Papua i Nowa Gwinea: wyprawa na Festiwal Hagen

11 days
08-13-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $4590

Price includes

 •  Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych
 • Śniadania
 • Transfery z/ na lotnisko
 • Bilet wstępu na Festiwal Hagen
 • Bilet wstępu na Mini-Festiwal Hagen
 • Wizyta w tradycyjnej wiosce papuaskiej
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Przelot samolotem z Port Moresby do Mt HAgen
 • Przelot samolotem z Lae do Port Moresby
 • Piknik w Dolinie Ramu

The price does not include

 • Koszt biletów międzynarodowych
 • Opłaty wizowe
 • Wyżywienie nie wymienione w programie
 • Zwyczajowe napiwki
 • Ubezpieczenie podróżne (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Kultura i historia

Rozrywka

Wczasy


Itinerary

1.day

CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa pszportowo-bagażowa. Przelot do Papui – Nowej Gwinei.

2.day

DZIEŃ W PRZESTWORZACH

Dzisiaj dalej w przestworzach w oczekiwaniu na niesamowite wrażenia. Pod nami niesamowite widoki.

3.day

PORT MORESBY

Przylot do Papui – Nowej Gwinei. Przejazd do stolicy Port Moresby i transfer do hotelu. Wczesnym popołudniem wybierzemy się na wycieczkę po mieście – odwiedzimy budynek parlamentu, Muzeum Narodowe i galerię sztuki. Dzień zakończymy kolacją. Nocleg w Port Moresby.

Port Moresby, Papua New Guinea
4.day

MOUNT HAGEN

Wczesnym rankiem udamy się na lotnisko, by dostać się na górę Hagen. Tutaj zakwaterowanie w hotelu otoczonym bujną zielenią i pięknymi krajobrazami. Kolacja i nocleg. Następnie udamy się na główny rynek Mount Hagen, gdzie można zobaczyć wszelkiego rodzaju plemienne, unikalne dla obszaru Nowej Gwinei artefakty. Następnie wyruszymy
w okoliczne góry i przy odrobinie szczęścia zobaczymy rajskie ptaki, kolczatki górskie i kazuary. Powrót do Mount Hagen na kolację i nocleg.

Aerial panoramic view to Mount Hagen city at Papua New Guinea
5.day

WIZYTA W TRADYCYJNEJ WIOSCE PAPUASKIEJ

Dzisiaj udamy się do miejscowej wioski, gdzie skosztujemy tradycyjnej potrawy papuaskiej“mumu” Jest to potrawa przygotowana podczas pieczenia w ziemi na rozżażonych kamieniach przy użyciu liści bananowca i paproci, słodkich ziemniaków, bananów oraz wieprzowiny.
Podczas oczekiwania na posiłek zapoznamy się z różnymi zwyczajami i tradycyjnymi umiejętnościami tutejszych mieszkańców, takich jak rozpalanie ognia czy strzelanie z łuku. Po hucznej uczcie udamy się na trekking do pobliskiego wodospadu, gdzie będziemy mogli popływać i nacieszyć się urokiem tutejszych lokalnych wód. Następnie powrócimy na górę Hagen do Kaibar, lokalnej restauracji w ścianie. Nocleg w Mt Hagen.

Men Dani tribe shoot an arrow. May 15, 2012 The Baliem Valley, Indonesian, New Guinea
6.day

OBCHODY DNIA SZKOŁY - LUGLAMP

Po śniadaniu udamy się zobaczyć plemię Luglamp, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Szkoły. Jest to swoisty Mini-Hagen Festiwal, gdzie jako jedyni turyści poznamy to święto oragizowane przez tutejszych uczniów i nauczycieli. Po obchodach powrót do Mt. Hagen. Po lunchu wizyta na plantacji kawy. Następnie obiad w słynnym Hotelu Highlander. Nocleg.

Panoramic view to plantation near Mount Hagen, Papua new Guinea
7.day

FESTIWAL HAGEN CZAS ZACZĄĆ!

Dzisiaj wielki dzień festiwalu! Dotrzemy na miejsce festiwalu wystarczająco wcześnie, aby być świadkiem, jak uczestnicy przygotowują swoje kostiumy. Będzie możliwość pomalowania twarzy (za dodatkową opłatą) oraz wzięcia udziału w tradycyjnych grach. Po uroczystościach powrót do hotelu na kolację.

Sili Muli tribe participantes at Mount Hagen festival, Mount Hagen, Papua new Guinea
8.day

FESTIWAL HAGEN - CIĄG DALSZY...

Dzisiaj kolejny dzień festiwalu i kolejna porcja tańców i rozrywki z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć pamiątkowych. Nocne wyjście na Mount Hagen z okazji zakończenia festiwalu. Nocleg.

Participants of the Mount Hagen local tribe festival Mount Hagen, Papua new Guinea
9.day

GOROKA

Dzisiaj opuszczamy Mt Hagen, aby wyruszyć w dalszą podróż. Po drodze czeka nas lunch w hotelu Mt Wilheam w prowincji Simbu. Poznamy też plemię Szkieletów Mindima. Zgodnie z tradycją przodkowie tego plemienia przebierali się za szkielety, aby odstraszyć otwora z pobliskiej jaskinii. Zatrzymamy się także przy Muzeum J. K. McCarthy’ego, w którym znajdują się eksponaty od II wojny światowej aż po tradycyjne relikty pochodzące z Nowej Gwinei. Nocleg w Goroka.

View of Goroka airfield, Papua New Guinea
10.day

LAE

Dzisiaj przejedziemy do pięknego nadmorskiego miasteczka Lae. Jest to również najważniejszy port Papui – Nowej Gwinei. To tutaj toczyły się jedne z najbardziej zaciekłych walk między siłami australijskimi i japońskimi podczas II wojny światowej. Następnie czkea nas piknik w Dolinie Ramu, po którym zwiedzimy miasto Lae. Tutaj udamy się także z wizytą na cmentarzu z czasów II wojny światowej. Zobaczymy między innymi wrak statku Myoko Maru i Japanese War Memorial. Kolacja i nocleg w Lae.

A World War II airplane Monument in Papua New Guinea
11.day

LAE - PORT MORESBY - CHICAGO

Poranny przelot z Lae do Port Moresby oraz odprawa paszportowo-bagażowa. Przylot do Chciago.

Night view of Port Moresby, Papua New Guinea

Show full itinerary

11 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).