Parki Narodowe Zimą

10 days
Itinerary
Cena $1295

Price includes

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

Parki narodowe


Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5 rano. Kierując się na zachód przejeżdżamy przez stany Illinois, Missouri i Oklahoma. Krótki postój w St. Louis przy Bramie na Zachód. Dalszy przejazd. Nocleg w Missouri.

2.day

OKLAHOMA CITY – CADILLAC RANCH

Kontynuujemy podróż na zachód. W Oklahomie zatrzymamy się w stolicy stanu, Oklahoma City, gdzie zobaczymy Oklahoma City Memorial. Pomnik ten upamiętnia ofiary, ocalałych, ratowników i wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku zamachu bombowego w Oklahoma City 19 kwietnia 1995 r. Znajduje się w centrum Oklahoma City na dawnym miejscu budynku federalnego im. Alfreda P. Murraha, który został zniszczony podczas bombardowania w 1995 r.

Wjeżdżamy do Texasu, gdzie zatrzymamy się przy Cadillac Ranch. Jest to instalacja artystyczna utworzona w 1974 roku przez członków grupy artystycznej Ant Farm. Instalacja składa się z dziesięciu samochodów marki Cadillac, zakopanych częściowo w ziemi. Zainstalowane w 1974 roku samochody były starszymi, używanymi lub „śmieciowymi” samochodami. Odwiedzający zachęcani są do zostawienia swojego graffiti na samochodach, które non stop dekorowane, straciły już swoje pierwotne kolory.

Dalsza droga w kierunku Albuquerque. Nocleg.

3.day

ALBUQUERQUE – PETRIFIED FOREST NP

Wjeżdżamy do kolejnego stanu na naszej mapie podróży. Będzie to Nowy Meksyk.

Zatrzymamy się w Albuquerque, największym mieście Nowego Meksyku. Wjazd kolejką linową na szczyt Sandia. To najdłuższa kolejka linowa na świecie (4,3 km), a z góry roztaczają się piękne widoki na dolinę Rio Grande oraz otaczające je pasma górskie. Czas wolny na spacer po historycznym centrum by wchłonąć niepowtarzalny klimat Albuquerque.

Wyjazd w dalszą drogę w kierunku Parku Narodowego Petrified Forest. Jest to jedyny park, przez który przebiega legendarna droga 66. Park jest bardzo zróżnicowany krajobrazowo, ale zdecydowanie największą jego atrakcją jest skamieniały las czyli tysiące skamieniałych pni drzew o zaskakującej gamie kolorów. Przejazd parkową drogą z postojami w punktach widokowych, m. in. przy Painted Desert. Przejazd w kierunku Flagstaff. Po drodze krótki przystanek przy Wigmam Motel by zrobić sobie selfie w klimacie Route 66. Nocleg w okolicy Flagstaff.

4.day

SEDONA – HOOVER DAM – LAKE MEAD – LAS VEGAS

Krótki przejazd do Sedony. To piękne miasto w północnej części Arizony otoczone jest wysokimi na blisko 2 tys. m czerwonymi skałami. Malownicze położenie, bliskość szlaków i artystyczny klimat przyciągają tysiące turystów (w mieście jest ponad 100 galerii).

Następnie przejazd do Zapory Hoovera, betonowej zapory grawitacyjnej w Czarnym Kanionie rzeki Kolorado. Została ona zbudowana w latach 1931-1936 podczas Wielkiego Kryzysu i została poświęcona 30 września 1935 r. przez Prezydenta Franklina D. Roosevelta. Została tak nazwana, by upamiętnić Herberta Hoovera, 31-ego prezydenta Stanów Zjednoczonych w podziękowaniu za jego zaangażowanie w budowę zapory. Zapora spiętrza rzekę Kolorado, która w tym miejscu jest również granicą stanów Nevada i Arizona.

Przez środek budowli biegnie też linia zmiany czasu. Wielka, betonowa ściana ma 221 m wysokości. Ogrom konstrukcji robi duże wrażenie. Zatrzymamy się też przy położonym nieopodal Lake Mead Recreational Area. Dojazd do Las Vegas. Czas wolny. Nocleg w Las Vegas.

5.day

DOLINA ŚMIERCI

Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie Death Valley NP. Dolina Śmierci, bo o niej mowa, to największy park narodowy na terenie kontynentalnej części USA. Spośród wielu atrakcji, które skrywa Dolina Śmierci, na początek zatrzymamy się przy punkcie widokowym Dante’s View, który z racji tego, że jest najwyżej położonym, dostępnym dla turystów miejscem w parku, oferuje niesamowitą panoramę na całą dolinę.

Następnie zatrzymamy się przy Zabriskie Point. Fantazyjne formacje skalne o wymyślnych kształtach, podkreślonymi grą światła w zależności od pory dnia, to ulubione miejsce fotografów.  Na naszej liście nie zabraknie bodaj najciekawszego miejsca, czyli Badwater. Położone 86 m poniżej poziomu morza, białe i słone dno jeziora Badwater to najniżej położone miejsce na półkuli zachodniej.

