Pachnąca jesień w Krainie Amishów – Babski Klub Wędrowca WAY-ZA

1 days
Itinerary
Cena $95

Price includes

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Biletów wstępu – około $45
  • Obiadu w formie bufetu ok $14.99 + TAX
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Itinerary

1.day

Wyjazd o godz. 5.30 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd). Przejazd do Bonneyville Mill County Park. W Bonneyville Mill County Park można znaleźć wyjątkowe połączenie regionalnej historii i naturalnego piękna. 222 akry łagodnie pofałdowanych wzgórz, lasów, bagien i otwartych łąk to doskonałe tło dla malowniczego Bonneyville Mill. Czeka na nas kilka mil spaceru wśród przyrody.
Przejazd do Shipshewana. Okolica miasteczka Shipshewana znana jest przede wszystkim z tego, że skupia trzecią co do wielkości społeczność Amiszów w Stanach Zjednoczonych. Słynie ponadto z największego pchlego targu na Środkowym Zachodzie oraz z wysokiej jakości rękodzieła. Wielu mieszkańców nazywa Shipshewana domem i dla wielu spośród dwóch milionów turystów rocznie odwiedzających to miasto, miejsce to jest bliskie ich sercu. Miejscowi bardzo dbają o swoje dziedzictwo, chronią je i pielęgnują. Turyści natomiast podglądając jakże odmienny styl życia, podziwiają go i wręcz tęsknią za charakteryzującą je prostotą. Na położonej nieopodal farmie wybierzemy się w fascynującą podróż do wyjątkowego świata Amiszów i Mennonitów. Czeka nas też dodatkowa atrakcja – przejazd wozem z przewodnikiem po Krainie Amiszów. Odwiedzimy muzeum poświęcone ich życiu i kulturze, a chętni zrobią zakupy w prowadzonym przez nich sklepie.
Lunch w formie bufetu. Blue Gate. Serwowane tam są dania kuchni Amiszów.  W drugiej części naszego pobytu w Indianie udamy się do lokalnej farmy na zbiór jabłek. Jabłka są niezastąpione zastąpione w kuracjach odchudzających – cenią je kobiety, które dbają o linię, bo sycą i dostarczają stosunkowo niewiele kalorii. Jednak jabłek nie można jeść bezkarnie, bo zawierają sporo cukru. Jeśli będziemy jeść więcej, to możemy mieć problem z zrzuceniem wagi. Warto wiedzieć, że jedno średnie jabłko ze skórką ma ok. 50 kcal. Porada: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Nasi dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. Jeśli będzie czas, zatrzymamy się w winiarni w Michigan City na degustację. Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).