Rzym: miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi

6 days
10-16-2023 07-09-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $2395

Price includes

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Opłaty bagażowe.
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.

The price does not include

 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Rzym oszałamia i olśniewa. Liczba zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć, przyprawia o zawrót głowy. Mówi się, że trzeba przynajmniej kilku lat, by poznać wszystkie zakątki tego miasta. Pewnie dlatego uchodzi za jedno z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc. Uważane jest za kolebkę cywiliazcji i kultury i od stuleci nierozerwalnie łączy się je z kościołem…

Kultura i historia

Rozrywka


Itinerary

1.day

WYLOT Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do stolicy Włoch – Rzymu. Miasto powstało najprawdopodobniej w 753 roku p.n.e., a jego dzieje do dnia dzisiejszego pozostają zagadką. Jedna z legend mówi, że miasto zostało założone przez bohatera wojny trojańskiej – Eneasza, inna z kolei wiąże się z legendą o braciach Romulusie  i Remusie. Na pewno Rzym przesiąknięty jest historią oraz sztuką, i jest miastem, które należy odwiedzić chociaż raz w życiu.

2.day

SPACER PO WIECZNYM MIEŚCIE: KOLOSUM, FORUM ROMANUM, PLAC WENECKI

Przylot do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie pierwszy spacer po tzw. „wiecznym mieście”. Wiecznym ze względu na historyczne budynki, place, fontanny czy muzea. W czasach Cesarstwa Rzymskiego było najbardziej rozwiniętym miastem na świecie. I chyba do dzisiaj sprawdza się powiedzenie, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

Pierwsze kroki skierujemy w stronę najsłynniejszego budynku miasta – Koloseum, używanego  przede wszystkim do walki Gladiatorów. Dziś jest symbolem Rzymu i jednym z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych na świecie. Będziemy mieć okazję zobaczyć ten cud starożytnej architektury zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Skosztujemy też tradycyjnej włoskiej pizzy.

Po lunchu  przejdziemy się zobaczyć Łuk Konstantyna Wielkiego, Łuk Tytusa. Następnie  odwiedzimy Forum Romanum – miejsce, gdzie odbywały się najważniejsze uroczystości polityczne. Dzień zakończymy na Placu Weneckim, który do XVI wieku pełnił funkcję rezydencji papieskich, a w okresie faszystowskich Włoch był rezydencją Benitto Mussoliniego.

3.day

"LA DOLCE VITA": FONTANNA DI TREVI, SCHODY HISZPAŃSKIE, PLAC NAVONA

Po śniadaniu udamy się zobaczyć Fontannę di Travi, gdzie nakręcono jedną z najsłynniejszych scen kina włoskiego z filmu Federica Felliniego “La Dolce Vita” To idealna sceneria aby usiąść w pobliskiej kafejce i rozsmakować się dobrej włoskiej kawie lub spróbować włoskie cannoli. Następnie przejdziemy się po najdłuższych i najszerszych schodach w całej Europie – Schodach Hiszpańskich, które liczą sobie 138 stopni.

Kolejne miejsce jakie zobaczymy to Panteon, czyli najstarszy budynek tak dobrze zachowany w Rzymie. Budowę Panteonu zakończono w 128 r. Kopuła Panteonu jest dowodem geniuszu starożytnych projektantów. Jest większa niż kopuła w Bazylice św. Piotra. Okrągły otwór w kopule spełniał rolę praktyczną – oświetlał wnętrze. Następnie przejdziemy do Placu Navona gdzie znajduje się fontanna Czterech Rzek (Fiumi Fountain), która należy do najwspanialszych wodotrysków w Rzymie i uważana jest za jeden z najważniejszych projektów barokowego artysty Gian Lorenzo Berniniego.

Nasze dzisiejsze zwiedzanie zakończymy na Moście Aniołów – jeden z najbardziej znanych mostów nad Tybrem. Najbardziej charakterystycznym elementem mostu są XVII-wieczne rzeźby przedstawiające 10 aniołów projektu Berniniego. Na przeciwko mostu znajduje się Zamek Świętego Anioła. Charakterystyczną, ogromną bryłę widać z daleka.

4.day

ZABYTKI STAROŻYTNOŚCI I OGRODY: TIVOLI

Po śniadaniu na chwilę opuścimy Rzym, aby udać się do Tivoli. To jedna z najciekawszych miejscowości w okolicach Rzymu, słynąca zarówno z zabytków starożytności jak i ogrodów oraz przepięknych fontann. Największą atrakcją jest Villa D’Este, gdzie wizytówką willi stanowi wszędzie płynąca woda i zacienione alejki. Liczne fontanny, jeziorka i sadzawki zasilane są wodą z rzeki Aniene.

Po powrocie do Rzymu będziemy mieć czas wolny, aby samodzielnie powłóczyć się wąskimi uliczkami. Zakosztować tiramisu lub napić się wina w przydrożnych trattoriach.

5.day

STOLICA APOSTOLSKA: WATYKAN

Dziś wybierzemy się do najmniejszego państwa na świecie – Watykanu. Państwo Watykańskie jest rzymsko-katolickim centrum religijnym i kulturalnym. Owiane wieloma tajemnicami i sekretami. W swoich murach skrywa Muzeum Watykańskie z bogatą kolekcją oraz Kaplicę Sykstyńską, której sufit namalowany przez Michała Anioła jest arcydziełem sztuki renesansu. Trasa zwiedzania Muzeów Watykańskich to ponad 7 km. Kulminacyjnym momentem zwiedzania Muzeów Watykańskich jest wizyta w Kaplicy Sykstyńskiej. Kaplica ta znana jest z tego, że odbywa się tutaj konklawe, czyli wybór nowego papieża. Po wyjściu z muzeum skierujemy się na Plac św. Piotra nad którym góruje Bazylika św. Piotra. To tu przybywają pielgrzymi i turyści z całego Świata.

Po wizycie w Watykanie będziemy mieć czas wolny na ostatnie zakupy oraz degustacje włoskich przysmaków.

6.day

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z RZYMU

Dziś kończymy nasze włoskie wakacje i jedziemy na lotnisko. Ci, którzy wrzucili monetę do fontanny nie muszą się smucić, bo powrót do Włoch mają gwarantowany.

Show full itinerary

6 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).