Pustynia Atakama & Salara De Uyuni – 2 perły Ameryki Południowej (Chile & Boliwia)

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowania w pokojach dwuosobowych w hotelach 4*/3* z śniadaniami
 • 3x piknikowy lunch,  3 lunch box
 • 4 obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne)
 • Transport prywatny
 • Zwiedzanie Santiago de Chile
 • Koszt przelotów wewnętrznych
 • Opiekę polskiego przewodnika na całej trasie podróży
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Wycieczkę samochodem terenowym 4×4 w Boliwii
 • Wjazd kolejką na szczyt wzgórza San Cristobal
 • Wstęp do El Tatio Geiser
 • Wstęp do Doliny Księżycowej Valle de La Luna
 • Wstęp do rezerwatu flamingów Laguna Chaxa

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych międzynarodowych
 • Wyżywienia nie wymienionego w programie
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia podróżniczego
 • Koszt  fakultatywnej wycieczki astronomicznej (około $60)

SANTIAGO DE CHILE – CALAMA – MIASTECZKO SOCAIRE – PIEDRAS ROJAS – DOLINA VALLE DE LA LUNA – PUSTYNIA ATAKAMA – REZERWAT FLAMINGOW LAGUNA CHAXA – EL TATIO GEJZER – WIOSKA VILLAMAR – LAGUNA COLORADA – SALARA DE UYUNI – CMENTARZ POCIAGOW – SCHODY DO NIEBA – WYSPA INCA HUASI – WULKAN TUNUPA – LA PAZ  – COPACABANA

Jaskinie

Kultura i historia

Pustynia

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SANTIAGO DE CHILE

Odprawa paszportowo-bagażowa na lotnisku O’Hare w Chicago i przelot do Santiago de Chile.

2.dzień

SANTIAGO - CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA - VALLE DE LA LUNA

Po przylocie transfer na lotnisko i przelot do Calama i przejazd do San Pedro de Atacama. Po drodze do hotelu zatrzymamy się na punkcie widokowym  z panoramą na Salar de Atacama i łańcuch górskich Andów. Po zakwaterowaniu się w hotelu i krótkiej przerwie udamy się na wycieczkę do Doliny Księżycowej Valle de La Luna, która zachwyca swoim nieziemskim krajobrazem. Powrót do hotelu i nocleg.

 

3.dzień

PUSTYNIA ATAKAMA

Rankiem udamy się na całodzienną wycieczkę w głąb Pustyni Atakama. Najpierw wybierzemy się do rezerwatu flamingów Laguna Chaxa, która znajduje się na terenie Salar de Atacama. Tutaj przerwa na herbatkę z liści koki. Następnie odwiedzimy miasteczko Socaire i udamy się w kierunku Piedras Rojas aż dotrzemy do Laguna Miscanti i Meniques na wysokości 4200 m n.p.m. W tym miejscu przerwa na  lunch, po którym będziemy kontynuować podróż powrotną. Nocleg w hotelu.

 

 

4.dzień

BOLIWIA - LAGUNA COLORADA - VILLAMAR

Wcześnie rano wyruszymy na wycieczkę z hotelu do granicy chilijsko-boliwijskiej (San Pedro de Atacama 2430 n.p.m., dotrzemy do  Hito Cajon na wysokości 4604 m n.p.m.). Na granicy zmienimy pojazd na samochody terenowe 4×4 WD. Dotrzemy do Hito Cajon znajdującego się na wysokości 4604 m n.p.m. Kontynuujemy naszą podróż w kierunku Laguna Blanca i Verde położonych w pobliżu wulkanu Licancabur.

Następnie zobaczymy Laguna Colorada, główne centrum gniazdowania  dla ponad 300,000 flamingów trzech gatunków. Dalej przejedziemy przez Pustynię Salvadora Dali, gdzie można podziwiać prawdziwie surrealistyczny krajobraz, naturalne baseny z wodą termalną, buchające wodą o temperaturze 90 C gejzery Sol del Manana oraz fumarole i pęknięcia, gdzie pływa lawa wulkaniczna, tworząc formacje i osady wulkaniczne. Miejsca te znajdują się na średniej wysokości 4420 m n.p.m. Duża część Altiplano, czyli płaskowyżu andyjskiego prezentuje typową florę i faunę andyjską. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy takie gatunki jak vicuna, struś, lis, wiskacz, lama. Wieczorem dojedziemy do wioski Villamar na nocleg.

5.dzień

BOLIWIA - SALARA DE UYUNI - CMENTARZ POCIAGÓW

Pierwszą atrakcją, którą dzisiaj zobaczymy będą malowidła jaskiniowe w pobliżu Tomas Lajas. Droga prowadzić będzie przez małe pasma stworzone poprzez wielką erozję wietrzną. Przejedziemy w pobliżu Alota, następnie na północ przez wsie Culpina K, San Christobal oraz zatrzymamy się na cmentarzu starych pociągów. Dalej wyruszymy w kierunku Uyuni aż do Colchani, małego rzemieślniczego miasteczka na brzegach solnych równin Uyuni, gdzie mieszkańcy produkują sól. Nocleg w niezwykłym solnym hotelu znajdującym się na wysokości 3990 m n.p.m.

6.dzień

BOLIWIA - SALARA DE UYUNI - INCA HUASI

Wyjedziemy wczesnym rankiem, by przejechać przez białą pustynię – Salar de Uyuni. Odwiedzimy “Schody do nieba”, które są jednym z dzieł znanego boliwijskiego artysty Gastona Ugalde. Są to schody wykonane z soli, znajdującej się po środku solniska Uyuni. Następnie zobaczymy “Oczy Soli” Są to ujścia podziemnych rzek płynących pod Równą Solną Uyuni. Wody płynące z wnętrza solniska mają szczególne stężenie kwaśne i są uważane przez miejscowych za lecznicze.

Następnie udamy się do położonej w centrum solniska wyspy Inca Huasi z formacją wapiennych skał z rozmaitymi skamieniałościami korali, muszli i wyspy ryb oraz gigantycznych kaktusów. Po południu kontynuujemy podróż w kierunku północnym aż dotrzemy do stóp majestatycznego wulkanu Tunupa. Odwiedzimy Coquesa i ich słynne “mumie”, które pochodzą z czasów prekolumbijskich. Na tych samych solniskach będzie także okazja, by zrobić zabawne “perspektywiczne” zdjęcia. Na koniec, wracając do Uyuni zobaczymy piękny zachód słońca, który będzie niezapomnianym wspomnieniem. Efekt wywołany kolorami słońca wraz z solą daje spektakularny krajobraz. To świetny czas na robienie zdjęć i zachwycanie się tym widokiem

7.dzień

BOLIWIA - UYUNII - COPACABANA

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko Uyuni i poranny lot do La Paz. Po przylocie kontynuujemy naszą podróż na północ przez wyżyny, następnie wzdłuż jeziora Titicaca i równolegle do Andes Royal Range do Copacabana, przyjemnego miasteczka nad brzegiem jeziora. Tutaj wizyta w jego kościele i słynnej “Virgen Morena”

8.dzień

COPACABANA - SUN ISLAND - LA PAZ

Dzisiaj  przepłyniemy łodzią do Copacabana i na koniec przejedziemy do La Paz na nocleg.

9.dzień

LA PAZ - CHICAGO

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny.

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).