9 dni

4 Stany – 4 Parki

$1695
Plan podróży

Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku O’Hare, odprawa i przelot do Las Vegas. Po odebraniu bagażu i samochodu przejazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Po drodze krótki postój na zaporze Hoover’a. Poznamy historię budowli, która stała się symbolem inżynierii oraz całej północno-zachodniej części Stanów Zjadnoczonych. Po dotarciu nad Wielki Kanion rozbicie namiotów na polu namiotowym. Wieczór spędzimy na podziwianiu zachodu słońca nad kanionem – niezwykłym, nie do opisania i sfotografowania miejscu, stworzonym i ciągle tworzonym przez siły natury. Nocleg.

2.dzień

Opcja 2. Jeżeli nie uda nam się dostać pozwolenia, to czeka nas powrotna wspinaczka na południową krawędź szlakiem Bright Angels. Po drodze przystanki przy Devil’s Corkscrew, Indian Garden i innych punktach widokowych.

Przed świtem rozpoczynamy wędrówkę szlakiem South Kaibab, prowadzącym z południowej krawędzi kanionu w dół, w stronę rzeki Kolorado. Po drodze regularne postoje na zdjęcia i przekąski m.in przy punkcie widokowym Ooh Aah Point, Skeleton, Tipoff. Dzisiejszy dystans do pokonania to około 8 mil. Po dotarciu do rzeki Kolorado dłuższy odpoczynek,  po czym przekraczamy most i wizyta w Phantom Ranch.

3.dzień

Opt 2. Jeżeli nie dostaniemy pozwolenia, przejazd do Page w Arizonie. Wraz z przewodnikiem z plemienia Navajo wybierzemy się do Kanionu Antylopy. Woda przedzierając się przez pokłady piaskowca Navajo, stworzyła niezwykły kanion, którego piękno trudno opisać słowami. Po południu kilkugodzinna wyprawa łodzią po Lake Powell.

4.dzień

Przejazd do Parku Narodowego Zion. Jeżeli pogoda pozwoli, udamy się szlakiem Narrows w głąb kanionu. Narrows to jedna z najpiękniejszych części parku, gdzie rzeka Virgin przepływa przez bardzo wąski kanion. Wysokie, zacienione, 300-metrowe ściany z piaskowca stwarzają dogodne miejsce do życia pojedynczym jodłom oraz zielonym, wiszącym ogrodom. Szlak prowadzi kamienistym dnem rzeki. Jeżeli czaz pozwoli, to dojdziemy do Orderville Canyon, gdzie odpoczniemy aby po chwili udać się w drogę powrotną.

5.dzień

Dzień 5

Dzisiejszy dzień również spędzimy w Parku Narodowym Zion. Wspinaczka na Lądowisko Aniołów. Słynny szlak, który wiedzie na szczyt jest uznawany za jeden z najlepszych i najpiękniejszych w wielu światowych rankingach. To prawdopodobnie też ostatnia szansa, żeby przejść ten szlak bez dodatkowych pozwoleń. Wspinaczka prowadzi na potężny monolit. Formacja wznosi się około 450 metrów nad dnem doliny. Długość szlaku to 4 mile, jednak mimo tego, szlak uznawany jest za trudny ze względu na duże przewyższenia oraz trudne przejścia asekurowane łańcuchami. Jednak rozpościerający się ze szczytu widok wynagrodzi każdy wysiłek.
(Jeżeli masz lęk wysokości, szlak nie jest dla Ciebie).

6.dzień

Po śniadaniu ruszamy do kolejnego parku narodowego. Tym razem będzie to jedno z najgorętszych miejsc na planecie czyli Dolina Śmierci w stanie Kalifornia. Dolina Śmierci powstała dzięki suchemu powietrzu, które wyparowało wodę jeziora ponad 3000 lat temu zostawiając jedynie popękaną ziemię oraz słone jeziora (solne płaty w Badwater) oraz dzięki ruchom skorupy ziemskiej, które obniżyły teren do obecnych głębokości. Krótkie i dłuższe wędrówki szlakami: Desolation, Dante oraz Zabrisky. Staniemy w najniżej położonym miejscu na kontynecie (-86 m.p.p.m) oraz przyjrzymy się wędrującym kamieniom znajdującym się przy Racetrack Playa.

7.dzień

Dzień 7

Przejazd przez pustynny stan Nevada w stronę Parku Narodowego Great Basin. Po drodze zobaczymy kilka tzw. miast duchów. Mówi się, że w stanie Nevada jest około 600 takich miejsc, które niegdyś tętniły życiem, a dziś przypominają miasta widma. Wizyta w Rhyolite, Gold Point oraz kilku innych.

8.dzień

Wspinaczka na szczyt Wheeler Peak – najwyższy punkt położony w Parku Narodowym Great Basin. Trudne podejście po ruchomych piargach doprowadzi nas na szczyt, z którego będziemy mogli podziwiać pustynne krajobrazy środkowej Nevady. Po południu przejazd do Las Vegas. Wieczór spędzimy spacerując po mieście i próbując szczęścia w licznych kasynach. Nocleg.

9.dzień

Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

  • Przeloty: Chicago – Las Vegas, Las Vegas – Chicago
  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych i na polach namiotach
  • Przejazd minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznych przewodników
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia 
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu 

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Nowy Jork Statua Wolności

Od Atlantyku po Pacyfik

$4495 19 dni 08-10-2023

Hawaje

$2495 9 dni 01-12-2023 01-20-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 100