Pielgrzymka do Miejsc Objawien Maryjnych w Champion

1 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation

Price includes

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Opieke lokalnego przewodnika
  • Koszt prywatnej mszy swietej w sanktuarium
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej: napoje, zwyczajowe napiwki, ofiara na tacę itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Itinerary

1.day

Wyjazd o godz. 5:00 rano spod biura Rek Travel w Chicago. Zbiórka grupy w Burbank o 6:00 pod Kosciolem Swietego Alberta. Przejazd do miejsca objawień maryjnych w Champion, w stanie Wisconsin. Odwiedzimy tam Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Pomocy, które jest  pierwszym i jedynym katolickim sanktuarium w Ameryce, zatwierdzonym przez autorytet Kościoła katolickiego.
Objawienie miało miejsce na terenie obecnego sanktuarium, w czasach kiedy miasteczko jeszcze nosiło nazwę Robinsonville (obecnie Champion). Maryja objawiła się 9 października 1859 roku Belgijskiej imigrantce, Adele Brise, przedstawiając się jako „Królowa Niebios, która modli się o nawrócenie grzeszników”. Od tamtej pory tysiące pielgrzymów odwiedza to miejsce aby modlić się o pomoc i uzdrowienie.
Na terenie Sanktuarium w Champion znajduje się Kaplica Objawień, centrum modlitwy oraz centrum powitalne z historią Sanktuarium. Na zewnątrz są stacje drogi krzyżowej i miejsce na spacery w odosobnieniu, by oddać się modlitwie różańcowej. Do dyspozycji pielgrzymów jest ponadto kawiarnia, sklep z pamiątkami oraz oryginalny zabytkowy budynek szkoły, w którym Adele Brise kiedyś nauczała.
W programie zwiedzania sanktuarium:
Msza Święta (prywatna, tylko dla naszej grupy) w Kaplicy sanktuarium
Oratorium i Kaplica Objawień
Miejsce pochówku Adele Brise
Groty poświęcone Matce Boskiej z Lourdes i Fatimy
Stacje Drogi Krzyżowej
Modlitwa różańcowa w otaczających ogrodach
Sztuka sakralna – Pieta, rzeźby i posągi Świętej Rodziny, Św. Józefa, Św. Franciszka z Asyżu, Matki Najświętszej, Św. Michała Archanioła, replika Miłosierdzia Bożego i Ukrzyżowania
Czas na lunch (własny lunch w wynajętej sali, ok. 30 min)
Po wizycie w sanktuarum udamy się w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu obiad a jeśli czas pozwoli i pogoda dopisze, krótki przystanek w mieście Milwaukee. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych (około 8 pm).

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).