Zimowe Wisconsin

1 days
Itinerary
Cena $95

Price includes

  • Przejazdy na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika 
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Wyżywienia
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia lub zniszczenia mienia

Zimowe Wisconsin


Itinerary

1.day

KULIG Z OGNISKIEM – DEVIL’S LAKE – LAKE GENEVA

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 8 rano. Przejazd do sąsiadującego stanu Wisconsin. Tam wybierzemy się na kulig, który odbędzie się niezależnie od pogody (w przypadku braku śniegu zapewniamy przejażdżkę wozem konnym).

Po kuligu ognisko i pieczenie kiełbasek. Atmosfera palącego się ognia, zapach dymu, żar i zapach pieczonych kiełbasek nadaje wyjątkowy klimat każdemu spotkaniu.

Zintegrowani, ruszymy w drogę do Diabelskiego Jeziora. Diabelskie Jezioro przyciąga odwiedzających bez względu na porę roku. Latem oferuje sporty wodne i piaszczystą plażę, jesienią kusi kolorowymi drzewami porastającymi pagórki i klify. Atrakcje związane z Diabelskim Jeziorem nie kończą się, gdy temperatura spada, taflę jeziora pokrywa lód a szlaki zasypane są śniegiem. Zmienia się jedynie oferta.

W okolicy tego malowniczego jeziora jest wiele szlaków o różnym stopniu trudności. My wybierzemy się na jeden z nich, który wiedzie dosłownie wokół jeziora. Trasa jest łatwa, po prawie płaskim terenie, bez różnicy wzniesień. Wybierzemy się na spacer wokół zamarzniętego jeziora, które w zimowej scenerii wygląda imponująco. Przy mniej dotkliwej zimie w tafli jeziora pięknie odbijają się ośnieżone drzewa, ale bywają też lata, że jezioro jest całkowicie zamarznięte, ku uciesze wędkarzy, którzy w przerębli praktykują ‘ice fishing’.
Następnie przejazd do Lake Geneva. Lake Geneva stało się ulubionym miejscem letniego wypoczynku w Wisconsin od czasu, gdy zamożni mieszkańcy Chicago w XIX wieku zbudowali rezydencje nad jeziorem o tej samej nazwie. Ale to gorące miejsce stało się również zimowym celem podróży.

W roku 2021 w Lake Geneva odbędzie się 26 zimowy festiwal, w ramach którego odbywają się Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w rzeźbieniu lodu. Są to jedyne krajowe mistrzostwa w rzeźbieniu w lodzie w Stanach Zjednoczonych, na które przyjeżdżają najbardziej utalentowane i nagradzane zespoły rzeźbiarskie z całego kraju. Lodowe zamki w Lake Geneva, które przyciągają dziesiątki tysięcy gości by podziwiać lodowe rzeźby, to wielokrotnie nagradzane lodowe atrakcje, znajdujące się w czterech miastach Ameryki Północnej, w stanach: New Hampshire, Colorado, Wisconsin i Utah.

Najbliższą nam, mieszkańcom Chicago i okolic, jest właśnie lokalizacja w Lake Geneva w stanie Wisconsin. Z setek tysięcy sopli i brył lodu powstają tutaj zapierające dech w piersiach rzeźby, zamarznięte trony, zwierzęta, zamki, zjeżdżalnie, fontanny, labirynty i postacie z bajek. Wszystkie kreacje, które wychodzą z rąk profesjonalnych artystów rzeźbiących w lodzie, są podświetlane LED. Zobaczymy je więc po zmroku, czyli wtedy, kiedy prezentują się najbardziej okazale. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).