Odkrywamy Wisconsin: Dom na Skale i Jaskinia Cave of the Mounds

1 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $125

Price includes

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • biletów wstępu
  • wyżywienia
  • miasteczko Belvidere i historia “Czarnego Piątku”
  • Dom na Skale – “House on the Rock”
  • Jaskinia “Cave of the Mounds”
  • relaks w miasteczku Lake Geneva

Jaskinie

Kultura i historia

Rozrywka


Itinerary

1.day

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, Il 60634) planowany jest w godzinach porannych. Kierując się na północny wschód, jeszcze zanim przekroczymy granicę ze stanem Wisconsin, krótki przystanek na kawę w miasteczku Belvidere, gdzie ponad 50 lat temu śmiertelne żniwo zebrało tornado. Upamiętnia to pomnik, przy którym poznamy historię “Czarnego Piątku”.

Główną atrakcja naszej wycieczki jest oddany do użytku w 1959 r. słynny „Dom na Skale”. Przed nami zwiedzanie wnętrz tego dziwacznego domu, przypominającego trochę ciemne zamczysko, zbudowane na skale kilkadziesiąt metrów nad dnem wąwozu. W kompleksie znajduje się kilka przestrzeni tematycznych, m.in. odtworzone amerykańskie miasto z początku XX wieku, ekspozycja „Dziedzictwo Morza” – z eksponatami marynistycznymi i olbrzymimi modelami morskich stworzeń, ogromna kolekcja instrumentów muzycznych oraz największa na świecie karuzela, umieszczona pod dachem budynku.

Czego jeszcze możemy się spodziewać? Japońskiego orientu, kolekcji broni i królewskich insygniów,  morskiego potwora walczącego z gigantyczną ośmiornicą, samogrającej orkiestry, trzydziestopięciotonowej karuzeli rozświetlonej 20 tysiącami żarówek i wielu innych nietypowych eksponatów. Każdy z nich zdaje się być “z innej bajki” ale wszystkie znalazły swoje miejsce w “Domu na Skale”. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest też Infinity Room – pokój w formie długiego, oszklonego korytarza, rozpostartego wysoko nad koronami drzew.

Po południu przejedziemy do Cave of the Mounds National Landmark, gdzie wybierzemy się na wycieczkę przez gamę kolorowych, kryształowych formacji. Poznamy historię odkrycia jaskini, która od lat przyciąga wiele rodzin, dzieci i grup młodzieżowych ze względu na swój ilustracyjny charakter, rzadkość i wartość dla nauki i edukacji. Z tej też przyczyny jaskinia została uznana za narodowy zabytek.

W drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się w znanym kurorcie Lake Geneva. To popularne miasteczko na letni wypoczynek. Chętni na aktywny wypoczynek wybiorą się na spacer wzdłuż brzegu jeziora, wokół którego ulokowały się spektakularne rezydencje milionerów z pięknymi ogrodami i jachtami. Pozostali będą mogli odpocząć na publicznej plaży lub w parku przy porcie.

Przyjazd do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).