Detroit – stolica muzyki i motoryzacji

Detroit – stolica muzyki i motoryzacji

2 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Detroit – stolica muzyki i motoryzacji


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd przez stany Illinois, Indiana i Michigan. Krótki postój w Gary, gdzie zobaczymy dom, w którym urodził się Michael Jackson.

Dojazd do Detroit, największego i najbardziej zaludnionego miasta stanu Michigan. Miasto Madonny i Eminema położone jest nad rzeką o tej samej nazwie (Detroit), wzdłuż której przejedziemy. Nie jest to tak naprawdę rzeka, raczej cieśnina, która łączy jezioro Huron z jeziorem Erie.

W Detroit zobaczymy Reneissance Center z 72-piętrowym Marriottem, który po otwarciu był najwyższym hotelem na świecie. Zobaczymy również śródmieście z Katedrą, budynkiem Opery i wieżowcami w stylu Art Deco. Detroit znane jest z licznych osiągnięć w dziedzinie transportu. To właśnie tu znajduje się siedziba General Motors, tu w 1896 roku wyprodukowano pierwszy samochód i pierwsze mile betonowej autostrady.

W programie zwiedzania mamy Muzeum Forda lub Ford Rouge Factory Tour (w zależności od dostępności miejsc), a także wytwórnie płyt Tamla Motown. Będziemy mogli także nacieszyć oczy widokiem największej Świątyni Masońskiej na świecie, zbudowanej w stylu amerykańskiego gotyku. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na panoramiczny objazd Cleveland, jednego z większych miast Ohio. Zwiedzanie Rock and Roll Hall of Fame – muzeum i galerii sław rock’n’rolla, gdzie prześledzimy historię rozwoju tego gatunku muzyki i jego wpływ na kulturę masową.

Następnie przejazd przez Park Narodowy Cuyahoga, położony w północno-wschodniej części stanu Ohio na przedmieściach Cleveland. Nazwa parku wywodzi się od doliny przepływającej przez park rzeki Cuyahoga, co w języku Indian Mohawk oznacza “krzywą rzekę”. Miejsce to słynie z pięknych widoków i wodospadów.

Po zwiedzeniu parku krótki postój na przerwę obiadową po której udamy się w drogę powrotną do Chicago. Po drodze czeka nas jeszcze jeden postój podczas którego zerkniemy na teren Uniwersytetu Notre Dame w South Bend, z przepiękną Bazyliką Najświętszego Serca, która zachwyca wystrojem i architekturą. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).