Wiosna w Smoky Mountains

Wiosna w Smoky Mountains

4 days
Itinerary
Cena $495

Price includes

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Wiosna w Smoky Mountains


Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5:00 rano. Całodzienny przejazd przez Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee. W czasie podróży regularne postoje na krótki odpoczynek i posiłki.

Dojazd do Gatlinburga – miasta położonego u stóp Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych. Wieczorem spacer po mieście. Czas na odpoczynek. Nocleg.

2.day

Dzień 2

Dzisiejszy dzień spędzimy w Parku Narodowym Gór Dymnych.

O poranku, kiedy góry spowija jeszcze mgła, wjedziemy kultowym SkyLift na Gatlinburg SkyBridge. To najdłuższy, wiszący most dla pieszych w Ameryce Północnej. Z kładki SkyDeck, która dosłownie przecina niebo, rozciągając się na ponad 200 metrów nad głęboką doliną, będziemy mogli podziwiać majestat Gór Dymnych.

Spacer przez most po szklanych panelach na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

W dalszej części dnia, krótkie przyjemne wędrówki przy Sugarlands Visitor Center. Wybierzemy się m.in. na szlak wzdłuż Little River prowadzący do 80-metrowego wodospadu. Miejsce to jest jednym z najbardziej popularnych w rejonie Smoky Mountains.

Wieczorem czas wolny w Gatlinburgu. Do wyboru jest cała gama rozrywkowych miejsc, jak na przykład Ripley’s Aquarium z ponad 10 tysiącami egzotycznych stworzeń morskich, Muzeum „Ripley’s Believe It or Not” lub rodzinny Park Rozrywki Anakeesta, oferujący spacery po wiszących mostach nad koronami drzew, czy wieżę widokowa z panoramą 360 stopni.

Nocleg.

3.day

Dzień 3

Dzisiaj rozpoczynamy prawdziwą przygodę z Parkiem Narodowym Smoky Mountains.

Przejedziemy przez główne pasmo gór z przystankami w najbardziej malowniczych miejscach. Na początek panorama na Wielkie Góry Dymne z przełęczy Newfound Gap, gdzie zrobimy sobie obowiązkowe selfie z tablicą oznaczającą granicę między dwoma stanami: Tennessee i Północną Karoliną.

Odwiedzimy rezerwat Indian Cherokee oraz wybierzemy się na szlaki do pobliskich wodospadów. Następnie przejazd do Clingman’s Dome – najwyższego punktu w stanie Tennessee, najwyższego szczytu na wschód od Mississippi, a także najwyższego punktu na Szlaku Appalachów (2025 m n.p.m.).

Podejście na platformę widokową jest strome, ale rozciąga się z niej widok do pozazdroszczenia, szczególnie, że zostaniemy tam na zachód słońca.

Powrót do Gatlinburga. Czas wolny. Nocleg.

4.day

Przejazd do Pigeon Forge. Śniadanie w Starym Młynie. Droga powrotna do Chicago, do którego zamierzamy dojechać w późnych godzinach wieczornych.

Show full itinerary

4 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).