Tajemnice Door County

3 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $595

Price includes

 • dwa (2) noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu
 • Pebble Beach
 • miasteczko Sister Bay
 • Ellison Bluff State Natural Area
 • “Snake Road”
 • wieża widokowa z panoramą na Jezioro Michigan
 • Washington Island
 • farma lawendy
 • kościółek Stavkirke
 • unikatowa plaża Schoolhouse Beach
 • miasteczko Fish Creek
 • Cana Island Lighthouse
 • klifowe wybrzeże parku Cave Point

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Itinerary

1.day

MILWAUKEE – DOOR COUNTY – PEBBLE BEACH – SISTER BAY – ELISSON BAY – ELLISON BAY STATE NATURAL AREA

Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) Wyjazd w godzinach porannych. Kierując się na północ przejedziemy przez Illinois i wjedziemy do stanu Wisconsin.

Pierwszy, krótki przystanek planujemy przy Milwaukee Art Museum, położonym nad samym brzegiem Jeziora Michigan. Muzeum mieści liczącą ponad 30 tysięcy kolekcję dzieł sztuki amerykańskiej i europejskiej z XIX i XX wieku, których autorami są m.in. Miro i Kandinsky. Przyjrzymy się spektakularnej architekturze budynku, która oszałamia. To architektoniczna perełka, którą nie sposób pominąć, chociażby ze względu na ogromne ‘skrzydła’ o rozpiętości boeinga 747.

Przejazd na półwysep Door County. Zanim dotrzemy do hotelu zatrzymamy się w kilku ciekawych miejscach widokowych. Wybierzemy się na spacer po platformie widokowej, z której rozciąga się ładna panorama na wody jeziora Michigan oraz zamoczymy stopy na kamienistej plaży Pebble Beach. Dłuższy postój planujemy w uroczym miasteczku Sister Bay, które słynie m.in. ze szwedzkiej restauracji, po dachu której spacerują dumnie kozy.

Późnym popołudniem przejedziemy do Ellison Bay. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Dla chętnych wieczorny spacer (długość ok. 1 mili). Ellison Bluff State Natural Area to popularne miejsce na północnym krańcu Door County, gdze zawieszona nad urwiskiem platforma widokowa oferuje wspaniały widok na Jezioro Michigan.

2.day

SNAKE ROAD – WIEŻA WIDOKOWA – FARMA LAWENDY – KOŚCIÓŁ STAVKIRKE – PLAŻA SCHOOLHOUSE BEACH – FISH BOIL

Ten dzień spędzimy na wyspie. Na Washington Island dostaniemy się promem. Przejazd do przystani portowej jest krótki a prowadzi do niej kręta droga, która z racji kształtu nazwana jest „Snake Road”. Przed nami zwiedzanie wyspowych atrakcji i odpoczynek na nietypowej plaży. Przejeżdżając dookoła wyspy zatrzymamy się przy wieży widokowej, na którą wdrapiemy się by z góry zobaczyć panoramę wyspy.

Jednym z miejsc, które zwiedzimy będzie lawendowa farma, jedna z najlepszych farm lawendowych na środkowym zachodzie, gdzie można zobaczyć jak lawenda jest suszona i przetwarzana.W sezonie widok i zapach kwitnących kwiatów zniewala, podobnie jak ilość lawendowych produktów w sklpeiku na farmie. W lokalnej kawiarence można delektować się lampką wina lub skosztować lawendowych ciasteczek czy lawendowych lodów.

Odwiedzimy też niewielki kościółek Stavkirke. Pomysł jego budowy zrodził się ze względu na bogate dziedzictwo skandynawskie wyspy. Specjalistyczna architektura Stavkirke kojarzy się z budową statków Wikingów. Z dużymi „klepkami” lub masztami, żebrami, krokwiami, stoczniowymi technikami oraz głowami smoków na „dziobach” dwuspadowych dachów, drewniana konstrukcja przypomina statek Wikingów.

Jedną z największych atrakcji na wyspie jest plaża o nazwie Schoolhouse Beach. To, co czyni to miejsce tak niezwykłym i pięknym, to polerowane kamienie z wapienia. Zamiast piasku, białe gładkie kamienie, których zabieranie jest niezgodne z prawem i słono kosztuje, pokrywają całą plażę. To właśnie tutaj, w cieniu drzew, odpoczniemy wpatrując się w niezwykle przezroczystą taflę wody. Chętni będą mogli skorzystać z kąpieli.

Przed wieczorem wrócimy na główny ląd bowiem czeka tam na nas atrakcja wieczoru – udział w lokalnej tradycji kulinarnej czyli „fish boil”.

3.day

CANA ISLAND – CAVE POINT COUNTY PARK

To nasz trzeci – ostatni dzień pobytu na półwyspie Door County, ale nie koniec atrakcji.  Wybierzemy się do Fish Creek, uroczego miasteczka, w którym odwiedzimy nietypowy sklep z pamiątkami, które właściciel przywozi z całego świata. Będzie też można zakupić świeże/wędzone ryby.

Następnie przejedziemy do Cana Island Lighthouse. Jest to latarnia o wysokości 89 stóp (27m) położona na wyspie połączonej z lądem groblą. Można się do niej dostać pieszo, brodząc w płytkiej wodzie lub przejechać wozem, jeśli stan wody jest troszkę wyższy.

Kierując się na południe dotrzemy do bodaj najpiękniejszego parku na półwyspie – Cave Point County Park. Mimo, że nie ma on statusu parku narodowego ani nawet stanowego, pięknie wyrzeźbione przez wiatr i wodę klify z ukrytymi podwodnymi jaskiniami są mekką dla nurków i kajakarzy, a cały park ikoną całego Door County. Udamy się na spacer wśród wapiennych klifów malowniczego jeziora Michigan.

W drodze powrotnej do Chicago krótki postój. Planowany powrót szacujemy na wczesne godziny wieczorne.

Show full itinerary

3 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).