Boliwia, lake

Boliwia

10 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy na całej trasie
  • Opiekę dwóch przewodników, w tym jednego polskojęzycznego
  • Wyżywienie według programu
  • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie

Cena nie zawiera

  • Kosztów biletów lotniczych
  • Wyżywienia innego niż wymienione w programie
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

Jaskinie

Kaniony

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – BOGOTA
Spotkanie grupy na lotnisku. Przelot do Bogoty.

2.dzień

BOGOTA
W tym dniu udamy się na zwiedzanie stolicy Kolumbi słynącej z muzeów, kościołów i uroczych punktów widokowych. Niewątpliwie najładniejsza częścią miasta jest stare centrum – dzielnica La Candelaria z kameralnymi hostelami, kawiarniami oraz barami. Kolorowa zabudowa z licznymi sklepikami i bazarkami dopełnia całości.

Miejscem obowiązkowym jest Monserrate – wzgórze z urokliwym XVII wiecznym kościołem El Santor Casio na szczycie. Zwiedzimy Museo Quinto de Bolivar poświęcone Simonowi Bolivarovi oraz życiu XVII wiecznych mieszkańców. Odwiedzimy La Plazoleto del Chorro e Quevedo uroczy placyk z niewielką świątyną, licznymi kafejkami serwującym lokalne potrawy oraz targ z miejscowym rękodziełem. To punkt obowiązkowy dla każdego turysty.

Nawiedzimy Plaza de Bolivar by podziwiać budynki w stylu kolonialnym, elementy gotyckie oraz weneckie mozaiki i witraże. Zwiedzimy przepiękną katedrę: Catedral Primada de Bogota, Avenida Carrera 7 oraz słynne Museo del Oro-muzeum złota z bezcennymi prekolumbijskim zbiorami. Dzień zakończymy kolacją (koszt własny) w jednym z tamtejszych lokali.

3.dzień

HOTEL JARDINES DE UYUNI ze śniadaniem (based on double occupancy)

LA PAZ – UYUNI
Po śniadaniu wyruszamy w drogę do Uyuni (około 7-8h), w kierunku Salar de Uyuni największego solniska świata położonego na płaskowyżu Altiplano w Andach na wysokości 3673 m n.p.m.

Podczas drogi będziemy podziwiać niesamowity krajobraz górski, zbliżając się do naszego celu. Wyprawa odbywa się w sezonie deszczowym w tym regionie, dzięki temu w tym krótkim okresie pogodowego okna mamy możliwość zrobienia spektakularnych zdjęć z efektem lustra, uzyskując realistyczne odbicia których nie jesteś w stanie określić która strona jest rzeczywistością a która odbiciem. Nie lada gratka dla miłośników fotografii.  Nocleg w hotelu.
UWAGA: Program może ulec zmianie w związku z warunkami pogodowymi.

4.dzień

HOTEL MALKU CUEVA ze śniadaniem (based on double occupancy)

UYUNI – VILLAMAR
Po śniadaniu zaczynamy naszą wyprawę przez Pustynię de Pampa Colorada w kierunku wioski Villamar, podczas drogi zwiedzimy słynny cmentarz pociągów. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX-XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku.

Następnie odwiedzimy małe miasteczko San Cristobal z przepięknie malowanym kościołem kolonialnym oraz wioski Culpina K i Alota. Dotrzemy do Doliny Skał o ciekawych kształtach i formacjach skalnych spowodowanych erozją wiatrową. Docieramy do Villamar Picnic. Lunch i obiadokolacja – bez napojów (dodatkowo płatne).

5.dzień

LAGUNA COLORADA – LAGUNA VERDE – OJO DE PERDIZ

Wczesny wyjazd aby podziwiać Laguna Colorada – płytkie słone jezioro nazywane Czerwonym Jeziorem. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć jak jezioro zmienia się aż osiągnie kolor czerwony. Cud natury i główne centrum gniazdowania dla ponad 30 000 flamingów (3 gatunków: flamingi andyjskie, chilijskie i James). Laguna Colorada stanowi część Eduardo Avaroa Natural Reserve oraz National Wildlife Sanctuary.

Następnie zobaczymy naturalne baseny z wodą termalną, gejzery Sol de Mañana, buchające wodą o temperaturze 90°C oraz fumarole i pęknięcia, gdzie płynie lawa wulkaniczna, tworząc formacje i osady wulkaniczne. Kontynuujemy podróż, zobaczymy surrealistyczny krajobraz – wulkaniczne skały i kolorowe góry, znajdujące się na wysokości 4500 m n.p.m. Po godzinie podróży docieramy do Laguna Verde u podnóża wulkanu Licancabur.

Dalej jedziemy z powrotem w kierunku Laguna Colorada, poprzez pustynie Siloli, odwiedzajac Arbol de Piedra. Docieramy do Ojos de Perdiz na wysokości 4531m, gdzie spędzimy noc w sercu pustyni.
Picnic Lunch i Obiadokolacja *bez napojów – dodatkowo płatne.
TAYKA DEL DESIERTO ze śniadaniem (based on double occupancy)

6.dzień

SALAR DE UYUNI
Po śniadaniu około 10:00 wyjazd w kierunku białej pustyni – Salar de Uyuni o powierzchni 12 000 km2, położonej w zachodniej części Potosi. Sól stanowi pozostałość po wyschnięciu i transformacji kilku prehistorycznych jezior określanych oceanem śródlądowym, tworzących białą pustynię.

Zaczyna się prawdziwa i niezwykła przygoda fotograficzna z widokiem na największe lustro na świecie. Słońce nadając solnisku cudowne kolory, tworzy unikalny i spektakularny efekt. Późnym popołudniem kierujemy się na wschód do malutkiej rzemieślniczej wioski Colchani. Nocleg w niezwykłym hotelu, którego ściany są zbudowane z soli. Tutaj spędzimy noc.
Picnic Lunch i Obiadokolacja *bez napojów – dodatkowo płatne.
****HOTEL PALACIO DEL SAL ze śniadaniem (based on double occupancy)

7.dzień

COLCHANI – UYUNI – LA PAZ

8.dzień

LA PAZ

9.dzień

LA PAZ

10.dzień

LA PAZ – CHICAGO
Pożegnanie grupy, przelot do Chicago.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).