Nepal, wycieczka z Rek Travel

Azja Południowa: Nepal

14 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Bilety lotnicze w obie strony: Pokhara- Jomsom, Pokhara & Bharatpur – Katmandu
 • Transfery lotniskowe prywatnymi pojazdami
 • Noclegi w czterogwiazdkowym hotelu w Katmandu, Chitwan, Nagarkot, Jomsom i Pokhara, ze śniadaniem (9 nocy)
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Cały transport naziemny prywatnym pojazdem turystycznym
 • Prywatny lokalny jeep/autobus w Jomsom – Muktinath – Jomsom
 • Wycieczki z przewodnikiem po mieście i zwiedzanie podczas podróży prywatnym pojazdem
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Opłaty za wstęp do świątyni, do stupy i na plac Durbar (wg programu)
 • Pełne wyżywienie podczas wycieczki (śniadania, oraz obiado-kolacje)
 • Pożegnalna kolacja w tradycyjnej nepalskiej restauracji z występami kulturalnymi
 • Podatki lokalne i rządowe

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowego biletu lotniczego
 • Napojów do posiłków (w tym wody mineralnej)
 • Wydatków natury osobistej, jak drinki, rozmowy telefoniczne, itp
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Opłaty wizowej
 • Kosztu testu na COVID-19 wykonywanego przed wylotem i powrotem do USA

NEPAL

KATMANDU – STUPA BOUDHANATH – ŚWIĄTYNIA PASHUPATINATH – PLAC KATHMANDU DURBAR – POKHARA – REJS PO JEZIORZE PHEWA – ŚWIĄTYNIA TAL BAHARI –  OSADA JOMSOM – WIOSKA KAGBENI – PARK NARODOWY CHITWAN – WIZYTA W CENTRUM HODOWLI SŁONI – WSCHÓD SŁOŃCA NA WZGÓRZU NAGARKOT – PLAC PATAN DURBAR -DOLINA KATMANDU

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking

Wczasy


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie z polskim pilotem/przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago na 2-2,5 godz. Przed wylotem odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

Przelot do Nepalu z transferem na lotnisku w Dubaju.

3.dzień

KATHMANDU

Po nocnym locie z Chicago lądowanie w Kathmandu, stolicy Nepalu. Odprawa paszportowo – celna i spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku. Przejazd do hotelu, krótkie spotkanie informacyjne i czas na odpoczynek. Po południu czas na zwiedzanie miasta, w ramach którego udamy się do kolorowej dzielnicy Thamel. Wieczorem kolacja powitalna i nocleg w Kathmandu.

4.dzień

KATHMANDU

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych atrakcji Kathmandu. Zobaczymy trzy miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszym z nich jest Boudhanath Stupa. Jest to największa buddyjska budowla sakralna na świecie. Jest to również jedno z siedmiu miejsc światowego dziedzictwa w Katmandu, gdzie zwiedzający mogą doświadczyć kultury buddyzmu tybetańskiego. Biała kopuła na dole i pozłacana iglica na górze z oczkiem symbolizującym pokój to wyjątkowa cecha tej budowli.

Świątynia Pashupatinath z kolei to miejsce kultu religijnego poświęcone bogu Śiwa. Jest to najstarsza świątynia najważniejszego hinduskiego boga, stąd jej duża wartość i znaczenie szczególnie dla pielgrzymujących z Indii. Tysiące pielgrzymów i turystów odwiedza ją każdego roku, jednak wstęp do środka mają tylko Hindusi, inni mogą cieszyć się otaczającą świątynią okolicą. Zgodnie z tradycją hinduską zwłoki należy poddać kremacji w ogniu, a ponieważ rzeka płynąca obok świątyni uważana jest za świętą, na jej brzegu często można obserwować ten obrzęd.

Udamy się też na Durbar Square. Ten plac to serce starego Kathmandu. Głównymi atrakcjami tego pałacowego placu są sztuka, architektura, rzemiosło i projekty przejawiające się w filarach, budynkach i oknach. Zabytki i świątynie wokół tego miejsca przedstawiają historię stolicy. Wieczorem kolacja i nocleg w Kathmandu.

5.dzień

KATHMANDU-CHITWAN

Przelot z Katmandu do Chitwan.

W tym dniu złożymy wizyte w Parku Narodowym Chitwan. Został on założony w 1973 roku jako pierwszy narodowy park Nepalu. Szczyci się pięknym otoczeniem i obfitością przyrody oraz jest domem dla wielu zwierząt. Oferuje szeroką gamę atrakcji, jak na przykład Elephant Back Safari, Jeep Safari, przejażdżkę kajakiem, przeróżne programy kulturalne, możliwość obserwowania ptaków czy wizytę w Centrum Hodowli Słoni. W 1984 roku Park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po południu czeka nas jeszcze jedna atrakcja – rejs po rzece tradycyjnymi łódkami.

6.dzień

CHITWAN-POKHARA

Kolejna odsłona Parku Narodowego Chitwan. Tym razem udamy się do dżungli, gdzie wybierzemy się na 2-godzinną przejażdżkę na słoniach. Safari w dżungli to niesamowita okazja do spotkania rzadkich zwierząt i ptaków Nepalu, takich jak tygrysy bengalskie, nosorożce jednorożne i lamparty. Po południu przejazd do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu.

7.dzień

POKHARA

Zwiedzanie Pokhary.

