Amish Country

Amish Country

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godz. 6:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd).

Przejazd do Shipshewana. Okolica miasteczka Shipshewana znana jest przede wszystkim z tego, że skupia trzecią co do wielkości społeczność Amiszów w Stanach Zjednoczonych. Słynie ponadto z największego pchlego targu na Środkowym Zachodzie oraz z wysokiej jakości rękodzieła.

Wielu mieszkańców nazywa Shipshewana domem i dla wielu spośród dwóch milionów turystów rocznie odwiedzających to miasto, miejsce to jest bliskie ich sercu. Miejscowi bardzo dbają o swoje dziedzictwo, chronią je i pielęgnują, turyści natomiast podglądając jakże odmienny styl życia, podziwiają go i wręcz tęsknią za charakteryzującą je prostotą.

Na położonej nieopodal farmie wybierzemy się w fascynującą podróż do wyjątkowego świata Amiszów i Mennonitów. Czeka nas też dodatkowa atrakcja – przejazd wozem z przewodnikiem po Krainie Amiszów. Odwiedzimy muzeum poświęcone ich życiu i kulturze, a chętni zrobią zakupy w prowadzonym przez nich sklepie.
Po południu przejazd do Elkhart i do położonych w samym sercu Elkhart ogrodów botanicznych. Stanowią one 36-akrową enklawę przyrody, reklamowaną jako „żywe muzeum”. Na terenie obiektu znajduje się 20 pojedynczych ogrodów, w tym m. in. ogród w stylu angielskim oraz ogród japoński, zbudowany został pod kierunkiem japońskiego eksperta od ogrodów Sadafumi Uchiyama.

Ogrody skrywają wiele uroczych zakamarków. Oprócz ogrodu japońskiego, popularnością cieszy się pływający most i przeszklona altana.
W drodze powrotnej zatrzymamy się w Michigan City. Przy sprzyjających warunkach pogodowych oglądniemy tam zachód słońca. Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).