Bardzo Dziki Zachód i Spotkanie z Dawidem Andresem

7 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju dwuosobowym
  • Kolacja pożegnalna z Dawidem Andresem
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów lotniczych w przypadku wybraniu opcji z przelotem
  • Biletów wstępu
  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5:00 rano. Przejazd do Denver / przylot do Denver.

2.dzień

Przejazd z Denver w kierunku Canon City. Po drodze zatrzymamy się w Colorado Springs. Odwiedzimy Garden of the Gods (Ogród Bogów) i pójdziemy na spacer wśród niezwykłych formacji skalnych, z których najczęściej fotografowaną jest Balansująca Skała. Odwiedzimy też Manitou Cliff Dwelling. Te pieczołowicie zachowane struktury Anasazi zostały przeniesione z kanionu McElmo w południowym Kolorado na początku XX wieku. Chociaż zostały przeniesione nieco ponad 100 lat temu, pochodzą one sprzed wieków, zanim Kolorado zostało nawet stanem. Zwiedzając wykute w skałach pomieszczenia zobaczymy jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców regionu.
Następnie udamy się do Royal Gorge Bridge and Park. W parku, w którym znajduje się najwyższy most wiszący w Ameryce, kolejka zipowa nr 1 w Kolorado i najbardziej przerażający na świecie Skycoaster – każdy znajdzie coś dla siebie. Żadna podróż do Kolorado nie byłaby kompletna bez niezapomnianej, jedynej w swoim rodzaju wizyty na amerykańskim moście, zawieszonym 956 stóp nad głębokim kanionem. Most zobaczymy również w innej odsłonie, z perspektywy jadącego dnem kanionu pociągu. Podróż zabytkowym pociągiem, w otwartych wagonach z platformami widokowymi z pewnością będzie niezapomnianą atrakcją.

3.dzień

Po śniadaniu, kierując się na południe Kolorado, dojeżdżamy do Parku Narodowego Great Sand Dunes. Park słynie z ogromnych wydm, z największą o nazwie Star Dune i wysokości 755 stóp oraz sezonowego potoku i plaży utworzonej u podstawy wydm. Z parku rozciąga się przepiękna panorama na pasmo górskie North Zapata Ridge. Widok ośnieżonych szczytów na horyzoncie z gorącym piaskiem pod stopami nie ma sobie równych. Mimo, że jest to park narodowy, po wydmach można wędrować i wspinać się na nie. Alternatywą zejścia może być zjazd na desce snowboardowej. Sandboarding i sandsledding to popularne zajęcia, które wykonuje się na specjalnie zaprojektowanym sprzęcie, który można wypożyczyć tuż przed wejściem do parku. Po południu odwiedzimy dość nietypową, jak na Kolorado, atrakcję – Colorado Gators Park. Już sam fakt hodowli aligatorów w gorącym i suchym klimacie Kolorado budzi zdumienie, a oglądanie i karmienie ich jednak nie jest jedyną atakcją tego miejsca. O tym, co najbardziej zadziwia odwiedzających, a więc i nas, dowiemy się na miejscu. Nocleg w Kolorado.

4.dzień

5.dzień

Wielki dzień – Wielki Kanion. Przed wjazdem na teren parku narodowego, w centrum turystycznym obejrzymy film I-MAX o Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado. Film naprawdę robi wrażenie, a jest to zaledwie przedsmak. Widok kanionu jest niesamowity. Onieśmieleni pięknem tego cudu przyrody udamy się na spacer wzdłuż południowej krawędzi tej ogromnej dziury w ziemi. Kanion ma długość 446 km, a w najszerszym miejscu odległość pomiędzy krawędziami sięga aż 29 km. To jedno z tych miejsc, którego potęgi i piękna nie oddadzą ani słowa ani zdjęcia. Park Narodowy Wielkiego Kanionu jest bezdyskusyjnie jedną z największych atrakcji Stanów Zjednoczonych i obowiązkowym punktem podróży po zachodnich stanach. Krótko mówiąc, trzeba to zobaczyć na własne oczy. Przejazd na nocleg do Phoenix.

6.dzień

Spotkanie z popularnym vlogerem. Dawid Andres to znany w mediach społecznościowych kierowca ciężarowki, który w sposób zupełnie “nieturystyczny”, poza utartymi szlakami, przemierza świat. Razem z Dawidem zwiedzimy Phoenix, stolicę i największe miasto Arizony. Odwiedzimy Desert Botanical Garden, gdzie na obszarze 57 hektarów rośnie ponad 20 tysięcy roślin, w tym ponad 4 tysiące kaktusów. Jedna trzecia z nich to gatunki rodzime, a ponad 130 to gatunki zagrożone. W następnej kolejności spacer w centrum Phoenix. Zobaczymy m.in. Heritage Plaza z domem Rossona, zabudowę, zabudowę Uniwersytetu Stanowego, Centrum Arizona, Bazylikę, centrum teatralne Herbergera oraz Kapitol Stanowy z parkiem Bolin’a. Wieczorem kolacja pożegnalna i wspólne zdjęcia. Nocleg w Phoenix.

7.dzień

Wyjazd w drogę powrotną / wylot z Phoenix.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).