utica

Utica – Wiosna w Krainie Wodospadów i Kanionów

1 days
Itinerary
Cena $150

Price includes

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Utica – Wiosna w Krainie Wodospadów i Kanionów


Itinerary

1.day

Wyjazd o godzinie 7:30 rano. Przejazd do parku stanowego Starved Rock. Nazwa parku pochodzi od wydarzenia, które rzekomo miało tam miejsce około 1770 roku.

Zgodnie z tradycją przekazywaną przez rdzennych Amerykanów, niektórzy Indianie Peoria, którzy zostali zaatakowani przez grupę wojenną Indian Potawatomi, cierpieli głód, gdy zostali uwięzieni na skale bez jedzenia i wody (starved = zagłodzony, głodujący).

Mimo, że historia ta ma niezbyt optymistyczny wydźwięk, jest to jedno z piękniejszych miejsc w Illinois.

Ze względu na bliską odległość od chicagowskiej metropolii, jest ono celem wielu weekendowych wypadów dla wszystkich tych, którzy pragną wyrwać się chociaż na jeden dzień od cywilizacji.

Amatorzy pieszych wędrówek w pięknych okolicznościach przyrody nie będą rozczarowani. Park prezentuje się niezwykle malowniczo o każdej porze roku bez wyjątku. Położony jest w lesie obfitującym w ciekawe formacje skalne i liczne kaniony z piaskowca.

Dodatkową atrakcją jest bliskość rzeki Illinois, wzdłuż brzegu której biegną niektóre ze szlaków. Szlaków jest 18 a ich długość waha się od 0.3 do 5 mil, tak więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Wzdłuż szlaków rozmieszczone są punkty widokowe z panoramą na rzekę Illinois i zaporę. Niezależnie od pory roku, Starved Rock State Park dostarcza wspaniałych wrażeń i zapewnia niepowtarzalną scenerię do zdjęć, czy to w formie kolorowych, jesiennych liści czy obfitujących wiosną w wodę wodospadów.

Te najpiękniejsze najlepiej oglądać w kanionach: francuskim (French), LaSalle oraz St. Louis.
W odległości kilku mil od Starved Rock SP, w centrum hrabstwa LaSalle, leży inny park stanowy –  Matthiessen, który jest rajem dla osób zainteresowanych geologią i rekreacją.

Oprócz niezwykłej i obfitej roślinności i dzikiej przyrody, odwiedzający mogą zobaczyć również piękne formacje skalne. Wszystko to, wraz z dobrze rozwiniętym terenem piknikowym sprawia, że Matthiessen State Park jest popularnym wyborem na sobotnie i niedzielne wycieczki.

Nazwa parku pochodzi od nazwiska Fredericka Williama Matthiessena, który pierwotnie był właścicielem 176 akrów (71 ha) nieruchomości, która stanowi rdzeń obecnego parku.

Przez środek parku przepływa strumień, który płynie z jeziora Matthiessen do rzeki Vermilion. Strumień erodował częściowo przez warstwy piaskowca, pozostawiając ciekawe formacje skalne.

Górna część parku obejmuje jezioro Matthiessen wraz z wodospadem Lake Falls, którego wody spadają do kanionu poniżej i płynąc w dół rzeki docierają do kolejnego progu o wysokości 14 metrów wysokości – Cascade Falls.

Ciekawe zabarwienie wielu kanionów w parku jest wynikiem minerałów w wodach podziemnych. W całym parku istnieje wiele źródeł mineralnych, które zapewniają miejsca wodopoju dla dużej populacji jeleni.

Obecnie jest tam około pięciu mil oznakowanych szlaków turystycznych, oprócz dziewięciu mil kolarstwa górskiego i szlaków jeździeckich.

Na koniec odwiedzimy Buffalo Rock State Park. Obszar Buffalo Rock był domem Indian Illinois, kiedy Louis Jolliet, francuski odkrywca i jezuicki ksiądz misjonarz, ojciec Jacques Marquette, udali się w górę rzeki Illinois w 1673 roku.

Później plemię Illinois praktycznie unicestwiono podczas długotrwałej wojny z agresywnym plemieniem Irokezów. Park stanowy Buffalo Rock znajduje się na urwisku, który kiedyś był wyspą na rzece Illinois.

Cypel stojący teraz majestatycznie na północnym brzegu zapewnia wspaniały, rozległy widok na rzekę Illinois. Park ten, o powierzchni 298 akrów, położony około 3 mil na zachód od Ottawy w hrabstwie LaSalle, od dawna jest ulubionym miejscem pikników, i zachwyca miłośników przyrody.

Ostatnio, bezsprzeczną atrakcją parku jest Hope, nowy rezydent parku. Ten uroczy, 3-miesięczny bizon, wraz ze swoją mamą, Cocoa, jest już nowym hitem w parku. Powrót do Chicago przewidywany jest w godzinach wczesnowieczornych.

Wycieczka do Utica w innym terminie: Utica – Kraina Wodospadów i Skalnych Wąwozów

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).