Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

12 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $2995

Price includes

 • Przelot Chicago – Tel Aviv – Chicago z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk
 • Na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika i pilota
 • 7 noclegów w pokojach 2-osobowych w hotelach klasy 3 plus ze śniadaniem i obiadokolacją
 • Wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie
 • Rybę św. Piotra
 • Wycieczkę „Jerozolima nocą”
 • Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia
 • Uroczystą kolację z występem folklorystycznym
 • Taksówki na Górę Tabor
 • Prom po Jeziorze Galilejskim
 • Zestawy nagłaśniające
 • Codzienne msze święte

The price does not include

 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – $390/os
 • Napojów do posiłków
 • Wydatków natury osobistej
 • Innych wydatków nie objętych programem
 • Zwyczajowych napiwków (około $80/os)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Betlejem- Ogród Oliwny- Góra Karmel- Góra Tabor-Kana Galilejska- Nazaret- Jezioro Galilejskie- Kafarnaum- Madaba- Petra- Amman- Madaba- Betlejeem- Jerozolima

Kultura i historia

Pielgrzymka

Trekking/hiking


Itinerary

1.day

Spotkanie grupy na lotnisku. Wylot do Tel Avivu.

2.day

Przylot do Tel Avivu, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu w Betlejem na odpoczynek.

3.day

Po zjedzeniu śniadania udamy się na szczyt Góry Oliwnej by podziwiać rozciągnięte na zboczach gaje oliwne oraz panoramę Wzgórza Świątynnego i murów Starego Miasta.

W tym dniu zwiedzimy: Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał). Obejrzymy Bazylikę Męki Pańskiej oraz rozmieszczone w około kaplice i ołtarze – m.in. Kaplica Obelg, Ołtarz Przybicia do Krzyża, Kaplica Odnalezienia Krzyża Świętego, Ołtarz Matki Bożej Bolesnej.

4.day

Po śniadaniu wyruszymy do Cezarei Nadmorskiej, gdzie spędzimy kilka godzin zanim udamy się do największego portu przeładunkowego i pasażerskiego w Hajfie. Z Góry Karmel obejrzymy krajobraz ogrodów Bahajskich. Zobaczymy kości Stella Maris – miejsce pielgrzymek czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, poświęcone Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi.

Następnie wieloosobowymi taksówkami skierujemy się na Górę Tabor skąd rozciąga się widok na całą okolicę. W Kanie Galilejskiej skosztujemy lokalnego wina by po krótkim odpoczynku przejechać do Nazaretu by ujrzeć Bazylikę Zwiastowania i Kościół św. Józefa. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg w Nazarecie.

5.day

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie i znajdującej się na jego brzegu Górę Błogosławieństw.

Udamy się na jej szczyt by podziwiać mieszczące się tu sanktuarium i niesamowite widoki na ruiny Kafarnuam, Jezioro Galilejskie oraz znaczny obszar Galilei. W Kafarnaum obejrzymy Starą synagogę, przed wizytą w Kościele Prymatu Piotra w Tabga udamy się w rejs po Jeziorze Galilejskim i skosztujemy ryby św. Piotra.

Późnym popołudniem przejazd na granicę z Jordanią, formalności graniczne i przeprawa do Ammanu.

Obiadokolacja i nocleg.

6.day

Rano transfer do Madaba. Tu zwiedzimy kościół św. Jerzego, następnie z wysokości Górę Nebo, zobaczymy Ziemię Obiecaną – całą dolinę Jordanu od Morza Martwego do Jerozolimy. Obejrzymy pozostałości starożytnych kościołów i świątyń. Dzień zakończy rajd po pustynnych piaskach. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

7.day

Śniadanie. Wizyta w Petrze. Wykute w skale zabytki obejrzymy spacerując kanionem Siq. Zwiedzimy Skarbiec Faraona, Rzymski amfiteatr, królewskie grobowce i szereg innych atrakcji. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

8.day

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Jordanii. Po obejrzeniu najważniejszych atrakcji miasta wyruszymy do Dżerasz, gdzie zachowały się ruiny kościołów chrześcijańskich i pięknie zachowane rzymskie miasto. Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Nocleg w Betlejem.

9.day

Rano wizyta na Polu Pasterzy oraz dwóch chrześcijańskich sanktuariach: Deir er-Ra’wat, i Sijar al-Ghanam. Następnie Ein Karem z Kościołem Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Historię żydowskich ofiar holokaustu przybliży nam wizyta w Muzeum Holokaustu – Yad Vaszem.

Uwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie Betlejem – odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa, zajrzymy do Groty Mlecznej i położonych w pobliżu Groty św. Hieronima w kościele św. Katarzyny i Groty Narodzenia Jezusa. Dzień uwiecznimy obiadokolacją w Betlejem. Nocne wrażenia: city trip „Jerozolima nocą”.

10.day

Po zjedzeniu śniadania przejedziemy przez Pustynię Judzką udając się do Jerycho. Kolejką linową wjedziemy na Górę Kuszenia i obejrzymy drzewo Sykomora. Nad Morzem Martwym skorzystamy z uroków plaży i skorzystamy z możliwości zakupu kosmetyków. Przystaniemy przy rzece Jordan by móc odnowić sakrament chrztu. Dzień zakończymy wizytą w kościele i grobowcu Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

11.day

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy. Przejdziemy przez bramę Św. Szczepana i weźmiemy udział w procesji upamiętniającej wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podejmiemy trud przebycia Drogi Krzyżowej od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę.

Prośby do Boga, zgodnie z tradycją włożymy między kamienne ściany Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Przekonamy się czy Góra Syjon rzeczywiście jest najwyższym punktem starożytnej Jerozolimy. Zwiedzimy Kościół Zaśnięcia NMP, wieczernik ze znajdującym się w jego wnętrzu Gróbem Króla Dawida oraz Kościół św. Piotra In Galicantu.

Uwieńczeniem podróży będzie uroczysta kolacja w stylu beduińskim z występem folklorystycznym.

12.day

Śniadanie w zależności od godziny wylotu. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.
Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Show full itinerary

12 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).