Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Wyjazd Pielgrzymkowy do Włoch.

13 days
05-04-2024 10-05-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $3595

Price includes

 • Koszt biletów lotniczych
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* na terenie Wloch
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z klimatyzacją i lazienką
 • Wszystkie śniadania + kolacje 3-daniowe (woda wliczona)
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Włoch
 • Transfery z/ na lotnisko we Włoszech
 • Opłaty parkingowe
 • Usługi licencjonowanego przewodnika na terenie Rzymu
 • Usługi licencjonowanego przewodnika po Padwie i Asyżu
 • 8 godzin wizyty w Wenecji z lokalnym przewodnikiem
 • 2-3 godziny wizyty w Pompei z lokalnym przewodnikiem
 • Bilet do Muzeów Watykańskich
 • Bilety wstępów do Koloseum, na Wzgórze Palatyn oraz na Forum Romanum
 • Koszt wstępu do wykopalisk w Pompejach
 • Koszt rejsu na wyspy: Murano i  Burano
 • Rejs wokół wyspy Capri
 • Opiekę duchowa księdza katolickiego
 • Codzienne msze swiete- w miare możliwości w wybranych sanktuariach
 • Opiekę pilota/ przewodnika w języku polskim.

 

 

The price does not include

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Wydatków natury osobistej- napoje, alkohole, pamiatki itp.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (Koszt do potwierdzenia w biurze)
 • Taksy klimatycznej
 • Ofiary mszalnej
 • Kosztu testu na COVID jezeli będzie wymagany.

PADWA: BAZYLIKA ŚW. ANTONIEGO – WENECJA: REJS NA WYSPĘ MURANO  WYSPA BURANO, PLAC ŚW. MARKA Z BAZYLIKA, MOST WESTCHNIEŃ, PAŁAC DOŻÓW – FLORENCJA: BAZYLIKA SANTA CROCE, KATEDRA SANTA MARIA DEL FIORE, DZWONNICA GIOTTA, BAPTYSTERIUM SAN GIOVANNI, PIAZZA DELLA SIGNORIA, PALAZZO PUBLICO, PONTE VECCHIO – SIENA: KOŚCIÓŁ ŚW. DOMINIKA, PIAZZA DEL CAMPO – ASYŻ: BAZYLIKA ŚW. FRANCISZKA, BAZYLIKA ŚW. KLARY – KRZYŻ I KOŚCIÓŁ ŚW. DAMIANA, BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ ANIELSKIEJ, PORZIUNCOLA, OGRÓD RÓŻANY – LANCIANO – LORET :BAZYLIKA LORETAŃSKA, DOMEK ŚW. RODZINY Z NAZARETU, MONTOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE CASSINO – POMPEJE – SORRENTO – CAPRI – ANCAPRI- RZYM: BAZYLIKA ŚW. PAWŁA, KOLOSEUM, ŁUK KONSTANTYNA, KAPITOL- WATYKAN: UDZIAŁ W AUDIENCJI Z PIAPIEŻEM FRANCISZKIEM, BAZYLIKA ŚW. PIOTRA, KAPLICA ŚW. SEBASTIANA, MUZEUM WATYKAŃSKIE, KAPLICA SYKSTYŃSKA, BAZYLIKA ŚW. PIOTRA, CAMPO DEI FIORI, PANTEON, FONTANNA DI TREVI.

Kultura i historia

Pielgrzymka

Wyspy


Itinerary

1.day

CHICAGO

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Rzymu.

2.day

PADWA

Po przylocie do Rzymu udamy się do Padwy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od wizyty w Bazylice św. Antoniego, gdzie znajduje się Kaplica Polska. Włoskie miasto od stuleci jest związane z Polską i Polakami. Działający już w XIII wieku w murach Padwy uniwersytet był celem podróży edukacyjnych Polaków, którzy stanowili drugą co do wielkości grupę w tym ośrodku akademickim.  W Padwie kształcił się m.in. Jan Kochanowski, a słuchaczami byli Mikołaj Kopernik i Jan Zamoyski. W trudnym dla ojczyzny okresie – po rozbiorach – pamiątki polskiej obecności, umieszczone w różnych częściach bazyliki dawały świadectwo potęgi dawnej Rzeczypospolitej, a kaplica już od chwili powstania była dla polskich emigrantów miejscem kultu Polski, ale i niosła nadzieję na odzyskanie przez nią niepodległości.  W planach mamy spacer po centrum historycznym – Piazza delle Erbe, Plac Prato della Valle.  Przejazd do hotelu i nocleg w Padwie.

 

3.day

WENECJA

Po śniadaniu przejazd do Wenecji.  Rejs na wyspę Murano, znaną z produkcji szkła. Spacer po centrum miasta, w trakcie którego zobaczymy Kościół San Pietro Martire di Murano, Bazylikę Santi Maria e Donato i Campo Santo Stefano. Odbędziemy wyprawę na wyspę Burano, słynącą z koronek i barwnie pomalowanych gospodarstw domowych. Spacer po tym urokliwym miejscu.

Powrót do Wenecji. Dalsze zwiedzanie: Most Westchnień, Plac św. Marka z bazyliką, Pałac Dożów, Wieża Kampanilla, Torre dell’Orologio- wieza z zegarem, Procuratie Vecche, Most Rialto.   Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg 

4.day

FLORENCJA

Po śniadaniu przejazd do Florencji, gdzie zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji.

