Azory, Portugalia

Rajskie Azory – Wyspa São Miguel

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • 5 noclegów w hotelu*** na wyspie São Miguel
 • 1 nocleg w hotel*** w Lizbonie lub okolicach
 • 6 śniadań w hotelu
 • 5 kolacji w hotelu
 • lunch w 6 dniu wycieczki
 • transport autokarem na wyspie São Miguel
 • transport autokarem w Portugalii kontynentalnej
 • usługi lokalnego przewodnika na wyspie São Miguel oraz w Lizbonie
 • opiekę polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

 • przelotu międzynarodowego do Lizbony
 • przelotu wewnętrznego Lizbona – Ponta Delgada – Lizbona (ok. $100)
 • kanioningu, rejsu z wizytą u wielorybów i delfinów, pobytu w termach Dona Beija, wynajmu rowerów i kajaków w Furnas, pastel de Belêm oraz taksy klimatycznej; w sumie €230/osoba (płatne pilotowi wycieczki)  
 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • ubezpieczenia zdrowotnego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)

 

AZORY: SAO MIGUEL – WULKAN SETE CIDADES – JEZIORO LAGOA DAS SETE CIDADES – PARK NATURALNY RIBEIRA DOS CALDEIROES – PLANTACJA ANANASÓW ARRUDA – JEZIORO LAGOA DO FOGO – REJS W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW I DELFINÓW – PLANTACJA HERBATY I FABRYKA HERBATY GORREANA – PUNT WIDOKOWY MIRADOURO DE SANTA IRIA – FABRYKA LIKIERÓW MULHER DE CAPOTE  – LIZBONA – LIZBONA – BELEM – ALFAMA – MOURARIA – TAG – KLASZTOR HIERONIMITÓW – POMNIK ODKRYĆ GEOGRAFICZNYCH – TORRE DE BELEM – ALFAMA

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Przygodę zaczynamy od spotkania grupy na lotnisku w Chicago i wylotu do Lizbony, stolicy Portugalii.

2.dzień

LIZBONA - SAO MIGUEL

Dziś dotrzemy do Lizbony, a przed nami jeszcze tylko przelot do Ponta Delgada na wyspie São Miguel, transfer do hotelu, zakwaterowanie i pierwsza noc na portugalskiej ziemi.

3.dzień

WULKAN SETE CIDADES - JEZIORO LAGOA DAS SETE CIDADES - PARK NATURALNY RIBEIRA DOS CALDEIROES

Po śniadaniu przejedziemy do wulkanu Sete Cidades, a punktem kulminacyjnym będzie wejście do jego kaldery! Można tu podziwiać jeden z najpiękniejszych i najbardziej pocztówkowych widoków na wyspie, a kiedy nasycimy już oczy, to posłuchamy legendy związanej z jeziorem o dwóch kolorach – Lagoa das Sete Cidades.

Uwaga! Przygoda! Proponujemy trzygodzinny kanioning z certyfikowanym przewodnikiem w parku naturalnym Ribeira dos Caldeirões – trasa dla początkujących. Jeszcze tylko instruktaż, odbiór sprzętu (kombinezon, buty, uprząż, kask, liny) i ruszamy! Teren ten jest pełen wodospadów, a największy ma ponad 40 metrów wysokości. Będziemy mieli dość czasu, aby w pełni docenić ich urodę i przy okazji wchłonąć trochę wibracji i energii od Matki Ziemi. Czekają nas zjazdy na linie i skoki do wody, a zawiśnięcie nad bujną roślinnością da nam poczucie jedności z naturą. Dzień zakończy powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4.dzień

PLANTACJA ANANASÓW ARRUDA - JEZIORO LAGOA DO FOGO

Po śniadaniu przejazd na plantację ananasów Arruda, gdzie przekonamy się na własne oczy, jak są uprawiane azorskie ananasy – ponoć najsłodsze na świecie!

Resztę dnia spędzimy na średnio wymagającym szlaku trekkingowym, prowadzącym długą na 11 km trasą nad jedno z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na São Miguel – Lagoa do Fogo. Jezioro jest położone na wysokości 575 m n.p.m., jego maksymalna głębokość to ok. 30 m, a stoki kaldery sięgają 300 m. Jezioro jest otoczone endemiczną roślinnością i zostało zakwalifikowane jako rezerwat przyrody oraz wpisane na listę obszarów Natura 2000. Dzień zakończymy powrotem do hotelu na kolację i nocleg.

