Boliwia

Boliwia

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 3 i 4* w pokojach 2-osobowych
 • Doba hotelowa z wliczonym śniadaniem
 • Transport prywatny oraz samochody terenowe 4×4
 • Usługi kierowcy
 • Usługi polskojęzycznego pilota grupy 
 • Wycieczki według programu 
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji
 • Wyżywienie według programu

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych  na przeloty międzynarodowe i krajowe oraz opłat lotniskowych
 • Ubezpieczenia podróżnego TRAVEL INSURANCE – COVID -19
 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w programie
 • Zwyczajowych napiwków 
 • Kosztu testu na COVID-19 wykonywanego przed wylotem i powrotem do USA

Boliwia


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – LA PAZ
Spotkanie z polskim pilotem/przewodnikiem na stanowisku odpraw na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago do La Paz, stolicy Boliwii, położonej w Andach Środkowych na płaskowyżu Altiplano i określanej jako najwyżej położonej stolicy na świecie.

2.dzień

CITY TOUR – VALLE DE LA LUNA
Przylot do stolicy Boliwii na najwyżej położone lotnisko na świecie (4,080m n.p.m.). Transfer do hotelu. Po krótkim czasie odpoczynku udamy się na 4-godzinną wycieczkę po mieście La Paz, wybranym jako jedno z 7 cudownych miast na świecie. Znajduje się ono w dolinie u podnóża Andów, na wysokości 3632 m n.p.m.

Wycieczka wiedzie przez uliczne targi bogate w rękodzieło, tkactwo i przedmioty związane z czarami i magią, a następnie wizyta w kolonialnej części miasta, gdzie zobaczymy kościół San Francisco, Gold Museum oraz Murillo Square. Udamy się też na punkt widokowy „Mirador de Killi Killi” oraz zobaczymy z zewnętrz replikę świątyni Tiahuanaco.

Następnie udamy się do nowocześniejszej, południowej części La Pa, gdzie w Dolinie Księżyca „Valle de la Luna” zobaczymy jak gliniasta góra została imponująco ukształtowana przez erozję. Na koniec przejażdżka kolejką linową „Teleférico” z której będziemy delektować się wspaniałymi i pięknymi widokami na La Paz.

3.dzień

LA PAZ – UYUNI

Po śniadaniu wyruszamy w drogę do Uyuni (przejazd około 7 – 8godzin), w kierunku Salar de Uyuni, największego solniska świata, położonego na płaskowyżu Altiplano w Andach na wysokości 3673 m n.p.m.

Podczas drogi będziemy podziwiać niesamowity krajobraz górski. Nasza wyprawa odbywać się będzie w sezonie deszczowym dzięki czemu w tym krótkim okresie pogodowego okna będziemy mieć możliwość zrobienia spektakularnych zdjęć z efektem lustra, uzyskując realistyczne odbicia, po których nie jest się w stanie określić, która strona jest rzeczywistością a która odbiciem. Nie lada gratka dla miłośników fotografii. Nocleg w hotelu.

4.dzień

UYUNI – VILLAMAR – TOMAS LAKJAS

Po śniadaniu wyruszamy na wyprawę przez Pustynię de Pampa Colorada. Udając się w kierunku wioski Villamar zatrzymamy się podczas przejazdu by zwiedzić słynny cmentarz pociągów. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX – XX w. Był on ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz ich transportem z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku.

Następnie odwiedzimy małe miasteczko San Cristobal z przepięknie malowanym kościołem kolonialnym oraz wioski Culpina K i Alota, aż droga zaprowadzi nas do Doliny Skał z ciekawymi formacjami skalnymi, ukształtowanymi działaniem wiatru. Zanim dotrzemy do Villamar,  zobaczymy  malowidła jaskiniowe Tomasa Lakjasa.

5.dzień

LAGUNA COLORADA – LAGUNA VERDE – COLCHANI

Wczesny wyjazd nad Laguna Colorada – płytkie, słone jezioro nazywane Czerwonym Jeziorem. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć jak jezioro zmienia barwy aż osiągnie kolor czerwony. To cud natury i główne centrum gniazdowania dla ponad 30 000 flamingów, a w szczególności ich 3 gatunków: flamingów andyjskich, chilijskich i gatunku o nazwie James. Laguna Colorada stanowi część Rezrwatu Przyrody Eduardo Avaroa Natural Reserve oraz National Wildlife Sanctuary.

Następnie udamy się do naturalnych basenów z wodą termalną. Gejzery Sol de Mañana, buchają wodą o temperaturze 90 ° C.  Zobaczymy fumarole i pęknięcia skalne, w których płynie lawa wulkaniczna, tworząc oryginalne formacje i osady wulkaniczne. Kontynuujemy naszą podróż. Na wysokości 4500 m n.p.m. spotkamy surrealistyczny krajobraz, wulkaniczne skały i kolorowe góry.

Po godzinie jazdy dotrzemy do Laguna Verde u podnóża wulkanu Licancabur, by potem kierując się na północ dotrzeć do malutkiej rzemieślniczej wioski Colchani. Nocleg spędzimy w niezwykłym hotelu, którego ściany zbudowane są z soli. W tych pięknych i nietypowych okolicznościach spędzimy dwie noce. Po kolacji, dla chętnych spacer po okolicy.

6.dzień

SALAR DE UYUNI

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Salar de Uyuni, niesamowitej białej pustyni o powierzchni 12 000 km 2, położonej w zachodniej części Potosi. Sól stanowi pozostałość po wyschnięciu i transformacji kilku prehistorycznych jezior, określanych oceanem śródlądowym i tworzącym właśnie ową białą pustynię.

Tam zacznie się prawdziwa i niezwykła przygoda fotograficzna z widokiem na największe lustro na świecie. Słońce, nadając solnisku cudowne kolory, tworzy spektakularny efekt. Jeśli warunki pogodowe związane z porą deszczową pozwolą, będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku Ojo de Salar i wulkanu Thunupa, by tam odwiedzić przedkolonialne ruiny i zobaczyć starożytne mumie. Późnym popołudniem powrót do hotelu.

7.dzień

UYUNI – LA PAZ

Po śniadaniu wyruszamy w drogę do La Paz. Przejazd komfortową, asfaltową drogą zajmie nam około 8 godzin. W trakcie przejazdu będziemy obserwować zmieniający się za oknem krajobraz Andów.  Planowany przyjazd do La Paz około godziny 5 po południu. Zakwaterowanie na nocleg w hostelu.

8.dzień

Po śniadaniu wykwaterownie i transfer na lotnisko. Lot powrotny do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).