POLSKA PÓŁNOCNA – WYJAZD MŁODZIEŻOWY

9 days
11-18-2023 03-20-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $2395

Price includes

 • Koszt biletów lotniczych
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3 osobowych
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów (w dniu przylotu kolacja, w dniu wylotu – śniadanie)
 • Transfery z/na lotnisko
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne
 • Lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki
 • Koszty biletów wstępu
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany

The price does not include

 • Kosztu bagażu lotniczego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego

Plan jest ramowy. Kolejność realizacji i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

WARSZAWA – GNIEZNO – TORUŃ – KASZUBY – GDYNIA – SOPOT – GDAŃSK – MALBORK – WARSZAWA

Kultura i historia


Itinerary

1.day

PRZELOT DO WARSZAWY

Wylot do Polski z dowolnego portu lotniczego. Na początek spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta.

Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

2.day

GNIEZNO - TORUŃ

Po śniadaniu wyruszymy do Torunia. Po drodze zatrzymamy się w historycznej, pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie, powstałym podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. To tutaj w 1000 r. koronowany został pierwszy król Polski Bolesław Chrobry i to właśnie Gniezno uważane jest za kolebkę polskiej państwowości. Do Torunia przybędziemy w godzinach popołudniowo-wieczornych i udamy się na zwiedzanie centrum miasta. W czasie spaceru zobaczymy m.in. Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), Katedrę św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, “pręgierz osiołek”, Ratusz Staromiejski, fontannę Flisak, Kamienicę pod Gwiazdą i Piernikową Aleję Gwiazd.

Nocleg w Toruniu.

 

3.day

PARK NARODOWY BORY TUCHOLSKIE - WDZYCKI PARK KRAJOBRAZOWY

Po śniadaniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Bory Tucholskie. To przepiękna kraina leżąca na północy kraju, niezwykle atrakcyjna pod względem przyrodniczym. Znajdziemy tam rozległe sosnowe lasy, ukryte pośród nich jeziora i rzeki oraz gęstą sieć szlaków turystycznych. Po drodze odwiedzimy Człuchów, którego największą atrakcją jest XIV-wieczny zamek krzyżacki oraz Raciąż, gdzie zobaczyć można odtworzone wczesnośredniowieczne grodzisko. Przejazd do miejscowości Wdzydze, malowniczo położonej nad pięknym Kaszubskim Jeziorem na terenie parku krajobrazowego. Po zameldowaniu w hotelu wycieczka quadami lub opcjonalnie wycieczka rowerowa. W zależności od pogody rejs statkiem po jeziorze. Piękne krajobrazy podziwiać tu można z usytuowanej nieopodal wieży widokowej, a unikatową kulturę kaszubską przybliży nam wizyta w skansenie.

Powrót do hotelu na nocleg.

4.day

GDYNIA - SOPOT - GDAŃSK

Śniadanie. Przejazd do Gdyni, miasta modernizmu i żeglarzy. Spacer rozpoczniemy od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia Skweru Kościuszki, gdzie spotykamy największe turystyczne atrakcje miasta: okręt muzeum ORP “Błyskawica”, który służy Polskiej Marynarce Wojennej w trakcie trwania walk II Wojny Światowej (z wejściem na okręt i zwiedzaniem), trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza” oraz modernistyczne budynki Akwarium Gdyńskiego i Szkoły Morskiej. Z Gdyni przejedziemy do Sopotu. Ta polska stolica wakacji i wypoczynku na wysokim poziomie zaprasza nas do podziwiania swych pereł jakimi są Molo, które na ponad 450m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej oraz ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana popularnie “Monciakiem”, która pełna jest restauracji, sklepów, kawiarni i artystów.

Przejazd do Gdańska, kolacja i nocleg.

5.day

WESTERPLATTE - GDAŃSK

Rejs na Westerplatte. Z samego centrum Gdańska popłyniemy na historyczne Westerplatte, czyli półwysep w Gdańsku będący symbolem wybuchu II Wojny Światowej. Stylizowane na galeony statki “Czarna Perła” lub “Galeon Lew” zabiorą Was na ok. 35minutowy rejs, w czasie którego będziecie  mogli podziwiać Gdańsk z perspektywy ujścia rzeki Wełtawy. Podczas rejsu zobaczymy między innymi Twierdzę Wisłoujście. Zobaczymy także Westerplatte – to tu rozpoczęła się 1 września 1939 roku II Wojna Światowa i to tu przez 7 dni polscy żołnierze dzielnie stawiali opór przeważającej sile wroga. Po powrocie z rejsu zwiedzimy centrum Gdańska. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam m.in. o nabrzeżu Mołtawy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Odchodząc niedaleko dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Owiedzimy również Europejskie Centrum Solidarności, które jest nie tylko muzeum, ale i centrum dialogu o współczesnym świecie.

Kolacja i nocleg w Gdańsku.

 

6.day

MALBORK - GDAŃSK

Po śniadaniu przejazd do Malborka i wizyta w słynnym Zamku Krzyżackim. W czasie  zwiedzania z przewodnikiem odkryjemy największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, najpotężniejszej twierdzy średniowiecza w Europie. Powrót do Gdańska i czas wolny na Starówce.

Nocleg w Gdańsku.

Malbork Castle
7.day

WARSZAWA

Żegnamy polskie wybrzeża i wracamy do Warszawy. Po zameldowaniu w hotelu zabieramy stroje kąpielowe i jedziemy do Parku Wodnego Suntago, aby do końca dnia relaksować się korzystając z jego licznych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: baseny z wodą termalną, sauny i zjeżdżalnie. Obiad zjemy w jednej z kilku dostępnych na miejscu restauracjach.

Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Warszawie.

8.day

WYLOT Z WARSZAWY

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot ze stolicy.

Show full itinerary

8 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).