Zobaczymy m. in. World Peace Pagoda, czylu Stupę Pokoju na Świecie – wyjątkowy monument znajdujący się na Wzgórzu Anadu, z którego rozpościera się widok na Jezioro Phewa. Piękno przyrody oraz wspaniały widok na pasmo górskie są warte wizyty w tym miejscu. Następnie udamy się na około godzinny rejs po jeziorze Phewa, w tafli którego odbijają się góry otaczające miasto Pokhara.

Na środku jeziora znajduje się mała wyspa ze świątynią Tal Barahi, zwana również Świątynią Jeziora, usytuowaną na jej środku. Została ona zbudowana w czasach średniowiecza, więc ma tradycyjny typ pagody. W większości wykonana została z drewna, cegieł i kamieni. Wieczorem spacer nad wybrzeżem jeziora Phewa oraz kolacja.

 

Nocleg w Pokhara.

8.dzień

POKHARA-JOMSOM-MARPHA

Po śniadaniu przelot z Pokhary do Jomsom.

Przelot nad wąwozem rzeki Kali Gandaki. W Jomsom przywitają nas wspaniałe widoki na wysokie góry. Przejazd  do urokliwej miejscowości Marpha – stolicy jabłek, bramy do dawnego Królestwa Mustangu istniejącego do 2008 roku. Spacer uliczkami miasteczka, którego wygląd niewiele się zmienił od czasów średniowiecza.

Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

Dla chętnych trekking nad Jezioro Dhumpa do wioski Thini. To prawdopodobnie najważniejsza kulturowo wioska w dolnej części Mustangu. Wraz z innymi wioskami (Marpha, Syang, Chhairo i Chimang) tworzy ona tzw Panch Gaon. Jest ponadto jedną z najstarszych osad w regionie. Warto odwiedzić tę wioskę ze względu na położony nieopodal klasztor oraz malownicze jezioro Dhumpa.

Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w Jomsom.

9.dzień

JOMSOM-YARU ZHO-KAGBENI

Przejazd na punkt widokowy Yaru Zho. Jest to najwyższy  punkt jaki osiągniemy w czasie naszej wyprawy do Nepalu. Stąd będziemy mogli zobaczyć dwa szczyty masywu Annapurny Nilgiri 6940 m n.p.m. oraz Dhaulagiri 8167 m n.p.m. Dla chętnych krótki spacer. Następnie przejazd do miejscowości Kagbeni położonej nad rzeką Kali Gandaki, u stóp góry Dhaulagiri. Kagbeni jest znane w całym Nepalu ze wspaniałych widoków na góry, swoistej tradycji oraz lokalnej kultury. Powrót do hotelu w Jomsom i kolacja.

10.dzień

POKAHARA

Przelot do Pokhary. Czas wolny na wypoczynek po pobycie w wysokich Himalajach. Dla chętnych lot paralotnią (koszt dodatkowy – ok $75).

Nepal słynie przede wszystkim z niesamowitych tras wspinaczkowych, trekkingowych i mniej wyczynowych wędrówek, ale ten niesamowity kraj ma o wiele więcej do zaoferowania. Jedną z niebywałych, ze względu na okoliczności, atrakcji jest właśnie paralotniarstwo. Pokhara jest jednym z pięciu najlepszych miejsc na świecie do uprawiania paralotniarstwa tandemowego i każdy, kto ma lot paralotnią na liście swoich marzeń będzie mógł je tutaj spełnić. Pokhara zapewnia odpowiednie warunki atmosferyczne, wygodne strefy do startu i lądowania oraz niesamowite widoki na góry, które trudno znaleźć w innym miejscu na świecie.

11.dzień

KATMANDU-BHAKTAPUR-NAGARKOT

Przelot do Katmandu i zwiedzanie miasta Bhaktapur.

Zobaczymy Bhaktapur Durbar Square, lokalnie znany jako Khwopa Lyaku. To królewski pałac starego Królestwa Bhaktapur na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wszystko wokół nadal wygląda tak, jak w średniowieczu. Plac został pięknie wykonany przez starożytnych artystów i choć został odnowiony nadal zachwyca swoją oryginalnością. Po opuszczeniu miasta udamy się do Nagarkot, gdzie spędzimy noc.

12.dzień

NAGARKOT-PATAN-KATMANDU

Wczesna pobudka, jeszcze przed świtem, by na wzgórzu Nagarkot zobaczyć jak budzi się dzień. Wszystkie wschody słońca są piękne ale gdy można obserwować słońce wschodzące zza Himalajów, efekt jest naprawdę spektakularny i na pewno pozostanie niezapomniany. Powrót do hotelu na śniadanie, a po nim zwiedzanie kilku ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Patan Durbar Square. Plac ten znajduje się w centrum miasta Lalitpur a jedną z jego atrakcji jest starożytny pałac, w którym rezydowali królowie Malla z Lalitpur. Plac to architektoniczna perełka więc nie sposób go pominąć. Powrót na nocleg do Kathmandu.

13.dzień

KATMANDU

Po śniadaniu zwiedzanie Swayambunath i pięknej stupy zwanej również Świątynią Małp ze względu na ich dużą populację występującą w tym miejscu. Jest to jedna z najstarszych buddyjskich stup w Dolinie Katmandu i święte miejsce kultu buddystów na całym świecie. Można zobaczyć tu duże posągi Buddy, klasztory i gompy. To miejsce ma również znaczenie mitologiczne, ponieważ uważa się, że stupa znajduje się w miejscu, w którym żył legendarny Manjushree, twórca Doliny Katmandu.

Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot w kierunku Chicago.

Dla chętnych lot w okolice Mt Everest, który na koniec nepalskiej przygody zapewni piękne kadry na najwyższą górę świata (koszt dodatkowy – ok. $200).

14.dzień

CHICAGO

Powrót do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).