Saint Louis

Śladami Chrześcijaństwa: Irondale – Eureka Springs – Saint Louis

4 days
Itinerary
Cena $695

Price includes

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Śladami Chrześcijaństwa: Irondale – Eureka Springs – Saint Louis


Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6:00 rano. Kierując się na południe, zatrzymamy się na krótki postój i odwiedzimy kościół pw. Świętego Krzyża w Champaign, IL. Następnie przejazd do Shawnee National Forest. Największą atrakcją tego miejsca jest „Ogród Bogów”.

Przejdziemy najpopularniejszym szlakiem Observation Trail, mijając skały o wymownych nazwach, jak Camel Rock czy Mushroom Rock. Wysokie na 100 stóp formacje skalne zapewniają zapierający dech widok na korony drzew ścielące się przed naszymi stopami pod horyzont.

Późnym popołudniem przejazd do Nashville – Muzycznego Miasta i stolicy stanu Tennessee. Nocleg w Nashville.
Termin październikowy: wieczorne zwiedzanie NashvilleTermin listopadowy: kolacja dziękczynna w restauracji

2.day

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Irondale w stanie Alabama. Wizyta w stacji telewizyjnej EWTN TV Station, która odkąd Matka Angelica założyła sieć w 1981 roku, nadaje całodobowe programy o tematyce katolickiej o zasięgu globalnym. Stacja nadaje programy katolickie w wielu językach, i korzystając z szerokiej gamy tradycyjnych i nowopowstających technologii dociera do odbiorców w ponad 145 krajach. Telewizja katolicka EWTN oferuje wysokiej jakości programy i filmy dokumentalne oraz wiadomości na żywo z Watykanu i całego świata. Poprzez audycje telefoniczne i wywiady porusza tematy ważne dla widzów, a poprzez transmitowaną codzienną Mszę św. i nabożeństwa pomaga wspierać życie duchowe odbiorców.
Po południu odwiedzimy Sanktuarium Najświętszego Sakramentu – złote sanktuarium, w którym pochowana jest Matka Angelica. Do jego budowy zainspirował ją udział w Mszy  Natchnienia w Sanktuarium Boskiego Dzieciątka Jezus w Bogocie w Kolumbii w 1995 r. To tam otrzymała polecenie zbudowania sanktuarium ku czci Dzieciątka Jezus, ale całą historię poznacie w trakcie zwiedzania. Odwiedzimy też dolny kościół Sanktuarium, gdzie znajduje się replika Całunu Turyńskiego.
Wieczorem przejazd do Memphis. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

3.day

Termin listopadowy: udział w festiwalu „Light of the World”. Cały obiekt, na którego terenie odbywają się sezonowe przedstawienia teatralne w plenerze, jest przepięknie udekorowany drzewkami bożonarodzeniowymi, które w ilości prawie 300 sztuk ozdabiają teren wokół ogromnego posągu Christ of the Ozarks. Na terenie obiektu znajduje się też oryginalna część muru berlińskiego.

Zwiedzanie Memphis.

Przejeżdżając obok Graceland, rezydencji Elvisa Presleya i udamy się do parku położonego przy królowej amerykańskich rzek – potężnej Mississippi River. Tam, na tzw, Błotnej Wyspie (Mud Island) zobaczymy model delty jednej z największych rzek świata. Poza makietą, w parku znajduje się znak „MEMPHIS” o wysokości 50 stóp – świetna miejscówka na zdjęcie, muzeum rzeki i fantastyczne widoki na panoramę Memphis.

Następnie udamy sie w drogę do Eureka Springs w stanie Arkansas. Po drodze krótki postój w Little Rock, stolicy Arkansas, położonej nad rzeką o tej samej nazwie. Po przyjeździe do Eureka Springs, czas na posiłek i czas wolny, który można wykorzystać na odwiedzenie Muzeum Biblijnego, w którym znajduje się ponad 6000 Biblii w 625 językach i 3000 artefaktów.

Godne uwagi jest też Muzeum Sztuki Sakralnej, które jest domem dla 64 różnych form sztuki z ponad 1000 dzieł sztuki. Na terenie kompleksu znajduje się statua Chrystusa z Ozarks, która ma 65,5 stopy wysokości. Wieczorem główna atrakcja:
Przejazd na nocleg.

4.day

Po śniadaniu przejazd do Merramec Caverns w stanie Missouri.

Zwiedzanie jaskiń, które jeśli wierzyć legendzie były tłem akcji w słynnych przygodach Tomka Sawyera i Hucka Finna. Ten liczący  ponad 7 km system jaskiń istnieje od 400 mln lat. Niektóre z jaskiń mają swoje nazwy, jest „Jungle”, gdzie prawie przedzieramy się w gąszczu przez wapienne formacje i „Wine Room”, gdzie nacieki mają kształt winogrona, a wysoki na 6 stóp onyksowy stół jest jedną z dwóch tego typu formacji na świecie.  Następnie przejazd do St. Louis.

Odwiedzimy Katedrę Św Ludwika z pięknymi, złotymi mozaikami i zatrzymamy się przy słynnym łuku – Gateway Arch, zwanym „Bramą na Zachód”, ikoną St. Louis i najwyższym pomniku w USA. To z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód. Po południu, przejazd słynną „Drogą Świateł”, pięknie udekorowaną świątecznymi dekoracjami. Powrót do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych.

Show full itinerary

4 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).