Boliwia, lake
10 dni

Boliwia

$1495
Plan podróży

Jaskinie

Kaniony

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – BOGOTA
Spotkanie grupy na lotnisku. Przelot do Bogoty.

2.dzień

BOGOTA
W tym dniu udamy się na zwiedzanie stolicy Kolumbi słynącej z muzeów, kościołów i uroczych punktów widokowych. Niewątpliwie najładniejsza częścią miasta jest stare centrum – dzielnica La Candelaria z kameralnymi hostelami, kawiarniami oraz barami. Kolorowa zabudowa z licznymi sklepikami i bazarkami dopełnia całości.

Miejscem obowiązkowym jest Monserrate – wzgórze z urokliwym XVII wiecznym kościołem El Santor Casio na szczycie. Zwiedzimy Museo Quinto de Bolivar poświęcone Simonowi Bolivarovi oraz życiu XVII wiecznych mieszkańców. Odwiedzimy La Plazoleto del Chorro e Quevedo uroczy placyk z niewielką świątyną, licznymi kafejkami serwującym lokalne potrawy oraz targ z miejscowym rękodziełem. To punkt obowiązkowy dla każdego turysty.

Nawiedzimy Plaza de Bolivar by podziwiać budynki w stylu kolonialnym, elementy gotyckie oraz weneckie mozaiki i witraże. Zwiedzimy przepiękną katedrę: Catedral Primada de Bogota, Avenida Carrera 7 oraz słynne Museo del Oro-muzeum złota z bezcennymi prekolumbijskim zbiorami. Dzień zakończymy kolacją (koszt własny) w jednym z tamtejszych lokali.

3.dzień

HOTEL JARDINES DE UYUNI ze śniadaniem (based on double occupancy)

LA PAZ – UYUNI
Po śniadaniu wyruszamy w drogę do Uyuni (około 7-8h), w kierunku Salar de Uyuni największego solniska świata położonego na płaskowyżu Altiplano w Andach na wysokości 3673 m n.p.m.

Podczas drogi będziemy podziwiać niesamowity krajobraz górski, zbliżając się do naszego celu. Wyprawa odbywa się w sezonie deszczowym w tym regionie, dzięki temu w tym krótkim okresie pogodowego okna mamy możliwość zrobienia spektakularnych zdjęć z efektem lustra, uzyskując realistyczne odbicia których nie jesteś w stanie określić która strona jest rzeczywistością a która odbiciem. Nie lada gratka dla miłośników fotografii.  Nocleg w hotelu.
UWAGA: Program może ulec zmianie w związku z warunkami pogodowymi.

4.dzień

HOTEL MALKU CUEVA ze śniadaniem (based on double occupancy)

UYUNI – VILLAMAR
Po śniadaniu zaczynamy naszą wyprawę przez Pustynię de Pampa Colorada w kierunku wioski Villamar, podczas drogi zwiedzimy słynny cmentarz pociągów. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX-XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku.

Następnie odwiedzimy małe miasteczko San Cristobal z przepięknie malowanym kościołem kolonialnym oraz wioski Culpina K i Alota. Dotrzemy do Doliny Skał o ciekawych kształtach i formacjach skalnych spowodowanych erozją wiatrową. Docieramy do Villamar Picnic. Lunch i obiadokolacja – bez napojów (dodatkowo płatne).

5.dzień

LAGUNA COLORADA – LAGUNA VERDE – OJO DE PERDIZ

Wczesny wyjazd aby podziwiać Laguna Colorada – płytkie słone jezioro nazywane Czerwonym Jeziorem. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć jak jezioro zmienia się aż osiągnie kolor czerwony. Cud natury i główne centrum gniazdowania dla ponad 30 000 flamingów (3 gatunków: flamingi andyjskie, chilijskie i James). Laguna Colorada stanowi część Eduardo Avaroa Natural Reserve oraz National Wildlife Sanctuary.

Następnie zobaczymy naturalne baseny z wodą termalną, gejzery Sol de Mañana, buchające wodą o temperaturze 90°C oraz fumarole i pęknięcia, gdzie płynie lawa wulkaniczna, tworząc formacje i osady wulkaniczne. Kontynuujemy podróż, zobaczymy surrealistyczny krajobraz – wulkaniczne skały i kolorowe góry, znajdujące się na wysokości 4500 m n.p.m. Po godzinie podróży docieramy do Laguna Verde u podnóża wulkanu Licancabur.

Dalej jedziemy z powrotem w kierunku Laguna Colorada, poprzez pustynie Siloli, odwiedzajac Arbol de Piedra. Docieramy do Ojos de Perdiz na wysokości 4531m, gdzie spędzimy noc w sercu pustyni.
Picnic Lunch i Obiadokolacja *bez napojów – dodatkowo płatne.
TAYKA DEL DESIERTO ze śniadaniem (based on double occupancy)

6.dzień

SALAR DE UYUNI
Po śniadaniu około 10:00 wyjazd w kierunku białej pustyni – Salar de Uyuni o powierzchni 12 000 km2, położonej w zachodniej części Potosi. Sól stanowi pozostałość po wyschnięciu i transformacji kilku prehistorycznych jezior określanych oceanem śródlądowym, tworzących białą pustynię.

Zaczyna się prawdziwa i niezwykła przygoda fotograficzna z widokiem na największe lustro na świecie. Słońce nadając solnisku cudowne kolory, tworzy unikalny i spektakularny efekt. Późnym popołudniem kierujemy się na wschód do malutkiej rzemieślniczej wioski Colchani. Nocleg w niezwykłym hotelu, którego ściany są zbudowane z soli. Tutaj spędzimy noc.
Picnic Lunch i Obiadokolacja *bez napojów – dodatkowo płatne.
****HOTEL PALACIO DEL SAL ze śniadaniem (based on double occupancy)

7.dzień

COLCHANI – UYUNI – LA PAZ

8.dzień

LA PAZ

9.dzień

LA PAZ

10.dzień

LA PAZ – CHICAGO
Pożegnanie grupy, przelot do Chicago.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy na całej trasie
  • Opiekę dwóch przewodników, w tym jednego polskojęzycznego
  • Wyżywienie według programu
  • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie

Cena nie zawiera

  • Kosztów biletów lotniczych
  • Wyżywienia innego niż wymienione w programie
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).