Parki Narodowe Kolorado

Parki Narodowe Kolorado – hiking w wersji hardcore

10 days
Itinerary
Cena $1295

Price includes

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Parki Narodowe Kolorado

Trekking/hiking


Itinerary

1.day

Wyjazd wczesnym rankiem sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd przez stany Illinois, Iowa i Nebraska. W trakcie przejazdu krótkie, regularne postoje. Nocleg.

2.day

Dojazd do Kolorado (dla chętnych możliwość przelotu do Denver). Przejeżdżamy przez Góry Skaliste, podziwiając przepiękne panoramy i zapoznając się z historią Kordylierów. Czas na posiłek i zakwaterowanie.

Po przerwie wyruszamy na pierwszy, zapierający dech w piersiach szlak o nazwie Ute Indian Trail (2 mile – szlak środnio trudny). To czas na aklimatyzację, która będzie potrzebna na kolejne dni.

Powrót do czarującego, górskiego miasteczka – Estes Park. Nocleg.

3.day

Prawdziwą przygodę czas zacząć! Wczesnym rankiem, po śniadaniu wyruszamy do parku Narodowego Gór Skalistych (RMNP) i udajemy się na szlak Glacier George (8,5 mili – szlak trudny), który zaprowadzi nas do urokliwych wodospadów Alberta Falls.

Chwila na odpoczynek, złapanie tchu i podziwianie cudownych widoków oraz dzikiej przyrody. Ruszamy dalej, szlakiem wiodącym do jeziora The Loch Lake, Lake of Glass i Sky Pond, czyli frajda dla lubiących lekką wspinaczkę. Powrót do Estes Park.

Wypad na miasto. Nocleg.

4.day

Wracamy do RMNP.

Na rozgrzewkę zobaczymy kolejne, cudowne jeziora, otoczone górami, wciąż pokrytymi warstwą śniegu. Bear Lake, Nymph Lake, Dream lake i Emerald Lake to ich nazwy, ale tak naprawdę jeziora te będą tylko naszymi przystankami, ponieważ dzisiejszy cel to wejście na szczyt Hallet Peak o wysokości 12,720 stóp (3,877 m n.p.m.), który mieliśmy okazję podziwiać z oddali, będąc na jeziorze Dream Lake.

Cały szlak prowadzący do szczytu ma długość 10 mil i jest uznawany za trudny, więc będzie dobrym sprawdzeniem naszej formy i kondycji. Powrót do Estes Park. Czas na zasłużony relaks.

Dziś spędzimy ostatni wieczór w malowniczym miasteczku, otoczonym Górami Skalistymi. Nocleg.

5.day

Po śniadaniu jedziemy w stronę Colorado Springs. Dzisiaj dzień pełen wrażeń, ale to także czas na regenerację.

W planach wyjazd samochodem na szczyt o nazwie Pikes Peak i wysokości 14,115 stóp (4,302 m). Będziemy podziwiać cudowną panoramę. Możliwość lunchu w restauracji na szczycie.

Po przerwie wyruszymy w stronę bajecznego parku o nazwie Garden of the Gods czyli Ogród Bogów (4 mile – szlak łatwy).

Wybierzemy się na lekką, popołudniową wędrówkę, aby podziwiać przepiękne formacje skalne i zachód słońca. Nocleg w Colorado Springs.

6.day

Zmierzamy na południe do Parku Narodowego Great Sand Dunes.

Będziemy wędrować po piaszczystych szlakach i wydmach w samym sercu gór Colorado. Sand Dunes Loop Trail to propozycja dla tych, którzy po poprzednich wymagających dniach potrzebują nieco więcej odetchnąć (5 mil – szlak średnio trudny).

Dla chętnych i szukających mocniejszych wrażeń trasa High Dune Trail czyli wyjście na najwyższą wydmę. Łatwo nie będzie (3 mile – szlak trudny) lecz widok z jej szczytu wynagrodzi nam żmudną wspinaczkę, a zjazd w dół doda energii na resztę dnia.

Przejazd do kolejnego miasta Dzikiego Zachodu – Durango. Czas na relaks i wyjście na miasto by móc poczuć jego kowbojski klimat. Gorące źródła dla chętnych. Nocleg.

7.day

Po śniadaniu i krótkiej przejażdżce dotrzemy do Parku Narodowego Mesa Verde, gdzie poznamy historię tego archeologicznego miejsca, będącego pozostałością po plemieniu Pueblo, zamieszkującym owe tereny ponad 700 lat temu.

Wraz z przewodnikiem poznamy największe ciekawostki i fakty dotyczące ludzi niegdyś żyjących na klifie oraz będziemy mieć możliwość przejścia  po ich miejscu zamieszkania (krótkie i łatwe przejścia, około 0,5 mili).

Następnie ruszamy w stronę parku stanowego gór San Juan, gdzie wybierzemy się na piękny szlak, prowadzący do naturalnych, górskich, gorących źródeł – nie zapomnijcie zapakować strojów kąpielowych do plecaków! Nocleg w Silverston.

8.day

Stamtąd udamy się do ostatniego Parku Narodowego w stanie Colorado – Black Canyon of the Gunnison.

W dalszym ciągu jedziemy słynną autostradą o nazwie Million Dollar Highway, która dostarczy nam wielu wrażeń i spektakularnych widoków. Po dotarciu do parku zatrzymamy się w kilku punktach widokowych i zejdziemy do rzeki Gunnison, która jest twórcą tego niesamowitego kanionu (1,8 mili – szlak trudny).

Później zmierzamy do malowniczego, niczym z widokówki miejsca,  które zostanie tajemnicą a zarazem niespodzianką do ostatniego dnia! Przejazd na nocleg do miasta Leadville.

9.day

Przed nami przedostatni dzień wyprawy i całodniowa wspinaczka na najwyższy szczyt Colorado – Mt Elbert, o wysokości 14,433 stóp (4401 m).

Góra nie wymaga od nas żadnych szczególnych umiejętności ani wyposażenia. Dobre chęci, wytrwałość i pozytywna energia w zupełności wystarczą, a nawet będa potrzebne. Po zdobyciu szczytu (9,3 mili – szlak trudny) z pewnością każdy z nas odczuje satysfakcję, a widok z “dachu” Coloradu zrekompensuje wysiłek i na koniec da zastrzyk endorfin czyli hormonu szczęścia.

Po powrocie na parking przejazd do Denver na nocleg.

10.day

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Droga powrotna do Chicago(grupa samolotowa transport na lotnisko). Całodzienny przejazd przez prerie stanów Nebraska i Iowa. W trakcie przejazdu krótkie, regularne postoje. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

 

Parki Narodowe Kolorado – hiking w wersji light

Show full itinerary

10 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).