oregon

Waszyngton i Oregon – wyprawa śladami Lewisa i Clarka

10 days
Itinerary
Cena $1595

Price includes

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Oregon- stan wiecznie zielonych lasów, pięknych gór oraz cudownego wybrzeża.  Będziemy podziwiać  panoramę pasma Gór Kaskadowych z widocznymi szczytami wulkanicznymi Mount Hood, Jefferson i Sisters.


Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Rd., Chicago IL 60634) o godz 4:00 rano. Przejazd przez stany Iowa, Nebraska oraz Wyoming. W trakcie podróży regularne postoje na posiłki, napoje i rozprostowanie nóg.

Zatrzymamy się na największym truckstopie w USA „Iowa-80” oraz nad rzeką Missouri w Kenfick Park, gdzie zrobimy sobie obowiązkowe „selfie” z lokomotywą Big Boy i poznamy historię kolei transkontynentalnej.

Następnie przejazd do miasteczka Kearney w stanie Nebraska, gdzie odwiedzimy muzeum Archway poświęcone historii osadnictwa na terenie Nebraski. Krótki postój przy jednej ze stacji Pony Express i przy pomniku Lincolna na najwyżej położonym punkcie widokowym przy autostradzie I-80. Przejazd na nocleg w Wyoming.

2.day

Dzień 2

Wjeżdżamy do Utah.

Przygodę rozpoczniemy od świątyni Mormonów. Spacer i panorama miasta Salt Lake City sprzed budynku Kapitolu Stanowego. Salt Lake City to dosłownie Miasto nad Jeziorem Słonym. Stolica i największe miasto stanu Utah, założone w 1847 roku przez grupę Mormonów, jest dzisiaj ważnym ośrodkiem gospodarczym.

Mimo, że procent zdeklarowanych Mormonów w mieście spadł do 49% legislatura i polityka miasta opiera się tylko na członkach Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatecznych. Szpitale, szkoły, wyższe uczelnie, telewizja wydawnictwa są prowadzone przez Kościół. Rozdział państwa i kościoła w Utah nie istnieje.

W dalszej części dnia wizyta na wyspie Antylopy na Jeziorze Słonym; krótkie spacery szlakami Ladyfinger oraz Buffalo Point. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy pasące się bizony. Opuszczamy Utah i wjeżdzamy do kolejnego stanu – Idaho. Po drodze postój przy spektakularnych wodospadach Shoshone Falls oraz przy Perrine Bridge nad rzeką Snake.

Nocleg w Idaho.

3.day

Dzień 3

Wjeżdżamy do pięknego stanu Oregon. Stan wiecznie zielonych lasów, pięknych gór oraz cudownego wybrzeża. Pokonujemy kolejne mile podziwiając przy dobrej pogodzie panoramę pasma Gór Kaskadowych z widocznymi szczytami wulkanicznymi Mount Hood, Jefferson i Sisters.

Dojazd do Parku Narodowego Crater Lake. Jezioro Kraterowe o głębokości 592 m to najgłębsze jezioro Ameryki. Ponad 7 tysięcy lat temu potężna erupcja wulkanu sprawiała że szczyt góry Mazama zapadł się do środka krateru. Woda w jeziorze jest niezwykle czysta i przejrzysta, co w połączeniu z głębokością tworzy niespotykaną barwę.

Przejedziemy obwodnicą Rim Drive z postojami w najpiękniejszych punktach widokowych m.in Phantom Ship Overlook z panoramą na Wyspę Widma Statku, The Watchman oraz Cloudcap Overlook.

Przejazd na nocleg w Oregonie.

4.day

5.day

Dzień 5

Kontynuujemy podróż wzdłuż wybrzeża Oregonu. Postój i spacer po jednej z najpiękniejszych plaż Oregonu – Cannon Beach. W dalszej części dnia odwiedzimy miejsce, gdzie słynna wyprawa Lewisa i Clarka spędziła zimę na przełomie 1805 i 1806 r.

Przejazd do Astorii i krótki postój przy moście nad rzeką Columbia. Wjazd do stanu Washinton.

Późnym popołudniem postój i spacer po kolejnej plaży – Ruby Beach. Słynna Ruby Beach to jedna z najpiękniejszych i najbardziej dostępnych plaż, z unikalnymi formacjami skalnymi i dryfującym drewnem.

Wieczorem spacer w lesie deszczowym w Parku Narodowym Olympic. Nocleg w Washingtonie.

