pielgrzymka Ziemia Święta i Jordania

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Program 13 dni. Grupa z Los Angeles

13 days
03-03-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $3495

Price includes

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych USA- Amman- Tel Aviv- USA
 • Zakwaterowanie w hotelach 3 i 4* w pokojach 2 osobowych
 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) w wybranych hotelach
 • Ryba Św. Piotra
 • Wycieczka “Jerozolima nocą”
 • Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia,
 • Taksówki na Górę Tabor,
 • Prom po Jeziorze Galilejskim,
 • Uroczysta kolacja w stylu beduińskim,
 • Zestawy nagłaśniające,
 • Codzienne msze święte (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium)
 • Wszystkie obiekty płatne na terenie Izraela
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na całej trasie wycieczki
 • Transfery z/ na lotnisko
 • Licencjonowany przewodnik polskojęzyczny na terenie Jordanii
 • Licencjonowani przewodnicy na terenie Izraela
 • Pilot polskojęzyczny na całej trasie wycieczki
 • Bilety wstepow do Petry
 • Wycieczka fakultatywna do Madaba
 • Bilety wstępu na Górę Nebo
 • 2 godzinny rajd Jeep-ami po Pustyni Wadi Rum
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne
 • Opłaty graniczne
 • Opieka duchowa

The price does not include

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Wydatków natury osobistej
 • Napojow do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków- koszt do potwierdzenia w biurze podczas spotkania organizacyjnego.
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – do potwierdzenia w biurze
 • Koszt testów na COVID (Jezeli bedzie wymagany).

Pielgrzymka Ziemia Święta i Jordania

TEL AVIV- BETLEJEM: BAZYLIKA NARODZENIA CHRYSTUSA)-GÓRA OLIWNA- KOŚCIÓŁ PATER NOSTER- BAZYLIKA MĘKI PAŃSKIEJ- KAPLICA OBELG- OŁTARZ PRZYBYCIA DO KRZYŻA- CEZAREA NADMORSKA- HAJFA- GÓRA TABOR- KANA GALILEJSKA- NAZARET- JEZIORO GALILEJSKIE- GÓRA BLOGOSŁAWIEŃSTW-STARA SYNAGOGA W KAFARNAUM- AMMAN- MADABA- GÓRA NEBO- PETRA- DŻERASZ- POLE PASTERZY- EIN KAREM Z KOŚCIOŁEM NAWIEDZENIA ŚW. ELŻBIETY I NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA- MUZEUM HOLOKAUSTU- GROTA MLECZNA- GROTA ŚW. HIERONIMA- PUSTYNIA JUDZKA- JERYCHO- MORZE MARTWE- RZEKA JORDAN- JEROZOLIMA- ŚCIANA PŁACZU- GÓRA SYJON.

Kaniony

Kultura i historia

Pielgrzymka


Itinerary

1.day

USA- AMMAN

Zbiórka grupy na lotnisku. Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem. Przelot do Ammanu.

2.day

AMMAN

Przylot do Ammanu, stolicy Królestwa Jordanii, odprawa paszportowa i celna a następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

 
3.day

AMMAN – MADABA – NEBO – JERASH

Po śniadaniu wyruszymy śladami Jezusa, Proroków, pierwszych chrześcijan, karawan kupieckich i licznych armii, które przemierzając Bliski Wschód uczyniły jego historię niezwykle bogatą a ziemię Świętą. Pierwszym miejscem będzie Madaba. Tam w prawosławnym Kościele Św. Jerzego przyjrzymy się najsłynniejszej bodaj wczesnochrześcijańskiej mozaice przedstawiającej Ziemię Świętą. Kolejnym miejscem na naszej pątniczej trasie będzie góra Nebo. To z niej wd. Starego Teastamentu spoglądać na Ziemię Obiecaną miał Mojżesz. Jego dziełem życia było przewodniczyć Narodowi Wybranemu w drodze z niewoli egipskiej do kraju Ojców – Abrahama, Izaaka i Jakuba. Końcowym miejscem dla Mojżesza tej podróży była właśnie góra Nebo. Po zachwyceniu się tamtejszym widokiem na Jerozolimę, góry Judei, Dolinę Jordanu wraz z Jerychem oraz po modlitwie w tutejszym kościele skierujemy swe kroki na północ ku ruinom jednego z miast Dekapolis. W grece, wyraz ten oznacza to dosłownie 10 miast. Jerash – bo o nim mowa był jednym z największych i najważniejszych. Rozwijał się tam handel, dzięki bogactwu miasto było jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie, ale co najważniejsze – dzięki wolności kwitła tam nowa religia – chrześcijaństwo. Po spacerze pośród ruin niedzisiejszej chwały powrócimy do Ammanu na kolację i nocleg.

