Azory, Portugalia
8 dni

Rajskie Azory – Wyspa São Miguel

$1950
10-26-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

AZORY: SAO MIGUEL – WULKAN SETE CIDADES – JEZIORO LAGOA DAS SETE CIDADES – PARK NATURALNY RIBEIRA DOS CALDEIROES – PLANTACJA ANANASÓW ARRUDA – JEZIORO LAGOA DO FOGO – REJS W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW I DELFINÓW – PLANTACJA HERBATY I FABRYKA HERBATY GORREANA – PUNT WIDOKOWY MIRADOURO DE SANTA IRIA – FABRYKA LIKIERÓW MULHER DE CAPOTE  – LIZBONA – LIZBONA – BELEM – ALFAMA – MOURARIA – TAG – KLASZTOR HIERONIMITÓW – POMNIK ODKRYĆ GEOGRAFICZNYCH – TORRE DE BELEM – ALFAMA

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku w Chicago. Wylot do Lizbony, stolicy Potugalii.

2.dzień

LIZBONA - SAO MIGUEL

Przylot do Lizbony, przelot do Ponta Delgada na wyspie São Miguel. Transfer i zakwaterowanie w hotelu*** . Nocleg.

3.dzień

WULKAN SETE CIDADES - JEZIORO LAGOA DAS SETE CIDADES - PARK NATURALNY RIBEIRA DOS CALDEIROES

Po śniadaniu przejedziemy na wulkan Sete Cidades z wejściem do jego kaldery! Będziemy podziwiać jeden z najbardziej pocztówkowych widoków na wyspie i posłuchamy legendy związanej z jeziorem o dwóch kolorach – Lagoa das Sete Cidades.

Uwaga! Przygoda! Trzygodzinny kanioning z certyfikowanym przewodnikiem w parku naturalnym Ribeira dos Caldeirões – trasa dla początkujących. Instruktaż, odbiór sprzętu (kombinezon, buty, uprząż, kask, liny) i ruszamy! Teren ten jest pełen wodospadów – największy ma ponad 40 metrów wysokości. Będziemy mieli czas, aby go kontemplować i wchłonąć trochę wibracji natury. Czekają nas zjazdy na linie i skoki do wody. Zawiśniemy nad bujną roślinnością, poczujemy się częścią natury.  Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4.dzień

PLANTACJA ANANASÓW ARRUDA - JEZIORO LAGOA DO FOGO

Po śniadaniu przejazd na plantację ananasów Arruda. Przekonamy się na własne oczy, jak są uprawiane azorskie ananasy – ponoć najsłodsze na świecie!

Resztę dnia spędzimy na szlaku trekkingowym prowadzącym nad jedno z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na São Miguel – Lagoa do Fogo. Jezioro jest położone na wysokości 575 m n.p.m. Jego maksymalna głębokość to ok. 30 m, a stoki kaldery sięgają 300 m. Jezioro jest otoczone endemiczną roślinnością. Jest zakwalifikowane jako rezerwat przyrody i wpisane na listę obszarów Natura 2000. Poziom trudności: średni, długość trasy: 11 km, przewyższenie: ok. 390 m. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5.dzień

REJS W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW I DELFINÓW - PLANTACJA HERBATY I FABRYKA HERBATY GORREANA - PUNT WIDOKOWY MIRADOURO DE SANTA IRIA - FABRYKA LIKIERÓW MULHER DE CAPOTE

Po śniadaniu przejazd do portu, skąd wypłyniemy na wycieczkę z wizytą u braci wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć np. kaszalota, humbaka czy delfina szarego. Przy większej dawce szczęścia – nawet i płetwala błękitnego!

Po południu przejedziemy na jedyną w Europie plantację herbaty oraz fabrykę herbaty Gorreana, działających od 1883 r. Chwila czasu wolnego, możliwość wypicia herbaty w kawiarni. Następnie udamy się na położony na północnym wybrzeżu punkt widokowy Miradouro de Santa Iria, z którego znakomicie widać północną część wyspy.

Na koniec dnia odwiedzimy lokalną fabrykę likierów Mulher de Capote, w której sprawdzimy, jak smakują likiery z mandarynki czy z marakui. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6.dzień

FURNAS - KAJAKI NA JEZIORZE LAGOA DAS FURNAS - GORĄCE ŹRÓDŁA POCA DA DONA BEIJA

Po śniadaniu odwiedzimy Furnas – miejsce, w którym można poczuć, że Azory to wyspy wulkaniczne. Zobaczymy puste i wypełnione wrzącą wodą kaldery oraz pachnące siarką fumorole. Wybierzemy się na wycieczkę rowerową po tym wulkanicznym sercu wyspy, a po południu – na wycieczkę kajakami po jeziorze Lagoa das Furnas.

W Furnas spróbujemy też tradycyjnej portugalskiej potrawy mięsnej cozido à portuguesa – tutaj przygotowywanej w gorącej wulkanicznej ziemi, w wersji cozido das Furnas.

Wieczorem zrelaksujemy się na kąpielach w gorących źródłach Poça da Dona Beija. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7.dzień

LIZBONA - BELEM - ALFAMA - MOURARIA - TAG - KLASZTOR HIERONIMITÓW - POMNIK ODKRYĆ GEOGRAFICZNYCH - TORRE DE BELEM - ALFAMA

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu lotniczego w Ponta Delgada i przelot do Lizbony. Przejazd do podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa.

Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Przerwa na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych “ciasteczek betlejemskich”, serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury. Degustacja Pastéis de Belem w towarzystwie kawy.

Następnie przejedziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic, gdzie odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Według wielu, to właśnie tutaj bije prawdziwe serce miasta. Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy… Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

8.dzień

LIZBONA - AVENIDA DA LIBERDADE - PRACA RESTAURADORES - ELEVADOR GLORIA I BICA - PUNKTY WIDOKOWE PORTAS DO SOL I SENHORA DO MONTE - PRACA DO COMERICO - PRACA DO ROSSIO

Po śniadaniu, wykwaterowanie. Następnie spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata!

Odwiedzimy dolne i górne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, punkty widokowe: miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte.

Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście też czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie. Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Cena zawiera

 • 5 noclegów w hotelu*** na wyspie São Miguel
 • 1 nocleg w hotel*** w Lizbonie lub okolicach
 • 6 śniadań w hotelu
 • 5 kolacji w hotelu
 • lunch w 6 dniu wycieczki
 • transport autokarem na wyspie São Miguel
 • transport autokarem w Portugalii kontynentalnej
 • usługi lokalnego przewodnika na wyspie São Miguel oraz w Lizbonie
 • opiekę polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

 • przelotu międzynarodowego do Lizbony
 • przelotu wewnętrznego Lizbona – Ponta Delgada – Lizbona (ok. $100)
 • kanioningu, rejsu z wizytą u wielorybów i delfinów, pobytu w termach Dona Beija, wynajmu rowerów i kajaków w Furnas, pastel de Belêm oraz taksy klimatycznej; w sumie €230/osoba (płatne pilotowi wycieczki)  
 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • ubezpieczenia zdrowotnego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)

 

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).