Cape Town City wycieczka

Cape Town – Winnice i Winiarnie Południowej Afryki

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w 5*hotelu Hyatt Regency blisko Bo Kaap
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opłaty lotniskowe
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota i przewodników lokalnych
 • Prywatny transport na całej trasie
 • Śniadania
 • Zwiedzanie zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach (lunch i kolacja – ok.$35/dzień)
 • Biletów wstępu – ok $150
 • Wstępów do winiarni i kosztu degustacji – ok. $350
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, zwyczajowe napiwki, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Opłaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfą operatora

 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ.

CAPE TOWN – WINIARNIE BABYLOSTERN I ANURA ESTATE – SZCZYT LWIA GŁOWA – PARK NARODOWY GÓRY STOŁOWEJ – WZGÓRZE LWI OGON – PRZEJAZD KOLEJKĄ LINIOWĄ – DZIELNICA BOA KOAP – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI-DROGA CHAPMAN’S PEAK DRIVE – HOUT BAY – WINIARNIA GROOT CONSTANTIA – WINIARNIA STEENBERG ESTATE – ZACHÓD SŁOŃCA W CAMPS BAY – WINIARNIE RICKETY BRIDGE, GRANDE PROVENCE, LA BRI – ZAKUPY W FRANSCHHOEK

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

Przylot do Cape Town. Transfer do hotelu. Obiad powitalny, podczas którego jeden z naszych przewodników wprowadzi nas w tajemnice afrykańskiej historii, kultury, przyrody i przygotuje do atrakcji nadchodzących dni.

3.dzień

Dzisiaj udamy się z wizytą do dwóch winiarni, Babylostoren, oraz Anura Estate. Poznamy interesujące fakty na temat historii winiarni, dziedzictwa winiarskiego i procesu produkcji wina. Odwiedzimy niezwykły tunel winiarski oferujący gościom podróż przez stulecia wytwarzania i przechowywania wina, a po wizycie w piwnicy z beczkami zaprosimy naszych gości na degustację.

4.dzień

Dzień rozpoczniemy od trekkingu, który zaprowadzi nas na Lion’s Head i Signal Hill. Szczyt Lion’s Head (Lwia Głowa) wznosi się na wysokość 669 metrów i jest częścią Parku Narodowego Góry Stołowej. Rozciąga się z niego piękny widok na położone poniżej miasto i wybrzeże Atlantyku.

Góra często jest też wykorzystywana przez paralotniarzy. Jeszcze w XVII wieku wzgórze Signal Hill nosiło nazwę Leeuwen Staart (Lwi Ogon), ponieważ kształtem przypominało przyczajonego lwa lub sfinksa.

Wjedziemy też kolejką linową na szczyt Góry Stołowej (Table Mountain), która otoczona legendami góruje nad miastem i jest widoczna z każdego miejsca w obrębie miasta. To bodaj najczęściej fotografowana atrakcja w kraju, chociaż ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko dobre kadry i piękne widoki. Na Górze Stołowej występuje około 2200 gatunków roślin i około 1470 gatunków kwiatów. Wiele z tych roślin i kwiatów jest endemicznych dla tej góry.

Po południu odwiedzimy bajecznie kolorową dzielnicę Bo Kaap. Słynie ona z kolorowych niczym z bajki domów i brukowanych uliczek, a zamieszkuje ją wielokulturowa społeczność, której większość, bo blisko 60% stanowią Muzułmanie.

5.dzień

Całodzienna wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, który stanowi skalisty cypel na samym końcu Półwyspu Przylądkowego. Po drodze zatrzymamy się na popularnej plaży Boulders Beach, która słynie z liczącej ponad 2 tysiące sztuk kolonii pingwinów (Tak, pingwiny żyją w Afryce!).

Przejedziemy malowniczą drogą Chapman’s Peak Drive, pieszczotliwie zwaną „Chappies”. Na odcinku 9 kilometrów znajduje się 114 zakrętów i niezliczona ilość pięknych, panoramicznych widoków na Atlantyk oraz góry Półwyspu Przylądkowego. Jazda sprawia wrażenie podróży wzdłuż krawędzi góry i mimo, że liczne zakręty wymagają szczególnej uwagi, jest zdecydowanie warta widoków i emocji.

Przez wielu jest uważana za najpiękniejszą trasę widokową na świecie. Z licznych punktów widokowych można podziwiać linię brzegową, granatowe wody oceanu, a przy odrobinie szczęścia wieloryby i delfiny.

