pennsylvania wycieczka z Rek Travel

Złota Pennsylvania – Wodospady, Kaniony i Miasta Mniej Znane

3 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $445

Price includes

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Złota Pennsylvania – Wodospady, Kaniony, Parki Narodowe i Miasta Mniej Znane (Cleveland,  Pittsburgh, Niagara City)

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Itinerary

1.day

Ruszamy. Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i New York. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Przejazd przez centrum miasta Buffalo u ujścia rzeki Niagara z jeziora Erie. Wizyta w miasteczku Niagara City i najstarszym parku stanowym w USA, Niagara Falls State Park. Oglądanie wodospadów z wieży widokowej oraz jedna z największych atrakcji parku – rejs statkiem pod wodospady. Spacer po Koziej Wyspie (Goat Island) i oglądanie głównego wodospadu o nazwie Końska Podkowa (Horseshoe).

Przejście na Wyspę Luna, na której z punktów widokowych podziwiać można wodospady Amerykanin i Welon Panny Młodej (Bridal Veil).

Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlonych wodospadów. Przejazd na nocleg.

2.day

Rano wyruszamy na południe, do kolejnej perełki naszej wycieczki, Parku Stanowego Letchworth nazywanego Wielkim Kanionem Wschodu i bezapelacyjnie jest on najpiękniejszy właśnie jesienią.

Park położony jest w hrabstwach Livingston i Wyoming, w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork. Ma około 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami, jakże kolorowymi o tej porze roku, stanowi malowniczy obrazek.

Następnie odwiedzimy jedną z 20 największych atrakcji stanu Penssylvania – Park Stanowy Kinzua, gdzie znajduje się zbudowany w 1882 r., swego czasu najwyższy most kolejowy świata (301 stóp wysokości) i czwarty najwyższy w USA. W 2003 r. duża część mostu uległa zawaleniu na skutek tornada i dziś jest on oddany do dyspozycji zwiedzających jako atrakcja turystyczna. Wybierzemy się na punkt obserwacyjny na końcu mostu, gdzie z przeszklonej platformy będziemy podziwiać zarówno samą konstrukcję jak i otaczającą ją dolinę.

Następnie udamy się na nocleg w kierunku Pittsburgha. Po zakwaterowaniu w hotelu zaprosimy Państwa na wieczorny spacer po tym, drugim największym mieście Pensylwanii, niegdyś jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu ciężkiego w USA i z tego powodu zwanego „miastem stali”.

Przejazd na punkt widokowy, gdzie będziemy podziwiać panoramę miasta.

3.day

Rano opuścimy Pittsburgh i po około 2 godzinach jazdy dotrzemy do Parku Narodowego Cuyahoga, położonego w północno-wschodniej części stanu Ohio, na przedmieściach Cleavland. Nazwa parku wywodzi się od doliny przepływającej przez park rzeki Cuyahoga, co w języku mohawk oznacza “krzywą rzekę”. Miejsce to słynie ze spektakularnych widoków i zapierających dech w piersiach wodospadów.

Po wizycie w Parku Narodowym udamy się na panoramiczny objazd Cleveland i krótki postój w centrum oraz przerwę obiadową po której ruszymy w drogę powrotną do Chicago. Pod biurem powinniśmy zameldować się w godzinach wieczornych (około godziny 9:00 pm).

 

Spawdź inne wycieczki:

 

Show full itinerary

3 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).