda na wodzie – przejazd skuterami wzdłuż fiordów i wodospadów

Przed nami niezwykła przygoda – przejażdżka skuterami wodnymi wzdłuż fiordów i wodospadów! Jest to jedyna w swoim rodzaju przygoda, która zostaje w pamięci do końca życia. Dla tych, którzy wolą spokojniejsze atrakcje, możliwość rejsu stateczkiem na lodowce.

Popołudniowy szlak w stronę lodowca Portage

Po południu, wybierzemy się na szlak w stronę lodowca Portage, gdzie czekają na nas kolejne piękne widoki. To kolejna okazja, aby podziwiać niesamowite krajobrazy Alaski.

Wieczorna kolacja i przejazd do hotelu

Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, zasłużona kolacja czeka na nas w jednej z lokalnych restauracji. Po kolacji, powrót do hotelu na nocleg. Czas na odpoczynek i regenerację przed kolejnym dniem pełnym przygód na Alasce.

4.dzień

Park Narodowy Denali - dzień pełen przygód

Poranek w Parku Narodowym Denali – wędrówka w serce Alaski

Rano, ruszymy w stronę Parku Narodowego Denali – miejsca, o którym słyszał chyba każdy, kto chciałby odwiedzić Alaskę. Na miejscu, wjedziemy vanem drogą w głąb parku i udamy się na krótki szlak. To będzie doskonała okazja, aby podziwiać niesamowite krajobrazy i dziką przyrodę Alaski.

Wieczorna przygoda – przejazd ATV ‘Midnight Sun Adventure’

Wieczorem natomiast, czeka na nas kolejna atrakcja – przejażdżka ATV pod tytułem ‘Midnight Sun Adventure’. W miesiącach letnich, słońce jest widoczne nad horyzontem nawet po północy, co daje niesamowite doświadczenie. Ta atrakcja jest dostępna dla wszystkich, nawet dla początkujących.

Nocleg w hotelu – zasłużony odpoczynek po dniu pełnym wrażeń

Po dniu pełnym wrażeń, udamy się na zasłużony odpoczynek do hotelu w okolicy. Czas na regenerację i przygotowanie do kolejnych dni pełnych przygód na Alasce.

5.dzień

Denali - wyprawa pontonem i rowerami

Poranek na rzece Nenana – sceniczna wyprawa pontonem

Po śniadaniu i kawie, udamy się na sceniczną wyprawę pontonem po malowniczo położonej rzece Nenana. Trasa prowadzi wzdłuż gór i lasów Parku Narodowego Denali, oferując wiele malowniczych zakrętów i widoków. To będzie doskonała okazja, aby podziwiać niesamowite krajobrazy Alaski z zupełnie innej perspektywy.

Popołudnie na rowerach – zwiedzanie parku i okolic

Po lunchu i krótkim odpoczynku, tym razem zwiedzimy park i okolice na rowerach. Jest to raczej płaska trasa wiodąca wzdłuż parku. Po drodze zatrzymamy się na obowiązkowe zdjęcia przy najlepszych punktach widokowych. To będzie doskonała okazja, aby poczuć bliskość dzikiej przyrody i podziwiać niesamowite krajobrazy Alaski.

Wieczór w lokalnej restauracji – muzyka na żywo i lokalne specjały

Wieczór spędzimy w jednej z lokalnych restauracji, z możliwością muzyki na żywo. To będzie doskonała okazja, aby spróbować lokalnej kuchni i zrelaksować się po dniu pełnym przygód.

Nocleg – regeneracja na kolejny dzień

Po kolacji, przejazd na nocleg. Czas na odpoczynek i regenerację przed kolejnym dniem pełnym nowych wrażeń na Alasce.

6.dzień

Hatchers Pass - wędrówki po szlakach

Poranek w Talkeetna – spacer z widokiem na szczyty Denali

Po wykwaterowaniu z hotelu, przejedziemy w stronę urokliwego miasteczka Talkeetna. Tam udamy się na krótki spacer wzdłuż rzeki, skąd rozpościera się widok na szczyty Denali. To będzie doskonała okazja, aby podziwiać te majestatyczne góry z bliska. Po spacerze, zjemy lunch w jednym z lokalnych lokali.

Popołudnie w Hatchers Pass – wędrówki po alpejskich szlakach

Następnie przejedziemy w stronę Hatchers Pass – okolicy słynącej z alpejskich widoków, gór, jezior i historycznej kopalni złota. Właśnie tam udamy się na wędrówki, których piękno i różnorodność zaspokoi potrzeby każdego miłośnika przyrody. To będzie doskonała okazja, aby poczuć bliskość dzikiej przyrody i podziwiać niesamowite krajobrazy Alaski.

Wieczór w hotelu – kolacja i nocleg

Po dniu pełnym wrażeń, wieczorem udamy się na kolację i nocleg do hotelu. Czas na odpoczynek i regenerację przed kolejnym dniem pełnym przygód na Alasce.

7.dzień

Lodowiec Matanuska - odkrywanie cudów alaski

Poranek w Glacier View – hiking do Lodowca Matanuska

Dzień zaczniemy od pysznej, lokalnej kawy i śniadania, po czym udamy się w okolice Glacier View na kolejną przygodę. Tym razem będzie to hiking do malowniczo położonego lodowca Matanuska. Wraz z lokalnym przewodnikiem, będziemy odkrywać najciekawsze miejsca i zakamarki tego miejsca, które równie magicznie wygląda latem jak i zimą. Na miejscu oczywiście, będzie mnóstwo okazji na zdjęcie na tle tej przepięknej scenerii.

Popołudnie nad jeziorem Elkutna – relaks wśród Gór

Po południu udamy się nad położone wśród gór Jezioro Elkutna. To będzie doskonała okazja, aby odpocząć i podziwiać niesamowite krajobrazy Alaski.

Wieczór w Anchorage – czas na Souveniry i tradycyjne noże alaskańskie Ulu

Następnie powrót do Anchorage, gdzie przewidziany jest czas na zakup pamiątek i wizytę w wytwórni tradycyjnych noży alaskańskich Ulu. To będzie doskonała okazja, aby nabyć unikalne pamiątki z naszej podróży.

Kolacja, transfer na lotnisko i odlot do Chicago

Po kolacji, transfer na lotnisko. Odlot do Chicago w późnych godzinach wieczornych. Po dniu pełnym wrażeń, czas na powrót do domu z bagażem pełnym niezapomnianych wspomnień.

8.dzień

Powrót do Chicago - koniec niezapomnianej podróży

Poranny przylot do Chicago – powrót z bagażem pełnym wspomnień

Przylot do Chicago w godzinach porannych z mnóstwem niezapomnianych przeżyć, wspomnień i zdjęć. Po dniach pełnych przygód na Alasce, powrót do domu z bagażem pełnym niezapomnianych wspomnień. Każde z tych doświadczeń, każde miejsce, które odwiedziliśmy, każda chwila, którą spędziliśmy na Alasce, na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).