Przejazd do Sieny- zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo – plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po via di Cittá, przy której stoją piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 
5.day

ASYŻ

Po śniadaniu przejazd autokarem  do Asyżu, miejsca urodzenia św. Franciszka z Asyżu – założyciela zakonu franciszkanów, misjonarza, mistyka średniowiecznego i stygmatyka, uważanego za patrona ekologii.  Przed nami zwiedzanie miasta, a zobaczymy: Bazylikę św. Franciszka oraz dom rodzinny i miejsce śmierci jednego z największych mistrzów życia duchowego w historii chrześcijaństwa. Zwiedzimy też: Piazza del Comune z portykiem Minerwy,  Bazylikę św. Klary, Krzyż i Kościół św. Damiana oraz Bazylikę Matki Bożej Anielskiej.

W programie zwiedzania znajdą się również: Porcjunkula oraz  Ogród Różany. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny.

6.day

LANCIANO

Śniadanie w hotelu, przejazd do Lanciano i zwiedzanie miejsca najstarszego Cudu Eucharystycznego do Loreto.  Zobaczymy Bazylikę Loretańską z domkiem Świętej Rodziny z Nazaretu. Miejsce stanowi największe i najważniejsze włoskie sanktuarium maryjne, odwiedzane rocznie przez ok. 4 mln osób z całego świata. Główną relikwią jest Święty Dom, zwany też Domkiem Matki Bożej, bo – zgodnie z prastarym przekazem – pod koniec XIII wieku aniołowie przenieśli do Loreto Dom z Nazaretu.

Rzesze pielgrzymów przybywają do sanktuarium w Loreto, by zbliżyć się do Boga poprzez modlitwę i pojednanie. Pod koniec lat 80. XX wieku podpisana została umowa o współpracy pomiędzy włoskim Loreto a polską Częstochową.

Zapalimy też świece i pomodlimy się na Polskim Cmentarzu Wojennym w Loreto. Przejazd do Montoppello, zwiedzenie: Santuario del Volti Santo z relikwiami Świętego Oblicza( Calun ktorym przykryto świętą twarz Jezusa po złożeniu do grobu oraz chusta św. Weroniki). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

7.day

SAN GIOVANI ROTONDO

Po śniadaniu  przejazd i zwiedzanie San Giovanni Rotondo, miejsca życia i śmierci św. Ojca Pio. Zobaczymy antyczny kościół, celę, konfesjonał, krucyfiks, drogę krzyżową i Dom Ulgi w Cierpieniu.

Przejazd do Monte Sant’Angelo-miejsca objawień św. Michała Archanioła. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

8.day

MONTE CASSINO- POMPEJE

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Monte Casino- słynnego klasztoru Opactwa Benedyktynów i Cmentarza Żołnierzy Polskich, następnie rzejazd do Pompei- zwiedzanie starożytnego miasta zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza. Obecne ruiny przybliżą nam codzienność dawnych mieszkańców miasta i oddadzą jego atmosferę sprzed wieków.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 
9.day

SORRENTO- CAPRI- ANACAPRI

Po śniadaniu przejazd do położonego na 50 m klifie Sorrento, jednego z najpiękniejszych miast południa Włoch- Plac Tasso, Dolina Młynów, deptak Corso Italia, Katedra św. Filipa i Jana z X wieku.  Rejs na wyspę Capri. Całodzienny pobyt na niegdyś uwielbianej przez cesarzy malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych letnich rezydencji. Rejs łódkami wokół wyspy. Wizyta w miasteczkach Capri i Anacapri. Powrót do hotelu, obiadokolacja,  nocleg.

10.day

RZYM

Po śniadaniu przejazd do Rzymu gdzie  zwiedzimy m.in. Bazylikę św. Pawła za Murami, jedną z czterech bazylik papieskich, zgodnie z tradycją – miejsce pochówku św. Pawła. Po mszy świetej wrócimy do antycznych  zwiedzając: Koloseum – największy amfiteatr rzymskiego świata, Łuk Konstantyna – zbudowany dla uczczenia dziesięciolecia sprawowania władzy przez cesarza Konstantyna Wielkiego, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Teatro Marcello, Forum Boarium, Kościół Santa Maria in Cosmedin (przy którym znajdują się Usta Prawdy), Portyk Oktawii, Fontanna Żółwi, Więzienie Mamertyńskie (najstarsze więzienie starożytnego Rzymu), w którym skazani na egzekucję, przetrzymywani byli św. Piotr i Paweł. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

11.day

RZYM

Po śniadaniu przejdziemy przez via Condotti, słynną ze sklepów „alta moda” i kawiarni Caffé Greco. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 
12.day

RZYM-WATYKAN

Po śniadaniu udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem, a potem wracamy do zwiedzania. Zobaczymy Bazylikę św. Piotra, gdzie będzie czas na modlitwę i wizytę w kaplicy św. Sebastiana, bo tu znajduje się grób Jana Pawła II.

Zwiedzimy Muzea Watykańskie, gdzie zobaczyć można zbiory dzieł sztuki zgromadzone przez poszczególnych papieży oraz Kaplicę Sykstyńską, której sklepienie ozdobił wielki Michał Anioł. Freski na sklepieniu opowiadają historię ludzkości od stworzenia świata, poprzez grzech pierworodny aż do biblijnego potopu.

Nawiedzimy  Bazylikę św. Piotra  i Bazylikę św. Jana na Lateranie, przywiezione z Jerozolimy Święte Schody,Bazyliki Santa Maria Maggiore. W tym dniu zobaczymy  tez najpiękniejsze place i fontanny: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Campo dei Fiori, Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna (ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

13.day

RZYM-CHICAGO

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Rzymie. Lot powrotny do kraju.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH). BILETY WSTĘPÓW GWARANTOWANE W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI.

Inne pielgrzymki:

 

Show full itinerary

13 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).