Inne miejsca, które odwiedzimy w tym dniu na terenie parku to Devil’s Golf Course, diabelskie pole golfowe z olbrzymimi bryłami soli oraz Salt Creek i Ghost Town. Przejazd na nocleg.

6.day

JOSHUA TREE NP

Przejazd do Parku Narodowego Joshua Tree, jednego z ciekawszych parków w Kalifornii. Park zawdzięcza swoją nazwę roślinie o nazwie Joshua Tree. Jest to tak naprawdę juka, która bywa też nazywana Drzewem Jozuego. Jak nietrudno się domyślić, roślina ta licznie występuje właśnie na terenie parku i stanowi jego główną atrakcję. Drzewa Jozuego to jednak nie jedyni mieszkańcy parku.

Na obszarze parku, który swoim obszarem obejmuje część pustyni Mojave i Kolorado, występują także kaktusy i… dzikie zwierzęta. Zwiedzając park, zatrzymamy się przy wybranych atrakcjach jak Covington Flats czy Keys View. Covington Flats to obszar, który skupia w dużej ilości wspomniane drzewa Jozuego. Keys View z kolei, to punkt widokowy na okoliczne skały i pustynię. Widać z niego również fragment uskoku San Andreas.

Kolejny krótki postój będzie przy Cottonwood Spring – to jedna z kilku oaz na terenie parku, w której poszukiwacze złota zaopatrywali się w wodę. Zobaczymy ponadto formacje skalne o charakterystycznych kształtach, jak Arch Rock (łuki skalne) czy Skull Rock – skałę, która swoim kształtem przypomina czaszkę, co czyni z niej jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w parku.

Nieopodal parku usytuowane jest niewielkie miasteczko Pioneertown, funkcjonujące jako imitacja osady z czasów Dzikiego Zachodu. Pojedziemy tam, by zobaczyć osadę, która powstała jako plan filmowy i do dzisiejszego dnia wykorzystywana jest przy produkcji filmów o tematyce Dzikiego Zachodu. Nocleg w Las Vegas.

7.day

VALLEY OF FIRE – ZION NP – HORSESHOE BEND

8.day

9.day

MEXICAN HAT – MONUMENT VALLEY – GLENWOOD SPRINGS

Atrakcji nie ubywa, a wprost przeciwnie, z każdym dniem odkrywamy nowe, niesamowite miejsca. Na początek, po drodze do kolejnej atrakcji zatrzymamy się przy skalnej formacji, która do złudzenia przypomina meksykańskie sombrero. Następnie przejazd do Monument Valley.

Te przepiękne tereny Indian Navajo leżące na granicy dwóch stanów Utah i Arizona zasłynęły przede wszystkim dzięki westernom, będąc malowniczym tłem akcji dla wielu z nich. Indianie Navajo uważają się za prawowitych gospodarzy Monument Valley bowiem są potomkami Indian kultury Anasazi, którzy zamieszkiwali te tereny od kilku tysięcy lat.

Do dypozycji odwiedzających udostępniona jest niewielka część tego ogromnego parku, w tym słynne formacje skalne, “Rękawice”. Opuszczamy Arizonę i kierujemy się w kierunku Colorado. Dojazd do Glenwood Springs, gdzie zostaniemy na nocleg. Nieprzypadkowe to miejsce, bo oferuje gorące źródła mineralne, w których będziemy mogli zrelaksować się po długim dniu.

Każde gorące źródło w Górach Skalistych ma swoją własną, unikalną mieszankę minerałów i nie inaczej jest w przypadku Glenwood Hot Springs. Minerały zawarte w gorących, źródlanych wodach łagodzą różne dolegliwości, pomagają wyeliminować toksyny, poprawić krążenie i obniżyć ciśnienie krwi. To najlepszy zastrzyk dla zdrowia i sposób na naładowanie baterii, jaki możemy sobie zafundować w środku zimy. Nocleg.

10.day

Droga powrotna do Chicago. Przejeżdżamy przez wielkie równiny i prerie dawnego Dzikiego Zachodu. Droga będzie prowadzić przez Kolorado, Nebraskę, Iowa i Illinois. Przejazd przez Denver, stolicę stanu Kolorado. To amerykańska metropolia sięgająca czasów Starego Zachodu i punkt wypadowy dla ośrodków narciarskich w pobliskich Górach Skalistych.

Krótki postój przy jednej ze stacji Pony Express i przy pomniku Lincolna na najwyżej położonym punkcie widokowym przy autostradzie I-80. W trakcie dalszego przejazdu krótkie, regularne postoje na kawę, posiłek i rozprostowanie nóg.

11.day

Dalszy przejazd w kierunku Chicago. W trakcie przejazdu krótkie postoje. Na dłużej zatrzymamy się nad rzeką Missouri w Kenefick Park, gdzie zrobimy sobie obowiązkowe „selfie” z lokomotywą Big Boy i poznamy historię kolei transkontynentalnej. Kolejny postój na największym truckstopie w USA przy autostradzie I-80. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

11 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).