Amerykańskie Południe- Memphis

Amerykańskie Południe – Muzyka i Historia

5 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Przejazd autokarem na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę duchową 
 • W niektórych hotelach śniadania są wliczone w koszt doby hotelowej
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Biletów wstępu (ok. $250)
 • Ewentualnej doplaty do pokoju jednoosobowego

Amerykańskie Południe- Nashville- Nowy Orlean- Memphis- St.Louis


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd spod biura parafialnego Parafii Św Alberta w Burbank o godz. 4 rano. W Indianie czeka nas około godzinne zwiedzanie podziemnych Squire Boone Caverns – jaskiń z przepięknymi podziemnymi grotami i korytarzami. Późnym popołudniem dotrzemy do Nashville – stolicy stanu Tennessee i amerykańskiej stolicy muzyki country.

Przejedziemy obok stylizowanego na greckie świątynie budynku Partenonu, funkcjonującego jako Muzeum Sztuki oraz pomnika Andrew Jacksona – bohatera i obywatela Tennessee.

Przejazd do słynnego Opryland Hotel. Zakwaterowanie i msza święta.

Kultowy Gaylord Opryland Resort & Convention. Hotel słynie z bujnych tropikalnych ogrodów, kanałów wodnych oraz kaskadowych wodospadów. Wszystko to znajduje się pod szklanym dachem atrium, w zakolu wijącej się rzeki, po której można wybrać się na przejażdżkę łodzią. W tej egzotycznej scenerii znajduje się ponad 2 tysiące pokoi, a wszystko sprawia wrażenie kameralnego miasteczka.

Wieczorem udamy się na Broadway, gdzie przewidziany będzie czas wolny by pochodzić po barach i klubach słynących z muzyki country.

2.dzień

Ok 8:00 wyruszymy w stronę Birmingham, gdzie znajduje się siedziba Eternal Word Televison Net (EWTN), czyli Sieć Telewizyjna Wiecznego Słowa założona przez siostrę Angelicę.  Obecnie EWTN dociera do ok. 225 mln gospodarstw domowych w 140 krajach. Na całą tę sieć składają się satelitarny kanał telewizyjny, programy radiowe na falach długich, średnich i krótkich oraz działalność wydawnicza.

W 2014 EWTN połączyło się z latynoską Grupą ACI tworząc największą na świecie sieć religijnych środków przekazu, wykorzystując do tego także Internet. Głoszą one niezmiennie prawowierne nauczanie Kościoła katolickiego, odgrywając bardzo ważną rolę w ewangelizacji i starając się przekazać odbiorcom nie tylko naukę, ale także „piękno Kościoła”.

O godz. 12 weźmiemy udział w mszy świętej, odbędziemy i odwiedzimy sklepik z pamiątkami. Popołudniowy postój na posiłek.  Nocleg w centrum Nowego Orleanu. Dla chętnych czas wolny na Burbon Street.

3.dzień

Po sniadaniu odwiedzimy jeden z przepięknych nowoorleańskich cmentarzy.

W tym dniu udamy się tez do znanej cukierni na słynne pączki i kawę. Zwiedzimy French Market z licznymi zabytkami, nawiedzimy Katedrę Św. Ludwika i dzielnicę French Quarter, od której rozpoczęła się historia miasta i gdzie narodził się nowoorleański jazz. Czas wolny za zakup pamiątek.

Przejedziemy  także do Super Dome, stadionu futbolowego, który był schronieniem dla mieszkańców Nowego Orleanu podczas huraganu Katrina.

Dzień zwieńczymy wieczornym rejsem z kolacją, w rytmach muzyki blues, na pokładzie statku wycieczkowego po Mississippi. Z jego pokładu zobaczymy ujście rzeki Missisipi do Zatoki Meksykańskiej, port oceaniczny oraz dzielnice, które najbardziej ucierpiały podczas huraganu Katrina. To czas na odpoczynek oraz możliwość spróbowania miejscowych przysmaków, jambolaya lub gumbo.

Wieczorem przejazd do hotelu na mszę święta i nocleg. Dla chętnych zabawa do białego rana na słynnej Bourbon Street, gdzie poznacie klimat Nowego Orleanu.

4.dzień

Rano wyruszymy do Park District, gdzie znajdują się rezydencje i ogrody w stylu kolonialnym.

Po południu ruszymy w drogę do Memphis, w drodze nawiedzimy farmę aligatorów, gdzie wybierzemy się na wycieczkę (Cajun Swamp Tour) po luizjańskich bagnach w poszukiwaniu krwiożerczych bestii.

Zwiedzimy także Oak Alley Plantation- jedną z najpiękniejszych historycznych plantacji, położoną na zachodnim brzegu rzeki Mississippi. Tam poznamy historię niewolnictwa zapoczątkowanego na kontynencie północnoamerykańskim początkiem XVII wieku.

Obejrzymy włości wielkich południowych plantatorów oraz baraki afroamerykańskich niewolników. Przejazd w kierunku Graceland, z postojem na lunch. Nocleg w okolicach Memphis.

5.dzień

Rankiem udajemy się do Memphis, miasta związanego z wiecznie żyjącym Elvisem Presleyem. Zaczniemy oczywiście od odwiedzin w Graceland, czyli rezydencji należącej kiedyś do króla rock and rolla. Zobaczymy, jak mieszkał legendarny artysta, obejrzymy wiele pamiątek i innych sprzętów należących do niego, w tym samolotu i bogatej kolekcji samochodów. Odwiedzimy także rodzinny grób Presleya.

W drodze powrotnej do Chicago (o ile będzie to możliwe) zatrzymamy się na mszę świętą w jednej z lokalnych parafii w St.Louis. Podjedziemy pod Katedre Św. Patryka oraz  Bramę Wschodu – najbardziej rozpoznawalny punkt miasta. Wznoszący się na 180 metrów łuk, skąd niegdyś wyruszały ekspedycje na zachód, będzie pięknym zwieńczeniem wyjazdu.

Powrót do Burbank w późnych godzinach nocnych.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).