 

 
4.day

PUSTYNIA SYRYJSKA – WADI RAM

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszamy na południe ku olbrzymiej Pustyni Syryjskiej która zajmuje znaczny obszar Jordanii, Syrii, Iraku i Arabii Saudyjskiej. W jej sercu znajduje się słynąca z krajobrazu marsjańskiego dolina Wadi Ram a tam oddamy się przyjemność jazdy autami terenowymi po wydmach, przejażdżce na wielbłądzie i wizycie u Beduinów – gospodarzy tej ziemi. Przejazd na nocleg.

5.day

PETRA

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszamy na poszukiwanie kanionu Siq który skrywa słynną Petrę. To zadziwiające miasto, którego historia sięga czasów biblijnych i jest ojczyzną między innymi Króla Heroda zostało zapomniane na wiele wieków po tym jak trzęsienia ziemi i zmiana uwarunkowań politycznych i ekonomicznych zepchnęły to miasto – państwo w niebyt. Dla współczesnych odkrył je Szwajcar Johann Ludwig Burckhardt a rozsławił Harison Ford w filmie Indiana Jones. W czasie naszych odwiedzin które rozpoczniemy po wczesnym śniadaniu udamy się w odwiedziny do Skarbca a dalej ulicą Cardo w kierunku teatru oraz Kościoła Bizantyjskiego którego ruiny królują ponad martwym miastem. Na nocleg i kolacje powrócimy do Ammanu.

 

6.day

PUSTYNIA JUDZKA – MIEJSCE CHRZTU – JERYCHO – GÓRA KUSZENIA – MORZE MARTWE – DOLINA JORDANU

Po śniadaniu opuścimy wraz z bagażami nasz hotel w Ammanie i ruszymy w drogę do Izraela. Po przekroczeniu granicy przystaniemy przy rzece Jordan by móc odnowić sakrament chrztu a następnie przez Pustynię Judzką przejedziemy do Jerycha. Tam kolejką linową wjedziemy na Górę Kuszenia i obejrzymy drzewo Sykomora. Nad Morzem Martwym skorzystamy z uroków plaży i możliwość zakupu kosmetyków. Na nocleg udamy się do jednego z miast Galilei – Nazaretu, Tyberiady lub położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego Hajfy.

7.day

JEZORO GALILEJSKIE- GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – CAPHARNAUM – RYBA ŚW. PIOTRA – TABHA – GÓRA TABOR

Śniadanie a po nim przejazd nad Jezioro Galilejskie i znajdującej się na jego brzegu Górę Ośmiu Błogosławieństw. Udamy się na jej zbocze by podziwiać mieszczące się tu Sanktuarium i niesamowite widoki na ruiny Kafarnuam, Jezioro Galilejskie, oraz znaczny obszar Galilei. Kolejnymi miejscami misyjnej działalności Jezusa z Nazaretu które odwiedzimy będzie brzeg jeziora. W tym miejscu Jezus dokonać miał cudownego rozmnożenia chleba i ryb a także dokonać ponownego uprzywilejowania Św. Piotra w misji prowadzenia Kościoła Powszechnego.W Kafarnaum obejrzymy Starą Synagogogę. Po degustacji Ryby Św. Piotra i rejsie po jeziorze Galilejskim. Ostatnim akordem tego dnia będzie wyjazd na Górę Tabor – miejsca Przemienienia Pańskiego, skąd rozciąga się widok na całą okolicę. Na kolację i nocleg powrócimy do naszego hotelu w Galilei.

 

8.day

KANA GALILEJSKA – NAZARET – HAJFA – CEZAREA NADMORSKA

Po śniadaniu wyruszymy do miejsca pierwszego cudu Jezusowego, czyli Kany Galilejskiej. Tam posłuchamy fragmentów Ewangelii a pary małżeńskie będą mogły odnowić Sakramentalne przyrzeczenia złożone sobie ongiś przed ołtarzem i skosztowac lokalnego wina. Z Kany udamy się do pobliskiego Nazaretu. To największe chrześcijańskie miasto w Izraelu i miejsce maryjnego zwiastowania. Oprócz Bazyliki Zwiastowania zobaczymy także Kościół Św. Józefa. Natomiast w Hajfie z Góry Karmel obejrzymy krajobraz ogrodów Bahajskich. Zobaczymy kości Stella Maris – miejsce pielgrzymek czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, poświęcone Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Na koniec dnia udamy się do Cezarei Nadmorskiej, gdzie spędzimy kilka godzin na brzegu Morza Śródziemnego. Na kolację i nocleg udamy się do Betlejem, gdzie nocować będziemy już do końca naszej pielgrzymki.

