PORTUGALIA Madera

Portugalia – ukryta perła na krańcu Europy

10 days
10-18-2023
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $1995

Price includes

 • transfery port lotniczy w Lizbonie – hotel – port lotniczy w Lizbonie
 • transport nowoczesnym autokarem według programu
 • zakwaterowanie w hotelu**** w miejscowości  Costa da Caparica (8 noclegów); pokoje 2-osobowe
 • wyżywienie w hotelu: 8 śniadań, 2 lunche, 7 kolacji w formie bufetu z winem i wodą
 • kolację z koncertem muzyki fado w tradycyjnej lizbońskiej tasce
 • usługi polskojęzycznego przewodnika w Portugalii
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • całodzienną wycieczkę jeepami 4×4
 • rejs katamaranem z wizytą u dziko żyjących delfinów
 • wizytę w winiarni z degustacją 4 gatunków wina wraz z zakąskami
 • bilety wstępu do kaplicy czaszek w Evorze
 • taksę klimatyczną
 • małe regionalne niespodzianki

The price does not include

 • biletu lotniczego
 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • ubezpieczenia zdrowotnego
 • opłat bagażowych (do sprawdzenia w liniach lotniczych)

PORTUGALIA: LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – CABO DA ROCA – OBIDOS – NAZARÉ – ÉVORA – PARK NATURALNY ARRABIDA – FADO

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wczasy

Winiarnie


Itinerary

1.day

CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku w Chicago. Wylot do Lizbony, stolicy Potugalii.

2.day

LIZBONA

Przylot do Lizbony. Transfer z lotniska do hotelu**** w miejscowości Costa da Caparica. Zakwaterowanie, lunch, czas na odpoczynek, kolacja, nocleg.

3.day

LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii.

Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa.

Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Przerwa na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych “ciasteczek betlejemskich”, serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury. Degustacja Pastéis de Belem w towarzystwie kawy.

Następnie przejedziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic, gdzie odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Według wielu, to właśnie tutaj bije prawdziwe serce miasta.

Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy…

Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

4.day

ÓBIDOS - NAZARÉ - FATIMA

Po śniadaniu wyjazd do średniowiecznego miasteczka Óbidos, znanego z kolorowej zabudowy i wąskich uliczek.

Następnie przejazd do Nazaré, czyli pięknie położonej nad samym Atlantykiem miejscowości rybackiej. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim ze względu na lokalne tradycje połowu ryb, jak i również z powodu ogromnych fal, na których zimą surferzy biją rekordy świata; spróbujemy je uchwycić obserwując ocean z tamtejszych wzgórz.

Przejazd do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Lucja dos Santos.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5.day

SETUBAL - PARK NATURALNY ARRABIDA

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Setubal, wypłynięcie katamaranem na odwiedziny u dziko żyjących delfinów.

Następnie przejazd do Parku Naturalnego Arrábida, gdzie odwiedzimy winiarnię znakomitego wina tego regionu. Degustacja czterech rodzajów wina, wraz z przystawkami; ser owczy, szynka, portugalska kiełbasa paio, kiełbasa chorizo, chleb i tosty.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6.day

COSTA DA CAPARICA

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia i udogodnień hotelu, wypoczynek. Kolacja, nocleg.

7.day

ALENTEJO - ÉVORA

Śniadanie, przejazd do serca regionu Alentejo, który ukaże nam tradycję rolnictwa sięgającą wielu pokoleń: plantacje korka, winorośli i gaje oliwne pozostają wyznacznikami wolno przepływającego tutaj czasu.

Wzgórza pokryte mistycznymi rzeźbami kamiennymi pozostawionymi przez plemiona paleolityczne, fragmenty rzymskich budowli, solidne wizygockie kościoły, dzielnice zaprojektowane przez Maurów, czy budzące podziw fortece – są dzisiaj potwierdzeniem bogatej historii tego regionu.

Zwiedzimy Évorę – stolicę regionu, miasto zawierające na swoim terenie całą historię Portugalii. Spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 1986 roku. Wizyta w Kaplicy Kości.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8.day

CASCAIS - SINTRA - CABO DA ROCA

Po śniadaniu przejazd jeepami 4×4 do Cascais, urokliwego miasteczka, położonego nad samym Atlantykiem. Następnie przejazd do pięknej Sintry – to górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości.

Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji. Korzystając z naszego środka transportu, będziemy mogli podjechać na punkty widokowe, gdzie zdjęciom nie będzie końca.

Zobaczymy też bajeczną plażę Guincho, a także spektakularne wybrzeże Atlantyku. Późniejszym popołudniem dotrzemy do Cabo da Roca, czyli najdalej wysuniętego na zachód przylądka Europy kontynentalnej – to tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu. Chwila zamysłu, widoki zapierające dech w piersiach.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9.day

LIZBONA

Po śniadaniu spotkanie w lobby hotelowym. Następnie przejazd do Lizbony.

Spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata!

Odwiedzimy dolne i górne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, punkty widokowe: miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte.

Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście też czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony.

Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem, nocleg.

10.day

LIZBONA - CHICAGO

Śniadanie, wykwaterowanie, lunch. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie. Zakończenie wspaniałej wycieczki.

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

 

Show full itinerary

10 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).