5.dzień

REJS W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW I DELFINÓW – PLANTACJA HERBATY I FABRYKA HERBATY GORREANA – PUNT WIDOKOWY MIRADOURO DE SANTA IRIA – FABRYKA LIKIERÓW MULHER DE CAPOTE

Po śniadaniu ruszamy do portu, skąd wypłyniemy na wycieczkę z wizytą u braci wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć np. kaszalota, humbaka czy delfina szarego, a przy większej dawce szczęścia nawet i płetwala błękitnego!

Po południu przejedziemy na jedyną w Europie plantację herbaty oraz fabrykę herbaty Gorreana, które działają od 1883 r. Tu zaplanowaliśmy chwilę relaksu i w tym czasie będzie można spróbować miejscowej herbaty. Następnie udamy się na położony na północnym wybrzeżu punkt widokowy Miradouro de Santa Iria, z którego znakomicie widać północną część wyspy.

Na koniec dnia odwiedzimy lokalną fabrykę likierów Mulher de Capote, w której sprawdzimy, jak smakują likiery z mandarynki czy z marakui. Dzień zakończymy powrotem do hotelu na kolację i nocleg.

6.dzień

FURNAS - KAJAKI NA JEZIORZE LAGOA DAS FURNAS - GORĄCE ŹRÓDŁA POCA DA DONA BEIJA

Po śniadaniu odwiedzimy Furnas – miejsce, w którym z całą mocą można poczuć, że Azory to wyspy wulkaniczne. Zobaczymy puste i wypełnione wrzącą wodą kaldery oraz pachnące siarką fumarole. Wybierzemy się na wyprawę rowerową po tym wulkanicznym sercu wyspy, a po południu na wycieczkę kajakami po jeziorze Furnas.

Spróbujemy też dziś tradycyjnej portugalskiej potrawy mięsnej – cozido à portuguesa, tutaj przygotowywanej w gorącej wulkanicznej ziemi, w wersji „cozido das Furnas”.

Wieczorem zrelaksujemy się, zażywając kąpieli w gorących źródłach Poça da Dona Beija. Przed nami powrót do hotelu na kolację i nocleg.

7.dzień

LIZBONA – BELEM – KLASZTOR HIERONIMITÓW – TAG – POMNIK ODKRYĆ GEOGRAFICZNYCH – TORRE DE BELÉM – ALFAMA – MOURARIA

Dzień zaczynamy od wykwaterowania z hotelu. Potem transfer do portu lotniczego w Ponta Delgada i lecimy do Lizbony. Spotkanie ze stolicą Portugalii zaczynamy od przejazdu do podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na naszej liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Przerwę na chwilę odpoczynku zaplanowaliśmy w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych “ciasteczek betlejemskich”, robionych od 1837 roku według tajnej i pilnie strzeżonej receptury.

Następnie przejedziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic, gdzie odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Według wielu, to właśnie tutaj bije prawdziwe serce miasta. Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujemy czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy…

Dzień zakończy transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

8.dzień

LIZBONA – AVENIDA DA LIBERDADE – PRAÇA DOS RESTAURADORES – ELEVADOR DA GLÓRIA – ELEVADOR DA BICA – PUNKTY WIDOKOWE PORTAS DO SOL I SENHORA DO MONTE – PRAÇA DO COMERCIO – PRAÇA DO ROSSIO

To nasz ostatni dzień w Lizbonie. Zaczniemy od śniadania, a potem czas na wykwaterowanie z hotelu. Następnie spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki i przechodząc przez place i narożniki spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata!

Odwiedzimy dolne i górne miasto, gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça dos Restauradores, zabytkowe Elevador da Bica i Elevador da Glória, punkty widokowe: Miradouro das Portas do Sol i Miradouro da Senhora do Monte.

Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście też czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony. Naszą przygodę zakończy transfer do portu lotniczego w Lizbonie i przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).