Przejazd wzdłuż „The Chappies” doprowadzi nas do Hout Bay – miejsca znanego z pięknych plaż, malowniczego wybrzeża, przyrodniczych atrakcji i luźnej rozrywkowej atmosfery. Dzień zakończymy na Muizenberg Beach, jednej z najsłynniejszych surferskich plaż na świecie.

6.dzień

Okolice Cape Town nazywane są spichlerzem RPA. Odpowiedni klimat, urodzajna gleba oraz korzystne warunki do uprawy winorośli sprzyjają produkcji win i dlatego właśnie tutaj produkuje się najlepsze ich gatunki. Republika Południowej Afryki posiada nawet swój własny szczep o nazwie Pinotage.

Wyjazd do winiarni Groot Constantia, gdzie zaczniemy od zwiedzania piwnic i pierwszej degustacji wina i… czekolady. Następnie będzie możliwość zakupienia Waszych ulubionych gatunków wina. Po lunchu przejedziemy do kolejnej winiarni o nazwie Steenberg Estate, a na koniec zabierzemy Was do Cape Point Estate, gdzie czekają nas kolejne degustacje.

Zachód słońca przywitamy w Camps Bay. Zatoka i miasteczko o tej samej nazwie przyciąga tysiące turystów piaszczystymi plażami i promenadą z niezliczoną ilością kawiarni i restauracji serwującymi świeże owoce morza.

7.dzień

Zwiedzanie Cape Town, podczas którego zobaczymy jego najciekawsze zakątki. Miasto jest główną atrakcją Republiki Południowej Afryki i jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Sprzyja temu jego nietypowa lokalizacja, u podnóża skalistych gór, w niewielkiej odległości od Przylądka Dobrej Nadziei. Miasto posiada port i piękne plaże. Często odbywają się tutaj wystawy artystyczne i koncerty na wolnym powietrzu. Wybierzemy się na wycieczkę po Cape Town.

Następnie zabierzemy Was z wizytą na V&A Waterfront. Wiele znanych osób, jak Elton John, David Beckham czy Madonna, posiada nieruchomości w tej okolicy. Nazwa nabrzeża nawiązuje do księcia Alberta, który rozpoczął budowę portu w 1860 roku, i do jego matki, królowej Wiktorii.

Przy nabrzeżu znajduje się najstarsza przystań portowa obsługująca zarówno małe jachty jak i duże statki, a na całym jego terenie są 22 zabytki, w tym Muzeum Baterii Chavonnes, które pochodzi z 1725 roku i jest najstarszym zabytkiem portu. Cały kompleks ma powierzchnię aż 123 hektarów, co odpowiada powierzchni 180 boisk do gry w rugby.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie, poczynając od publicznych dzieł sztuki do drogich sklepów z biżuterią, modą i wystrojem domu, których autorami są czołowi afrykańscy projektanci. Czas wolny na zakupy.

Po południu odwiedzimy tętniący życiem Old Biscuit Mill wypełniony modnymi butikami i dekadenckimi restauracjami.

8.dzień

Dziś zabierzemy Was w niezwykłą podróż tramwajem, który zatrzyma się w trzech winiarniach: Rickety Bridge, Grande Provence i La Bri. Będzie to prawdziwa uczta dla zmysłów – Curated Wine Experience został stworzony dla prawdziwych miłośników wina i smakoszy!

Przez cały dzień będzie nam towarzyszył przewodnik, który opowie o wszystkich aspektach związanych z produkcją wina i kulturą Franschhoek. Skosztujemy subtelnych smaków lokalnego wina, poznamy różne odmiany winorośli unikalnych dla Afryki Południowej.

Po zwiedzaniu pierwszej winnicy, zaprosimy naszych gości na specjalnie wyselekcjonowany trzydaniowy lunch w restauracji znajdującej się na terenie winiarni. Po lunchu odwiedzimy pozostałe dwie winnice Franschhoek, aby wziąć udział w kolejnych degustacjach. Na koniec dnia zabierzemy Was na zakupy w Franschhoek.

9.dzień

W tym dniu kończy się nasza afrykańska przygoda z Cape Town. Po wykwaterowaniu z hotelu transfer na lotnisko, skąd czeka nas wylot do Chicago.

 

Sprawdź inne wycieczki do Afryki:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).