Brazylia: karnawał w Rio de Janeiro 2025

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Wejście do Iguasu Falls po stronie argentyńskiej
 • Wejście do Iguasu Falls po stronie brazylijskiej
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Papug
 • Wjazd pod Pomnik Chrystusa Odkupiciela
 • Bilet wstępu na Głowę Cukru
 • Rejs statkiem w Paratach
 • Wejście na Tres Fronteiras
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Przejazdy busem na całej trasie
 • Zwiedzanie zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Kosztu biletów Rio de Janeiro – Foz i Foz – Sao Paulo
 • Wyżywienia
 • Sambodrom- wejście na trybuny lub VIP loża, do potwierdzenia bliżej wyjazdu
 • Przelot helikopterem nad Rio de Janeiro
 • Kolacja z pokazami tańców Ameryki Łacińskiej
 • Opłaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfa operatora
 • Ubezpieczenia (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

SAO PAULO – APARECIDA – PARATY – RIO DE JANEIRO – KARNAWAŁ W RIO – WODOSPADY IGUAZU 

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SAO PAULO

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Sao Paulo.

2.dzień

SAO PAULO

Przylot do Sao Paulo – największego miasta Ameryki Południowej. Po obiedzie spacer starówką Sao Paulo, podczas którego można zobaczyć miejsce narodzin Sao Paulo – katedrę Patio do Colegio. Ponadto zwiedzanie centrum biznesowego, czyli tutejszego Wall Street, Kościoła św. Benedykta, Teatru Narodowego. Wjazd na 26 piętro Banespa, wieżowca z epoki art deco wzorowany na nowojorskim Empire State Building. To właśnie tutaj można podziwiać cudowny widok na całe miasto. Na koniec odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków świata Park Ibirapuera z wieloma ciekawymi pomnikami i budowlami. Spacer po najbardziej znanej i reprezentacyjnej alei Avenida Paulista. Nocleg w Sao Paulo.

3.dzień

APARECIDA - PARATY

Po śniadaniu wyruszamy w drogę do miasta Aparecida. Znajduje się tam znane sanktuarium brazylijskie, w którym czci się Matkę Bożą z Aparecidy. Początek kultu związany jest z historią o rybakach, którzy wyłowili figurkę Marki Boskiej z jeziora, a ona pobłogosławiła im i ode tej pory nie brakowało ryb w ich sieciach. W 1734 roku rozpoczęto budowę kaplicy, a sto lat później większego kościoła. 16 lipca 1930 roku, naród brazylijski złożył hołd Matce Bożej z Aparecida. Było to uroczyste poświęcenie Bazyliki i ogłoszenie Ją Patronką tego kraju. Przejazd do Paraty na nocleg.

4.dzień

PARATY

Paraty łączy historię Brazylii i piękną przyrodę, gdyż położone jest nad Atlantykiem, otoczone lasem deszczowym i pięknymi górami. Dziś czeka nas rejs po Zatoce Paraty z posiłkiem, napojami i wolnym czasem na jednej z cudownych plaż. Wieczorem spacer po starówce Paraty i degustacja jednej z najbardziej znanych caipirinhi Brazylii Gabriela. Ten drink przygotowywany na bazie cachacy z cynamonem i goździkami nawiązuje do jednej z najbardziej znanych powieści Jorge Amado o takim samym imieniu Gabriela. Gabriela miała skórę koloru cynamonowego i pachniała goździkami – tak pięknie ujął autor jej kobiecą urodę. Nocleg w Paraty.

5.dzień

PARATY

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie pięknego kolonialnego miasteczka ze szlaku złota – Paraty. Spacer uliczkami Paraty przeniesie nas w odlegle czasy kolonii, a architektura pozwoli poczuć się jak na planie słynnego serialu Niewolnica Isaura. Ten nadmorski kurort jest perłą architektury kolonialnej. Stare, kolonialne miasto zostało założone w XVII wieku. W przeszłości miasteczko było kryjówką dla złota, które czekało na wywiezienie do Europy. Dzisiaj turystów z całego świata przyciągają małe kościółki, brukowane uliczki i niepowtarzalny klimat. Przejazd i nocleg w Rio de Janeiro.

6.dzień

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Rio de Janeiro. Wjedziemy dziś historyczną kolejką na szczyt Corcovado, gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta. Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana najpopularniejszym stadionem świata. Na koniec wjedziemy na bramę historyczną miasta, czyli Głowę Cukru, z której będziemy mogli podziwiać piękno Zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Po tak wielu emocjach udamy się na wczesną kolację do churrascaria i będziemy kosztować smakowite steki Brazylii. Nocleg w Rio.

7.dzień

RIO DE JANEIRO

Przed nami kolejny dzień korzystania z uroków miasta. Rio jest pełne cudownych plaż, a takie jak Copacabana czy Ipanema przyciągają turystów z całego świata. Każda plaża ma swój klimat i swoją mozaikę, nabrzeże jest pełne barów, gdzie często można posłuchać muzyki na żywo i skosztować wspaniałych świeżych kokosów. W tym dniu my także zaznamy klimatu plażowania, a po południu popłyniemy w rejs po Zatoce Guanabara z pięknym zachodem słońca. Nocleg w Rio.

8.dzień

RIO DE JANEIRO

Dzisiaj czeka nas wspaniała noc pełna artyzmu, tańca i muzyki. Nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich moment, żeby poznać największy spektakl świata na świeżym powietrzu, największy i najbardziej malowniczy karnawał świata, parady szkół samby w Rio de Janeiro. Nocleg w Rio.

 

 

9.dzień

IGUAZU

Przelot do Foz, skąd udamy się do Iguazu, gdzie czeka nas podziwianie największych wodospadów świata. 275 kaskad wodnych, malownicza fauna i flora lasu deszczowego to nie wszystko czym zachwyca kraina na styku trzech granic Brazylii, Paragwaju i Argentyny. Wodospady Iguazú tworzą wspaniały spektakl natury. Wielka woda (bo tak tłumaczy się nazwę Iguazu z języka guarani), a właściwie jej szum otworzy nam oczy na ogrom i siłę tego żywiołu. Wieczorem kolacja. Nocleg w Foz.

 

10.dzień

IGUAZU

Po śniadaniu będziemy dalej poznawać wodospady Iguazú, tym razem po stronie argentyńskiej. Staniemy oko w oko z największym wodospadem tego cudownego kompleksu, czyli Gardzielą Diabelską. Z całą pewnością widok przewalających się mas wody, związany z nim hałas pozwoli nam na własnej skórze odczuć nieokiełznaną potęgę przyrody. Dla chętnych spływ łodziami po rzece Iguazú i bliskie spotkanie z wodospadami. Powrót do Foz do Iguaçu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy słynnym Hilo Tres Fonteras, miejscu gdzie rzeka Iguazú wpada do rzeki Parana i gdzie zbiegają się granice trzech państw – Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Nocleg w Foz.

11.dzień

SAO PAULO

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przelot do Sao Paulo. Czas na ostatnie zakupy, spacery i zdjęcia. Nocleg w Sao Paulo.

12.dzień

WYLOT Z SAO PAULO

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd na lotnisko i wylot do Chicago.

13.dzień

PRZYLOT DO CHICAGO

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).