6.day

Kolejny dzień podróży rozpoczniemy od postoju przy malowniczym jeziorze Crescent Lake.

Następnie przeprawa promem przez zatokę Puget do miasta Seattle. Półmilionowe i zarazem największe miasto stanu Washington to siedziba Starbucks’a, Microsoftu, sklepu internetowego Amazon i Boeinga (Chicago zdołało zwabić administrację koncernu do siebie, ale produkcja samolotów odbywa się tu w dalszym ciągu).

Jest to bodaj (po San Francisco) najbardziej tolerancyjne miasto USA i miasto siostrzane Gdyni. Zobaczymy gwarny targ miejski Pike Place Market, pierwszy Starbucks, siedzibę firmy Amazon, Waterfront oraz zatrzymamy się w parku Kerry, skąd roztacza się piękny widok na całe miasto. W dalszej kolejności wjazd na taras widokowy Space Needle z panoramą miasta i otaczających je gór.

Nocleg w okolicy w miasta Auburn, WA.

7.day

Dzień 7

Dojazd do Rainier NP – kolejnej perełki programu. Nazwa parku pochodzi od położonej na jego terenie góry – Mount Rainier, jednego ze śpiących wulkanów w stanie Washington, o wysokości 4392 m n.p.m. Ogromna ilość opadów deszczu sprawia, że góra Mount Rainier, najwyższy szczyt Gór Kaskadowych, jest często osłonięta chmurami. Pomimo, że sama góra jest centralnym obiektem parku, nie jest ona bynajmniej jedyną jego atrakcją.

Ze szczytu góry spływa 26 lodowców, a okolice Paradise oferują liczne szlaki wśród ukwieconych łąk i hal, przypominających krajobraz iście alpejski. Wybierzemy się krótki spacer jednym ze szlaków (Skyline, Nisqually). Następnie przystanek przy jeziorze Reflection Lake w którym przy bezchmurnym niebie odbija się majestatyczny szczyt góry Rainier. To najczęściej fotografowane miejsce w Parku Narodowym. Przejazd na nocleg w Montanie.

8.day

Ranek rozpoczniemy od wizyty na zaporze „Hungry Horse”.

Następnie przejazd widokową drogą „Going to the Sun” w parku narodowym Glacier. Glacier NP często bywa opisywany jako enklawa pierwotnej przyrody i takim właśnie pozostaje do dzisiaj.

W trakcie przejazdu zatrzymamy się przy jeziorze MacDonald, na licznych punktach widokowych oraz na przełęczy Logan Pass. Przejazd nad St. Mary’s Lake oraz postój przy punkcie widokowym Rising Sun.

Po południu pokonujemy kolejne mile stanu Montana, stanu nazywanego „Krainą Lśniących Gór” lub „Krainą Wielkiego Nieba”. Krajobraz zmienia się, góry przechodzą w bezkresną równinę, a my kierujemy się na połudnowy-wschód w stronę doliny rzeki Yellowstone.

Nocleg w Montanie.

9.day

Dzień 9

Przejazd do Północnej Dakoty, kolejnego stanu na mapie naszej wyprawy. Wjedziemy do Parku Narodowego Theodora Roosevelta.

Park leży w zachodniej części Dakoty Północnej, gdzie Wielkie Równiny łączą się z „Badlands”. To tutaj przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt próbował swoich sił jako hodowca bydła. Przejazd obwodnicą parkową, po drodze postoje przy punktach widokowych oraz krótkie spacery. Wypatrujemy bizonów, dzikich mustangów oraz piesków preriowych.

Nocleg w okolicy Fargo (Północna Dakota).

10.day

Dzień 10

Przejazd przez Minnesotę z postojem w mieście – Minneapolis. Krótkie zwiedzanie miasta.

Zobaczymy wodospady świętego Antoniego, stary młyn w którym znajduje się dzisiaj muzeum młynarstwa oraz przejdziemy nad rzeką Missisipi przez kamienny, kiedyś kolejowy most.

Przejazd do stolicy stanu – St. Paul, gdzie zobaczymy katedrę św. Pawła oraz budynek Kapitolu Stanowego. Opuszczamy Minnesotę i wjeżdżamy do Wisconsin, a później  Illinois.

Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Kolejna wycieczka: Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża- Nowy Jork, Filadelfia, Waszyngton

Show full itinerary

10 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).