10 dni

Afryka – 1 Kontynent, 4 Kraje

$2225
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

JOHANNESBURG – ZWIEDZANIE SOWETO – MUZEUM NARODOWE NELSONA MANDELI – TRASA PANORAMICZNA “PANORAMA ROUTE” – KANION RZEKI BLYDE – WODOSPADY WIKTORII – ZAMBIA – KAWIARNIA “ELEPHANT” – DZIKEE SMAKI AFRYKAŃSKIEJ KUCHNI –  REJS O ZACHODZIE SŁOŃCA PO RZECE ZAMBEZI – BOTSWANA –  RELAKS W LUKSUSOWYM CHOBE SAFARI LODGE – PARK NARODOWY CHOBE – PODGLĄDANIE ZWIERZĄT W ICH NATURALNYM ŚRODOWISKU – REJS PO RZECE CHOBE

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Safari

Wodospady


Plan podróży

1. dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare na 2-3 h przed wylotem. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago i przelot do Johannesburga z przesiadką w Newark.

2. dzień

Przylot na lotnisko międzynarodowe w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Odbiór bagażu i transfer do hotelu. Wieczorna kolacja. Johannesburg to największe i najbogatsze miasto Południowej Afryki. Powstało w 1886 roku, a więc stosunkowo niedawno. Bywa nazywane światową stolicą złota, gdzie nie liczy się nic oprócz pieniędzy i Nowym Jorkiem RPA. Miasto niesamowitych kontrastów, wysokich, szklanych wieżowców i biednych dzielnic, renomowanych uniwersytetów i anafabetyzmu, bogactwa i współistniejącej nędzy. Jakie jest naprawdę?

3. dzień

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Soweto (skrót od South-Western-Townships). To miejskie osady na południowo-zachodnich przedmieściach Johannesburga założone decyzją ówczesnego rządu by oddzielić czarnoskórych od białych mieszkańcow miasta. Ostatecznie Soweto funkcjonowało jako samodzielne administracyjnie mini miasteczko. W Soweto mieszkał Desmond Tutu – arcybiskup i laureat nagrody Nobla oraz sam Nelson Madela, który spędził tam lata 1946 – 1962. Obecnie w jego domu znajduje się Muzeum Narodowe Nelsona Mandeli, powszechnie nazywane Domem Mandeli. Od 1999 roku budynek ten został uznany za obiekt dziedzictwa narodowego i odwiedzenie go jest bez wątpienia pamiętliwą lekcją historii. Nocleg w okolicy Panorama Route.

4. dzień

Całodzienne zwiedzanie atrakcji usytuowanych wzdłuż słynnej Panorama Route. Trasa Panoramiczna (Panorama Route) to bezsprzecznie jedna z najpiękniejszych tras w Afryce Południowej. Liczy sobie około 150 km i prowadzi przez północno-wschodnią część Gór Smoczych oferując całą gamę perełek: niesamowite panoramy na głębokie wąwozy, majestatyczne klify, malownicze przełęcze, małe, urocze miasteczka i spektakularne wodospady. ­Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że jest to najwyżej położona asfaltowa droga w RPA.
Na nieco dłużej zatrzymamy się przy leżącym na tej trasie kanionie rzeki Blyde (Blyde River Canyon). Warto, bo jest to trzeci co do wielkosci kanion rzeczny na świecie z dramatycznymi klifami sięgajacymi 900 m. Kanion liczy 26 km długości i oferuje fantastyczne miejsca na zdjęcia, z czego niewątpliwie skorzystamy.

5. dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, z którego czeka nas krótki przelot do Victoria Falls. Jeszcze przed wylądowaniem, przy sprzyjającej pogodzie, uważni będą mogli dostrzec mgłę/parę wodną unoszącą się nad ziemią. To Wodospady Wiktorii – cud natury, który stanowi naturalną granicę na rzece Zambezi pomiędzy Zambią a Zimbabwe. Wodospady rozciągają się na niebagatelnej długości 1,7 km i są nierówno podzielone na oba, w.w. kraje. Udamy się na spacer wzdłuż krawędzi wodospadów, zatrzymując się przy licznych punktach widokowych.
Po południu, przekraczając granicę z Zambią, dojazd do David Livingstone Lodge and Spa. To piękny hotel, położony w równie pięknej scenerii, bo nad samym brzegiem rzeki Zambezi. Czas wolny.

