wyspy galapagos
9 dni

Archipelag Wysp Żółwich – Kierunek Wyspy Galapagos

$1995
10-08-2022 01-06-2023 03-15-2023 05-25-2023 07-13-2023 08-09-2023 10-11-2023 11-08-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Wyspy Galapagos- największe atrakcje

QUITO – WYSPA BALTRA – WYSPA SANTA CRUZ – STACJA BADAWCZA DARWINA – REZERWAT EL CHATO – PĘKNIĘCIE SKALNE LAS GRIETAS – ZATOKA TORTUGA – REJS NA WYSPĘ SAYMORE – ARCHIPELAG BARTOLOME – SKAŁA PINACCLE ROCK – WYSPA ISABELA – REZERWAT ŻÓŁWI CENTRO DE CRIANZA ARNALDO TUPIZA – SPACER DO LAGUNA PUERTA DEL JELI – QUITO – PAŁAC CARANDOLETA – ULICA SIEDMIU KRZYŻY – WZGÓRZE EL PANECILLO – WULKAN PICHINCHA

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1. dzień

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago i przelot do miasta Quito w Ekwadorze. Transfer do hotelu.

2. dzień

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Baltra. Następnie przejazd na wyspę Santa Cruz, która przez kolejne kilka dni będzie naszą „bazą wypadową”.

Po krótkim odpoczynku wyruszymy podziwiać żółwie giganty w ich naturalnym środowisku. Tego dnia udamy się także do stacji badawczej imienia Darwina. Jest to najpopularniejsze, otoczone swojego rodzaju kultem miejsce, gdzie można zobaczyć symbol wysp: olbrzymie żółwie, ale także zagrożone wyginięciem legwany galapagoskie.

Przyglądniemy się pracy stacji, propagującej ochronę fauny i flory archipelagu. Jak głosi hasło witające zwiedzających „Cokolwiek stanie się z tym zwierzęciem, niech przypomina Nam, że los wszystkich żyjących na ziemi stworzeń jest w rękach ludzi”. Podczas zwiedzania będziemy mieć możliwość zaobserwowania ważących nawet ćwierć tony i mierzących półtora metra długości olbrzymów. To nie tylko ponad stu letnie, ale także młodociane osobniki, które dzięki opiece pracowników centrum dożywają wieku i rozmiaru pozwalających im przeżyć na wolności.

3. dzień

Dzień trzeci spędzimy eksplorując najbardziej turystyczną wyspę archipelagu. Santa Cruz słynie z gigantycznych żółwi słoniowych i flamingów.

Odwiedzimy rezerwat El Chato, gdzie spotkamy przedstawicieli tych gigantycznych gadów, w prawie naturalnych warunkach. Odwiedzimy też rybny targ celem zobaczenia lwów morskich i pelikanów żebrzących o jedzenie. Kłócące się i dziobiące zwierzęta, to spektakl lepszy niż niejedno widowisko teatralne. Z drugiej strony, stojące cały dzień przy sprzedawcach zwierzęta, spacerujące ulicami pelikany czy wylegujące się na bulwarach i pomostach lwy morskie to widok, którego z pewnością nie zobaczymy na ulicach Chicago.

Taksówką wodną dopłyniemy do German Beach. Wyspa słynie z pięknych piaszczystych plaż oraz lawowych tuneli. Przespacerujemy się wyznaczoną ścieżką mijając wszechobecne, wygrzewające się w słońcu, iguany morskie.

Po kilkuminutowym spacerze dotrzemy do Las Grietas – pęknięcia skalnego tworzącego urokliwy zakątek do pływania i nurkowania, do czego serdecznie zapraszamy. Tego samego dnia zwiedzimy Zatokę Tortuga, na której plażach wygrzewają się w słońcu morskie legwany. Popołudnie wolne. Zachęcamy do wieczornego spaceru po molo, gdzie w blasku księżyca można podziwiać pływające płaszczki i rekiny.

