10 dni

Rio de Janeiro – cudowne miasto Brazylii

$1745
09-14-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

BRAZYLIA. RIO DE JANEIRO – CORCOVADO – MARACANA – ZATOKA GUANABRA – OGRÓD BOTANICZNY – ANGRA DOS REIS – PRATA – ILHA GRANDE

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - RIO DE JANEIRO

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Rio de Janeiro.

2.dzień

RIO DE JANEIRO

Przylot do Rio de Janeiro. W zależności od godziny przylotu program jest różny. Po przylocie o wczesnych godzinach porannych przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Po obiedzie spacer po okolicach hotelu i poznawanie dzielnicy Copacabana oraz Ipanema z pięknym zachodem słońca. Przylot popołudniowy – przejazd do hotelu, krótki spacer po okolicy hotelu, nocleg.

3.dzień

CORCOVADO - MARACANA - ZATOKA GUANABARA - GŁOWA CUKRU

Śniadanie. Początek odkrywanie Rio de Janeiro. Rano wjedziemy historyczną kolejką na szczyt Corcovado, gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta. Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana z najpopularniejszym stadionem świata. Po drodze do zatoki Guanabara zatrzymamy się na sambodromie, aby krokami samby uczcić te ważne miejsce ubarwione karnawałem Carioca. Na koniec wjedziemy na bramę historyczną miasta, czyli Głowę Cukru, z której będziemy mogli podziwiać piękno zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Po tak wielu emocjach udamy się na wczesną kolację do churrascaria i będziemy kosztować smakowite steki Brazylii.

4.dzień

STARÓWKA RIO - SANTA TERESA

Śniadanie.  Złoto, Portugalia i Stolica – bogaty dzień na starówce Rio de Janeiro, gdzie odkryjemy wiele historii i pięknej architektury miasta. Spacer wśród pięknych budowli z XIX wieku jak i tych modernistycznych z XX wieku (Katedra, Parlament, Paco Imperial, Kościół Matki Boskiej z Carmelu, Praca Maua i wiele innych zakątków). Przerwa obiadowa, a następnie wizyta w jednej z najstarszych dzielnic miasta Santa Teresa. Wjedziemy najstarszym zachowanym tramwajem w Rio, czyli słynnym bondinho. Malowniczy przejazd po Łukach Lapy ubarwi piękny widok starówki. Spacer uliczkami Santa Teresa pośród okazałych budowli z XIX wieku zaprowadzi nas do słynnych schodów Selarona, schodząc którymi zakończymy ten cudowny dzień z historią kolonialnego i cesarskiego Rio de Janeiro.

5.dzień

OGRÓD BOTANICZNY - SZKOŁA SAMBY

Śniadanie. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym, jednym z najstarszych ogrodów świata z okazałym szpalerem palm królewskich i tysiącem różnych gatunków flory i fauny Brazylii i nie tylko. Po południu wizyta w magazynach szkół samby, gdzie poznamy historię tego pięknego tańca jak i parad samby karnawałowych. Niewolnicze rytmy, które stały się tańcem porywającym cały świat są największym spektaklem karnawałowym na świecie. Przygotowania do parad zajmują cały rok i podczas tej wizyty poznamy je krok po kroku.

6.dzień

ANGRA DOS REIS

Śniadanie. Dzisiaj udamy się do Angra dos Reis, jednego z ulubionych miejsc, gdzie mieszkańcy Rio de Janeiro odpoczywają od zgiełku metropolii. Czas na relaks.

7.dzień

PARATY

Śniadanie. Dzień plażowania, a po południu udamy się do pięknego kolonialnego miasteczka ze szlaku złota – Paraty. Spacer uliczkami Paraty przeniesie nas w odlegle czasy kolonii, a architektura pozwoli poczuć się jak na planie słynnego serialu Niewolnica Isaura. Ten nadmorski kurort jest perłą architektury kolonialnej. Stare, kolonialne miasto zostało założone w XVII wieku. W przeszłości miasteczko było kryjówką dla złota, które czekało na wywiezienie do Europy. Dzisiaj turystów z całego świata przyciągają małe kościółki, brukowane uliczki i niepowtarzalny klimat. Wieczorny spacer po uliczkach miasta i relaks nad Atlantykiem. Nocleg w Paraty.

8.dzień

ILHA GRANDE

Śniadanie. Rejs na Ilha Grande odkryje przed nami niepowtarzalne uroki cudownego wybrzeża stanu Rio de Janeiro, jakim jest Costa Verde, czyli Zielone Wybrzeże. Relaks na dzikich plażach wyspy. Oprócz tego pośród pięknej przyrody będziemy kosztować kulinaria Brazylii. Powrót do Rio de Janeiro. Nocleg.

9.dzień

RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Plażowanie.

10.dzień

WYLOT DO CHICAGO

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na lotnisko i wylot do USA.

 

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Wjazd pod Pomnik Chrystusa Odkupiciela
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Przejazdy busem na całej trasie
 • Zwiedzanie zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfa operatora
 • Kosztu testów na Covid-19 przed wylotem i powrotem do Chicago.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).