6. dzień

Jest takie powiedzenie, że „co warto zobaczyć raz, warto i dwa razy”. Dzisiaj zatem przyglądniemy się ponownie Wodospadom Wiktorii. Będzie to o tyle inne doświadczenie, że zobaczymy je od strony Zambii. Będziemy mieć dzięki temu możliwość porównania i ocenienia, od strony którego kraju prezentują się bardziej okazale. Czeka nas ponadto jedyne w swoim rodzaju doświadczenie – lunch ze słoniami. Jak to możliwe? Elephant Cafe jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa. Elegancka, zbudowana w pobliżu sanktuarium słoni restauracja oferuje gościom możliwość interakcji z łagodnym słoniem afrykańskim przy jednoczesnym delektowaniem się wyjątkowymi i „dzikimi” smakami afrykańskiej kuchni. Późnym popołudniem uczta dla oczu i duszy – rejs o zachodzie słońca po rzece Zambezi.

7. dzień

Kolejny dzień, kolejne atrakcje i kolejny przed nami kraj, który zachwyca bogactwem dzikiej przyrody. Botswana, bo o nim mowa, to średniej wielkości państwo, którego teryturium leży po obu stronach Zwrotnika Koziorożca. Botswana przywiązuje dużą wagę do ochrony przyrody, fauna jest tutaj bardzo liczna i bogata w gatunki, a parki narodowe i rezerwaty zajmują ok. 17 % powierzchni kraju (porównywalnie jest to 1/3 powierzchni Polski).
Po przekroczeniu granicy z Botswaną relaks w luksusowym Chobe Safari Lodge, malowniczo położonym nad samym brzegiem rzeki Chobe, w pobliżu Parku Narodowego Chobe. W parku, podczas wieczornego safari będziemy mieć niesamowitą okazję przyjrzeć się bogactwu fauny z bliska. Park Narodowy Chobe to najstarszy park narodowy Botswany. Kolczaste zarośla, gęste krzewy, rozległe bagna i sawanny poprzecinane siatką rzek są idealną kryjówką dla setek zwierząt, dla których park jest domem. Przejazd na nocleg.

8. dzień

Dzikiej, tak rzadko spotykanej, przyrody nigdy dość, dlatego po śniadaniu udamy się na całodzienne safari. Będziemy mieć możliwość podglądania zwierząt w ich naturalnym środowisku zarówno podczas jazdy odkrytymi samochodami, jak i podczas rejsu po rzece Chobe. Liczymy na bliskie spotkania ze słoniami, których stada należą do najliczniejszych w Afryce, gazelami, antylopami, bawołami i hipopotamami. Przy odrobinie szczęścia swoją obecnością zachwyci nas lampart lub lew.
Po południu udamy się w rejs po rzece Chobe, by tym razem od strony rzeki przyjrzeć sie z bliska dzikim zwierzętom, szukającym ochłody przed lejącym się z nieba żarem. Z pokładu łodzi wypatrywać będziemy wylegujących się na brzegu krokodyli, buszujących w zaroślach hipopotamów i licznych stad słoni. Przejazd na nocleg.

9. dzień

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Victoria Falls. Przelot do Johannesburga. Tam kończy się nasza przygoda z Czarnym Lądem. Czas na krótki odpoczynek przed lotem, ostatnie zdjęcia i zakup oryginalnych pamiątek. Następnie odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Chicago.

10. dzień

Przylot do kraju.  Pożegnanie z grupą.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Cena zawiera

 • Opiekę lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych  
 • Wyżywienie wliczone w koszt doby hotelowej
 • Koszt bagażu (koszt zgodny z taryfą operatora)
 • Transfery z i na lotnisko
 • Przejazdy prywatnym, klimatyzowanym środkiem transport na całej trasie zwiedzania
 • Safari w Botswanie
 • Wstępy do parków w Zambii, Zimbabwe, Botswanie 
 • Wstępy na Panorama Road w RPA
 • Wszystkie napiwki

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych na przeloty międzynarodowe oraz lokalne
 • Opłat lotniskowych oraz wizowych (ok. $50)
 • Kosztu testów COVID-19 na terenie Afryki
 • Wydatków natury osobistej oraz zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Zachód słońca w Maroko

Skarby Maroka

$1995 13 dni 01-24-2023
Egipt wycieczka z Rek Trvel

Tajemnice Egiptu – od Kairu do Asuanu

$1995 10 dni 01-09-2023 02-15-2023 04-27-2023 05-18-2023 09-12-2023 10-18-2023 11-16-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 100