Podróże bez paszportu

1 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $125

Price includes

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • biletów wstępu
  • wyżywienia
  • autentyczny holenderski wiatrak
  • posąg rdzennego mieszkańca Ameryki Północnej
  • Sanktuarium Miłości i Sztuki
  • krzywa wieża (prawie jak we włoskiej Pizie : )
  • międzynarodowa kuchnia i światowe przeboje

Kultura i historia

Rozrywka


Itinerary

1.day

Bycie seniorem nie oznacza, że jedyną wycieczką pozostaje wyjazd do sanatorium : ) Wprost przeciwnie, właśnie wtedy jest najlepsza pora na korzytanie z tego, co świat ma nam do zaoferowania. Świat jest piękny a my postaramy się go Wam przybliżyć tak, by chociaż przez chwilę był dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Odprawa bagażowa przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Bagaż podręczny wliczony w cenę wycieczki : ) Zapinamy pasy i ruszamy.

Na początek odwiedzimy HOLENDERSKI wiatrak. Oryginalna konstrukcja powstała w Holandii, po czym została rozmontowana i przetransportowana do USA. Podobnych budowli jest w Stanach Zjednoczonych dwanaście a niektóre znalazły nawet swój wizerunek na amerykańskich znaczkach pocztowych.

Następnie przeniesiemy się na stromy brzeg Rock River, na którym stoi posąg Indianina Black Hawk. Jest to podobno drugi co do wielkości monolit po brazylijskim posągu Chrystusa w Rio de Janeiro. Black Hawk to posąg rdzennego mieszkańca AMERYKI PÓŁNOCNEJ. Poznamy historię tego miejsca i jak on spojrzymy z założonymi rękami na malowniczą okolicę Rock River.

Kierując się na zachód docieramy do rzeki Mississippi, na której przebiega granica między stanami Illinois i Iowa. Na jej brzegu leży miasteczko, które skrywa mały skarb. Jest to zbudowany w 1872 roku zamek, który został wzniesiony bez pomocy architekta lub projektanta. Miejsce nazwane „Sanktuarium Miłości i Sztuki” znalazło się na mapie naszej podróży, gdyż bogato umeblowane i zdobione okiem artysty zamkowe pokoje odwołują się do światowych miejsc, zobaczymy więc m. in. apartament PERSKI, herbaciarnię CHIŃSKĄ i ROSYJSKĄ bibliotekę.

Późny obiad planujemy w restauracji serwującej, a jakże, ZAGRANICZNE potrawy. Jakiej kuchni spróbujemy? – to pozostanie niespodzianką.

Na zakończenie międzynarodowej wycieczki krótki przystanek w małej ITALII czyli pod krzywą wieżą w Niles. Prawie 30-metrowa budowla, będąca repliką słynnej wieży w Pizie jest o połowę mniejsza od oryginału, ale pięknie podświetlona wieczorem wywołuje nie mniejsze wrażenie.

Nasze światowe wojaże będziemy sobie umilać znanymi, zagranicznymi przebojami a w Chicago ‘wylądujemy” w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

1 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).