4. dzień

W tym dniu po zjedzonym śniadaniu czeka nas transfer do portu i rejs na wyspę Saymore. Wyspa ta słynie z przepięknych tras trekkingowych. Podczas wycieczki będziemy kontemplować naturę obserwując tutejszą faunę, m.in. zielone żółwie morskie, iguany lądowe i morskie. Populację głuptaków niebieskonogich, mew widłosternych, czy jedną z największych populacji fregat. To raj dla ornitologów, ale też laików i pasjonatów lubiących kontakt z przyrodą. Pamiętajmy, że wyspy to w dalszym ciągu jeden z najbardziej odległych i dziewiczych obszarów świata. Przy odrobinie szczęścia uda się nam zobaczyć słynne żarłacze galapagoskie. Około 5:00 po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

5. dzień

Wyspy Galapagos to nie tylko białe plaże, krystaliczna woda ale także wulkany. Po śniadaniu wyruszymy na jedną z wysp skalistych archipelagu – Bartolome. To właśnie na tej niewielkiej wyspie o powierzchni 1,2 km2 znajduje się najbardziej malowniczy i najczęściej fotografowany punkt „zaczarowanych wysp” – skała Pinnacle Rock. Miejsce powstałe na skutek schłodzenia magmy wodą morską jest wizytówką wysp. Udamy się na szczyt wyspy, gdzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wyspy. Spędzimy czas podziwiając surowy, marsjański krajobraz wyspy i żyjącą tu kolonię pingwinów równikowych. Powrót na wyspę Santa Cruz.

6. dzień

Po śniadaniu, porannym promem przepłyniemy na wyspę Isabela Island. Wyspa nazwana na część królowej Izabeli jest największa wyspą archipelagu, kształtem przypominającą konika morskiego. Mająca 4588 km2 powierzchni i 120 km długości wyspa powstała w wyniku połączenia 6 wulkanów tarczowych, w tym wulkanu Wolf (najwyższego wzniesienia na wyspie 1707 m n.p.m.). Zamieszkuje ją zaledwie 2400 osób

Zobaczymy jak wulkaniczny, na pozór mało gościnny charakter wyspy stał się domem dla wielu unikalnych gatunków roślin i zwierząt. Zobaczymy tu nie tylko lasy namorzynowe, ale też liczne gatunki przedstawicieli fauny archipelagu: pingwiny, kormorany, legwany morskie, żółwie słoniowe, pelikany i głuptaki. Odwiedzimy Centro de Crianza Arnaldo Tupiza – rezerwat żółwi.

Po południu udamy się na spacer do Laguna Puerta del Jeli by pooglądać flamingi w ich naturalnym środowisku. Pospacerujemy po plaży między wylegującymi się na niej iguanami. Czas wolny by podziwiać wybrzeże, chłonąc i zapamiętując poruszający wręcz kontakt z naturą. Po powrocie do hotelu i kolacji przewidziany jest czas wolny dla uczestników wyprawy. To możliwość rozkoszowania się urokami wyspy, spacerując ubitymi drogami w promieniach zachodzącego słońca.

7. dzień

Po śniadaniu transfer do Quito. W miare możliwości popołudniowe  zwiedzanie miasta. Jego historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO w roku 1978 i jest uznawane za najlepiej zachowany kompleks tego typu w Ameryce Łacińskiej. Bogactwo zdobionych kościołów, zabytkowych domów i muzeów zachwyca na każdym kroku.

Zwiedzanie rozpoczniemy od Plaza Grande gdzie zobaczymy pałac Carandoleta – dzisiejszą siedzibę prezydenta Ekwadoru, katedrę i pałac biskupi. Następnie przejdziemy ulicą Siedmiu Krzyży wstępując do przepięknego kościoła Jezuitów – Iglesia de la Campañia i kościoła św Franciszka. Późnym popołudniem wizyta na wzgórzu El Panecillo skąd roztacza się piękny widok na całe miasto leżące u stóp wulkanu Pichincha.

Wieczorem spróbujemy lokalnej kuchni w jednej z małych restauracji rozrzuconych po Centrum Historycznym. Nocleg.

8. dzień

Podobno wyprawa do Ameryki Południowej to dający pokłady energii ładunek, nieustający długo po powrocie. Z tą myślą po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną. W ciągu dnia pożegnalny lunch (koszt dodatkowy). Transfer na lotnisko w Quito.

9. dzień

W tym dniu kontynuujemy naszą kilkunastogodzinną podróż do domu. Przylot do Chicago w późnych godzinach nocnych.

 

Inne wycieczki do Ameryki Południowej:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach 4*, w pokojach dwuosobowych typu standard
 • Śniadania
 • Transfery z i na lotniska
 • Obsługę lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika przy zwiedzanych obiektach
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
 • Obslugę dwóch przewodników w języku polskim na całej trasie

Cena nie zawiera

 • Przelotów międzynarodowych oraz na trasie Quito – Galapagos
 • Biletów wstępu
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Zyczajowych napiwków w restauracjach
 • Ubezpieczenia zdrowotnego
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia w liniach lotniczych)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Panama

Panama

$1295 8 dni 03-23-2023 04-01-2023
BOLIWIA oruro

Boliwia – Festival Oruro

$3400 7 dni 02-17-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 100