9.day

POLE PASTERZY – BETLEJEM – YAD WHASHEM – EIN KAREM – JEROZOLIMA NOCĄ

Rano wizyta na Polu Pasterzy w chrześcijańskim sanktuarium znanym także pod arabską nazwą: Deir er-Ra’wat, i Sijar al-Ghanam. Tam oprócz nawiedzenia miejsca objawienia anielskiego szansa na zakup dewocjonaliów i pamiątek, które oferowaną są przez tutejszych chrześcijan a zakup ich wydatnie wspomaga betlejemską wspólnotę chrześcijan. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Bazylika Narodzenia oraz Grota Mleczna. Według wiary i tradycji to tam na świat w grocie miał przyjść Jezus z Nazaretu. W Betlejem odwiedzimy także Groty Św. Hieronima oraz Kościół Św. Katarzyny. Natomiast popołudniem udamy się do Jerozolimy. Wpierw wizyta w ogrodach Muzeum Holokaustu – Yad Vaszem a po niej w Ein Karem z kościołem Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzień uwiecznimy obiadokolacją w Betlejem. Nocne wrażenia city trip: “Jerozolima nocą”

 

10.day

BETANIA – GÓRA OLIWNA – DOMINUS FLEWIT – PATER NOSTER – GETSEMANI

Po śniadaniu przez dolinę Wadi Nar (Dolina Ognia) przejedziemy do Betanii. To miejsce szczególnie umiłowane przez Jezusa tak jak rodzina Marii, Marty i Łazarza. I to właśnie tam Jezus dokonał cudu wskrzeszenia zmarłych Łazarza. Zatem jego grób zobaczymy pustym. Z Betanii przejedziemy na szczyt Góry Oliwnej by tam nawiedzić święte miejsca dalszej działalności misyjnej Jezusa z Nazaretu: Kościoły Pater Noster, Dominus Flewit i Bazylika Agonii to nie wszystkie, ale najważniejsze miejsca, które odwiedzimy za zboczu Góry Oliwnej. Przejazd do hotelu na odpoczynek.

11.day

JEROZOLIMA – STARE MIASTO – BAZYLIKA GROBU

Przejdziemy przez bram Lwów którą wkraczał do Jerozolimy na osiołku Jezus z Nazaretu a następnie ulicami starego miasta udamy się z nabożeństwem Drogi Krzyżowej od Pierwszej Stacji – miejsca skazania przez wszystkie stacje Via Dolorosa na Śmierć do Bazyliki Grobu. Tam oddamy się modlitwie i kontemplacji tak na Golgocie jak i w samym Grobie. Nawiedzimy także pozostałe kaplice i miejsca kultu które chroni ta prastara Świątynia.

12.day

JEROZOLIMA- STARE MIASTO- ŚCIANA PŁACZU- GÓRA SYJON

Tego dnia rano po wczesnym śniadaniu w hotelu udamy się na Wzgórze Świątynne. Tam podziwiać będziemy z bliska złotą kopułę Meczetu Omara a także poznawać będziemy miejsce, w którym ongiś stała Żydowska Świątynia. Następnie udamy się pod Ścianę Płaczu – miejsce, gdzie Żydzi modlą się najbliżej miejsca, gdzie kiedyś stała Świątynia a gdzie mają oni dziś dostęp. Spod Ściany Płaczu udamy się do serca starej Jerozolimy by tam podziwiać odkrycia archeologiczne które dowodzą prawdom zawartym w Biblii. Przerwa na lunch we własnym zakresie na starym mieście a następnie odwiedzimy Górę Syjon, gdzie znajduje się Wieczernik, Grób Króla Dawida a także Kościół Peter in Galicantu (Piotr w okowach) gdzie Jezus był więziony z Czwartku na Piątek a gdzie Piotr zaparł się Mistrza 3 razy. Wieczorem zapraszamy Państwa na kolację w stylu bediuńsko – palestyńskim, gdzie przy lokalnej muzyce i tańcach podsumowywać będziemy naszą pielgrzymkową wyprawę do Ziemi Świętej.

13.day

TEL AVIV-USA

Poranny przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa i lot powrotny do Chicago.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

 

Sprawdź podobne wycieczki:

Show full itinerary

13 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).

Podobne wycieczki

Show all tours 199