St. Louis brama na zachód

St. Louis i Droga Świateł

1 days
12-09-2023
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $150

Price includes

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

St. Louis – „Brama do Zachodu”- Bazylika Świętego Ludwika – Kościół Świętego Stanisława Kostki – Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej- Przejazd Drogą Świateł (Way of Lights)


Itinerary

1.day

Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed siedziby biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Po drodze postoje na odpoczynek i posiłek. Dojazd do St. Louis – stolicy stanu Missouri.

Przejazd pod „Bramę do Zachodu” – charakterystyczny łuk będący najważniejszym pomnikiem w USA. To właśnie z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód.

Łuk wznosi się na wysokość 192 metrów nad rzeką Mississippi i jest symbolem miasta St. Louis. Wewnątrz znajdują się windy, którymi po obu ramionach łuku można wjechać na górę.

Dla chętnych wjazd na górę Łuku i podziwianie z punktu widokowego panoramy rzeki Mississippi i miasta zbudowanego nad jej brzegami.

Przejazd do Bazyliki Świętego Ludwika, posiadającej zapierające dech w piersiach sklepienie mozaikowe. Znawcy twierdzą, że jest ono najpiękniejsze w całych Stanach Zjednoczonych.

Uważa się ponadto, że jest to największa mozaika na świecie, a w pracach nad jej powstawaniem uczestniczył polski emigrant Jan Henryk Rosen. Wszystkie mozaiki w bazylice łącznie pokrywają ponad 7700 m2 powierzchni i składają się z 41.5 mln szklanych płytek.

Następnie odwiedzimy Kościół Świętego Stanisława Kostki. Jest to świątynia ufundowana w XIX wieku przez Polonię i dzisiaj funkcjonuje jako niezależna parafia polonijna w St. Louis. Kościół ten, podobnie jak Bazylikę Świętego Ludwika odwiedził Papież Jan Paweł II, wtedy jeszcze jako arcybiskup krakowski.

W latach 70-tych XX wieku kościół Świętego Stanisława jak i budynki przynależne do niego zostały poddane gruntownemu remontowi i zostały wpisane do rejestru zabytków miasta St. Louis.

Póżnym popołudniem przejedziemy w stronę słynnego Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Przejazd Drogą Świateł – Way of Lights. Prezentuje ona historię narodzin Jezusa w unikalny i kreatywny sposób. Na odcinku półtora kilometra, przy wykorzystaniu milionów świateł i naturalnej wielkości rzeźb prezentowane jest piękno Świąt Bożego Narodzenia.

Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Spawdź inne wycieczki:

Show full itinerary

1 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).