Camp Vista w Wisconsin

„WSKRZESZONA Z POPIOŁÓW” – wyjazd na poświęcenie kaplicy Camp Vista w Wisconsin

1 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $100

Price includes

  • transport na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • wyżywienia
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

BAZYLIKA ŚWIĘTEGO WZGÓRZA (HOLY HILL)  – NARODOWE SANKTUARIUM MARYI WSPOMOŻYCIELKI – BAZYLIKA MNIEJSZA – KAPLICA – STACJE DROGI KRZYŻOWEJ – CAMP VISTA – MSZA ŚWIĘTA – VISTA FESTIVAL

 

 

Kultura i historia

Rozrywka


Itinerary

1.day

Z radością informujemy, że kaplica Camp Vista w Wisconsin, która spłonęła trzy lata temu, została, niczym Feniks, „wskrzeszona z popiołów”. 13 marca 2020 roku z funduszy uzyskanych z różnych źródeł rozpoczęto jej odbudowę.

Nowopowstała kaplica Matki Bożej Nadziei zostanie pobłogosławiona przez arcybiskupa Milwaukee, Jerome Listecki, w sobotę 4 czerwca 2022 roku. Uroczystości tej towarzyszyć będą inne wydarzenia, m. in. koncert i festiwal, do uczestniczenia w których serdecznie zapraszamy.

Od ponad pół wieku Camp Vista to miejsce rozpoznawane przez młodzież i rodziny jako miejsce niezwykłe – święte – w którym odkrywają piękno Bożego stworzenia i wdrażają chrześcijańskie wartości. Dzisiaj te wartości są ważniejsze niż kiedykolwiek.

W tym dniu planujemy wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez stan Illinois i Wisconsin do Bazyliki Świętego Wzgórza i Narodowego Sanktuarium Maryi Wspomożycielki w Wisconsin. Jest to rzymskokatolickie sanktuarium poświęcone NMP. Znajduje się ono w miejscowości Erin, w pobliżu miasta Hubertus w Wisconsin, w Archidiecezji Milwaukee. Centralnym elementem sanktuarium jest Bazylika Mniejsza, a Sanktuarium gości około 300 tysięcy pielgrzymów rocznie. Zwiedzanie bazyliki i Kaplicy oraz stacje Drogi Krzyżowej, gdzie będziemy mieć czas na osobistą modlitwę i kontemplację. Możliwość zrobienia zakupów w sklepie z dewocjonaliami i pamiątkami oraz w sklepiku z lokalnymi produktami (np. organicznego miodu).

Następnie krótki przejazd do Campbellsport, gdzie o godz.12 po południu rozpocznie się Vista Festival – koncert muzyki chrześcijańskiej. Po południu, o godz. 3:00 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego (wewnątrz kaplicy) a bezpośrednio po niej koncert skrzypcowy dla dzieci. O godz. 4 po południu planowana jest Msza Święta z poświęceniem kaplicy pod przewodnictwem abp. Hieronima Listeckiego. Po niej dalsza część Festiwalu, któremu towarzyszyć będą różne atrakcje dla dzieci. Czas na obiad (koszt własny), po którym udamy się w drogę powrotną do Chicago. Planowany czas powrotu to wczesne godziny wieczorne.

2.day

Show full itinerary

2 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).