Parki Narodowe Kolorado

Parki Narodowe Kolorado – hiking w wersji light

8 days
Itinerary
Cena $1095

Price includes

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Parki Narodowe Kolorado

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady

Wspinaczka


Itinerary

1.day

Wyjazd wczesnym rankiem sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd przez stany Illinois, Iowa i Nebraska. W trakcie przejazdu krótkie, regularne postoje. Nocleg.

2.day

Dojazd do Colorado.

Przejeżdżając przez Góry Skaliste, zmierzamy w stronę malowniczego, górskiego miasteczka Estes Park, leżącego u ich podnóży. Po zakwaterowaniu i posiłku, udamy się na popołudniowy spacer do Parku Narodowego Gór Skalistych (RMNP).

Wędrując szlakiem pradawnych plemion Indian Ute, będziemy podziwiać piękno natury, słuchać historii Kordylierów i oczekiwać na spektakularny zachód słońca nad najwyższym szczytem parku, Longs Peak.

Powrót do Estes Park. Nocleg.

3.day

Po śniadaniu wracamy do Rocky Mountains National Park.

Dziś w planie przyjemna wędrówka szlakiem rozpoczynającym się przy jeziorze Bear Lake i prowadzącym do położonych nieco wyżej, cudownych, górskich jezior: Nymph Lake, Dream Lake oraz Emerald Lake.

Po dotarciu do ostatniego z nich, należy nam się przerwa na odpoczynek i przekąskę. To także czas na wsłuchanie się w odgłosy dzikiej natury i podziwianie wspaniałego widoku otaczających nas z każdej strony gór.

W drodze powrotnej udamy się na teren prześlicznych wodospadów Alberta Falls. Powrót do miasta i wieczorny spacer po uroczym Estes Park. Nocleg.

4.day

Dzisiaj opuszczamy Estes Park i jedziemy w kierunku słynnego Colorado Springs.

Najpierw jednak wybierzemy się na pełną wrażeń przejażdżkę drogą prowadzącą na sam szczyt góry Pikes Peak, z którą wiąże się wiele legend. Dzięki nim dowiemy się co tak naprawdę łączyło Indian Ute z górą Słońca i dlaczego na jej szczycie znajdowały się Wrota do Niebios.

Po podziwianiu spektakularnej panoramy, będzie możliwość zjedzenia obiadu w restauracji znajdującej się tuż obok nas, czyli na szczycie czternatotysięcznika (14,115 stóp), na którym właśnie będziemy się znajdować.

Następnie jedziemy do Garden of the Gods, czyli Ogrodu Bogów, znajdującego się pod Wielką Białą Górą. Miejsce zachwyca nietypowymi kształtami i czerwonym kolorytem skał, liczących około 300 miliardów lat. Indianie z plemienia Ute wierzyli, że to właśnie tutaj nastąpiło stworzenie ich ludu, przez co miejsce nazywali Ogrodem Edenu i uznawali je za święte.

Przejazd na nocleg w Colorado Springs.

5.day

Po godzinnym przejeździe znajdziemy się w kolejnym pięknym parku o nazwie Royal Gorge, gdzie przejdziemy się po najwyższym w USA wiszącym moście, znajdującym się na wysokości około 1000 stóp nad rzeką Arkansas.

Most Royal Gorge dawniej nosił miano najwyższego wiszącego mostu na świecie. W 2001 roku niestety utracił ten tytuł, chociaż wciąż znajduje się na liście najwyższych. Został zbudowany w 1929 roku i rozciąga się ponad Królewskim Wąwozem, którego formowanie się trwało ponad 1,7 miliarda lat.

Kolejną z zapierających dech w piersiach atrakcji będzie zjazd oszkloną gondolą w dół kanionu. Po powrocie do góry udamy się na krótki, lecz przepiękny szlak aby jeszcze przez chwilę móc zachwycać się magią tego miejsca.

Lunch w historycznym miasteczku Canyon City. Przejazd do Montrose. Nocleg.

6.day

Dzisiaj dotrzemy do Telluride – miasta Dzikiego Zachodu.

Zapowiada się dzień pełen wrażeń! Pod wodzą doświadczonych przewodników, znających każdy zakątek regionu, wyruszymy na terenową przejażdżkę wojskowym czterokołowcem po majestatycznych i urzekających górach San Juan, które niegdyś były terytorium zamieszkiwanym przez Indian Ute.

Poznamy z bliska dzikość i piękno gór, a także ciekawostki oraz historię związaną z tym obszarem. Odwiedzimy miasta – widma i dowiemy się jak zakończyły się poszukiwania złota na terytorium gór San Juan.

Powrót do Telluride i wieczór w klimacie westernu. Nocleg.

7.day

W ostatnim dniu wycieczki zobaczymy Black Canyon of the Gunnison National Park czyli Park Narodowy z zachwycającymi skałami w kolorze czerni.

Spektakularny krajobraz, ukształtowany przez miliony lat, za pomocą szalejącej poniżej rzeki Gunnison, łączy w sobie wąski otwór, strome ściany i zaskakującą głębię, jak żaden inny kanion Ameryki Północnej.

Kanion został odkryty i oficjalnie opisany w 1853 roku przez kapitana Gunnisona, który zginął z rąk Indian Ute, zamieszkujących owe tereny. Wkrótce po tym zdarzeniu, rzeka została nazwana na cześć kapitana.

Po zatrzymaniu się w kilku punktach widokowych, pójdziemy na relaksujący spacer i będziemy mieć okazję zejścia do rzeki.

Następnie ruszamy już do ostatniego punktu naszej wyprawy. Miejsce to jest jednym z najchętniej fotografowanych w Kolorado. Nazywa się Maroon Bells. Zachwyca odblaskowym jeziorem i dwoma gigantycznymi szczytami górskimi, ozdobionymi śnieżnymi pasami. Całość tworzy prześliczną, malowniczą panoramę, której sceneria zmienia się wraz z porami roku.

Lunch w Aspen. Przejazd do Denver. Nocleg.

8.day

Droga powrotna do Chicago. Całodzienny przejazd przez prerie stanów Nebraska i Iowa. W trakcie przejazdu krótkie, regularne postoje. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

 

 

A może Sylwester na nartach w Aspen-Snowmass Kolorado?

Show full itinerary

8 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).